Литературен клуб - V

  • 41 372
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте момичета Hug
Възхищавам ви се колко бързо четете. Редовно ви чета и списъка ми с книжки, които искам да прочета расте. Благодаря ви за информацията, която споделяте.  Simple Smile
За романа на Казуо Ишигуро "Остатъкът от деня" - четох го преди доста време, типично английски роман, описва много добре английския характер, начин на живот, поведение, маниери, изразяване. Типично английска книга. Хареса ми романа, както и филма с Антъни Хопкинс.
От същия автор започнах да чета "Когато бяхме сираци", но нещо така и не довърших книгата.  newsm78
Някой беше писал за "Черния орден" на Джеймс Ролинс. Книгата се чете на един дъх, много е увлекателна, действието се развива бързо и динамично, като другите книги на Ролинс. Хареса ми. Сега чакам Бард да пуснат най-новия му роман "The Judas Strain".  Simple Smile     

# 46
  • Мнения: 2 617
Moмичета, препоръчвам ви книгата на един японски писател: Кендзабуро Ое "Закъснялата младеж". За съжаление, не намерих снимка на корицата, купувала съм я преди около 13 години и беше на издателство "Колибри". Разказва за живота на едно момче в Следвоенна Япония, излязло от провинцията и успяло с безскруполност да се издигне.
Същият автор е много известен в Русия, намирала съм негови преводи на руски език.
Носител е на Нобелова награда за литература за 1994 година.

# 47
  • Мнения: 2 241
Tsugumi,
беше питала за това:



Прочетох го. Оригинална история, но твърде телеграфен стил, а аз обичам по-напоителна литература. Simple Smile  Иначе наистина кинематографична материя, предполагам, че въобще не е било трудно да направят филма по книгата. Като цяло става за четене.

# 48
  • София
  • Мнения: 268
Започнах работа след едногодишно майчинство  Sad Четенето ще стане луксозно преживяване. То си е луксозно преживяване, но ще стане и рядко случващо се луксозно преживяване. Зациклих на "Черна книга" на Памук, чакат ме "Острови на течението" на Хемингуей, нещо което не съм чела от този любим автор; "Търсачът на светове", "Разговор в катедралата", започната и изоставена донякъде. Не видях в списъка от Лит.клуб ІV две книги, за които мисля, че бях писала, ама може и само така да ми се струва: "Употребата на света" и "Японски хроники" на Никола Бувие - горещо препоръчвам, прекрасно написани,много различни книги - комплимент за Бувие! Разказват за пътешествията на автора през Турция, Персия и Япония.

# 49
  • Мнения: 2 617
Koткa  Hug благодаря за рецензията!  Simple Smile И аз вече имах някакви съмнения за М. Леви. Филмът трябва да го гледам тези дни, ако ми остане време.

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 13:33 от Tsugumi

# 50
  • Мнения: 1 416
Koткаa  Hug благодаря за рецензията!  Simple Smile И аз вече имах някакви съмнения за М. Леви. Филмът трябва да го гледам тези дни, ако ми остане време.
Филмът е чудесен.

# 51
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Виждам повдигнали сте тема за Зола. Чела съм "Терез Ракен". Невероятно описани психоллог. преживявания. Препоръчвам. Peace

Иначе др. седмица мисля да си закупя "Записките на чистачката Мод"от М. Пала. В предходната тема бях постнала рецензия. Наскоро влязох в една книжарница и я прелистих набързо. Грабна ме. Ще споделя след известно време повече.

# 52
# 53
  • Мнения: 1 416
Снощи за пореден път затвърдих мнението си, че някои книги трябва да бъдат препочитани. Мама ми подари за рожденния ден "Джонатан & … 090;а" на Ричард Бах. Страхотно ново издание, с невероятни фотографии. Чела съм книгата пред 6 години, заедно с "Едно" и "Илюзии". Не нях във възторг, сториха ми се твърде комерсиални.
Снощи обаче страхотно харесах "Чайката"! Сърцето и ума ми буквално полетяха...
Сега съмна кръстопът. Чудя се дали да се отдам на "Аутопсия на една любов" на Виктор Пасков или на "Монахът, който продаде своето ферари" на Робин Шарма.

# 54
  • Мнения: 605
Лора, чела съм само "Илюзии"-те на Р.Бах и много ми хареса, все се каня да си взема някоя друга, благодаря за напомнянето  Hug
Когато излезе "Аутопсия на една любов" я бях взела за една приятелка, помня че една вечер докато я чаках да ми дойде на гости я започнах и прочетох към 5- страници - всъщност страхотно ме увлече  Peace

# 55
  • Мнения: 3 447
Сега съмна кръстопът. Чудя се дали да се отдам на "Аутопсия на една любов" на Виктор Пасков или на "Монахът, който продаде своето ферари" на Робин Шарма.
Зарежи го монаха, американски бла-бла за съксесфул ливинг  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 416
Зарежи го монаха, американски бла-бла за съксесфул ливинг  Simple Smile
Бляк!
Ще си чета "Аутопсията" тогава. "Монахът" го отлагам за неопределено време.

# 57
  • Мнения: 3 447
Две ваканционни четива ("ваканционни", защото ги четох на морето, а не защото са лекички  Simple Smile):


Две сестри.
Тайнствена къща.
Влез в свят на красота и мрак...

Гейбриъл Блекстоун е типичен лондончанин от двайсет и първи век с необичайна дарба. Компютърен хакер по професия, той е и отдалечено виждащ – човек, чиито уникални способности му позволяват да вижда мисловните процеси на другите.
Но го прави с огромна неохота, докато негова бивша приятелка не се свързва с него и не го моли да използва дарбата си, за да открие заварения й син, видян за последно преди няколко месеца в компанията на две сестри.
Гейбриъл отива в Монк Хаус в Челси, където времето е сякаш спряло. Дневната е изпълнена с аромат на рози, по стените са окачени африкански маски и навсякъде – по вратите, стените и таваните – стои тайнствен символ, съставен от кръст и кръг.
Горещите летни дни преминават в студена зима. Гейбриъл е все по-запленен от къщата и нейните собственички - красивите и загадъчни сестри Монк. Едната от сестрите е хладнокръвна убийца, която не се спира пред нищо, за да опази ужасяваща тайна, стара като света. Но коя от двете?

"Завладяващ, оригинален. Хипнотизираща смес от алхимия и сексуалност. Пригответе се да бъдете прелъстени..."
Мо Хайдер



Маргарет Лий работи в антикварната книжарница на баща си и пише биографии на отдавна починали писатели. Един ден получава шанса на живота си - писмо от Вида Уинтър, една от най-известните и обвити в мистерия авторки, която най-накрая е решила да разкрие истината за необикновения си живот.
Така Маргарет научава за ексцентричното семейство Марч - пленителната, измамна и своенравна Изабел и дивите близначки Аделин и Емелин.
Разказът на Вида надминава и най-невероятната измислица, което кара Маргарет да провери фактите около семейството и така постепенно започва да събира истината парче по парче.
Историята, която ще открие, е не само смразяваща кръвта - тя завинаги ще промени живота й.

Една тъмна и властно емоционална мистерия в стила и безвремието на сестрите Бронте - за семейни тайни и за скритата магия на приказките.


И двете ми харесаха, четат се на един дъх.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 798
Изключителна книга е " Майките " на Теодора Димова.

Сега започвам " Празникът на козела " на Марио Варгас Льоса.

# 59
  • Мнения: 2 241
Дона, и двете книги звучат привлекателно за любителка на мистерии като мен Simple Smile).

Иля, аз още й се каня на "Майките", но ти завиждам, че тепърва ще четеш "Празникът на козела", най-добрата книга на Льоса (по мое мнение). Как да обясня, харесвам го много, но винаги ми се е струвал малко лекомислен, затова пък в този роман е съвсем сериозен и с невероятен усет за трагичното.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт