Не иска да се храни в яслата

  • 1 265
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
И според мен е въпрос на време и търпение Peace
Калина беше същата,но бързо се оправи и влезе в ритъма на яслата и режима там Wink
В началото нищо не хапваше,а вечер вкъщи ядеше като за последно GrinningИмахме и проблеми с акането,заради това ooooh!
Но в момента всичко е наред,отдавна свикна с мисълта,че в яслата се яде,спи и там не ядат деца Wink

# 16
  • Мнения: 47 982
и моят син беше така
не даваше да го докоснат по никакъв повод, особено за да го хранят
беше само на 1 г 1 м, но лелите пробваха разни трикове, вкл и педагожката ходеше специално за д аго храни
ами накрая го оставили да яде сам...аз бях шашната, обаче той се научи и сега и вкъщи си яде самичък, колкото и каквото иска, а те пак ми казват че не ядял много, ма ако знаеш колко ака всяка вечер след ясла  Wink определено не е стоял гладен, а и хапва и вкъши но не бих казала много
за сравнение дъщеря ми ядеше всичко в яслата до троха защото имаше респект от лелите, и вкъщи на хапваше и залък , защото беше подута от ядене, та така, мисля че храната там е предостатъчна за малко дете и яко не изяжда всичко не е фатално
нормално е детето да протестира и храната и плачът са първите прояви естествено, дайте й малко време да свикне, но дано и лелите там са свестни и имат подход, аз в това отношение съм много доволна

# 17
  • София
  • Мнения: 790
Много ви благодаря за отговорите   bouquet

Знам че не сме само ние на този хал, но... друго си е като получиш подкрепа от някой, който те разбира.

# 18
  • Мнения: 193
Да не се лъжем - за децата тръгването на ясла си е стрес и те реагират.
Не е въпрос на инат и манипулация - и този елемент го има, но те се инатят, именно като защитна реакция, защото са стресирани.
С малко повече нежност и внимание от страна на лелките в детската градина, и децата постепенно свикват и се успокояват.

Нима ние не се шашардисваме, когато, да речем, тръгнем на нова работа?! Нима не се храним и не спим по - малко?!
При дечицата е същото...

С любов и търпение проблемите отшумяват.

# 19
  • Мнения: 7 391
                              Не се притеснявай  ще прояде,но все пак помоли персонала да пробват да и дадат поне малко от яденето ,което тя предпочита.Не зная колко е въпрос на стрес ,защото нашия миналата година ядеше като ламя в яслата и плачеше като магаре  Mr. Green сега го преместихме в ДГ - изобщо не плаче,но не иска да погледне към масата.Седи си като бей и наблюдава кой какво прави и НЕ яде.Аз помолих да му предлагат от всяко едно от трите ястия и ако опита да му дават докато яде,ако не пожелае да му предложат следващото и т.н.Ами оказа се,че при нас този метод върви - или яде две супи или само хляб,а понякога само десерт , но важното е ,че започна да опитва ястията.Със закуските нямаме проблем ,особено с тези след обяд  Mr. Green Ами то гладно не се стои. Twisted Evil По-важното е да свикне с обстановката и децата , защото той е по-малък от другите /2г5м/

Общи условия

Активация на акаунт