Баклавата от моя аватар

  • 6 304
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 963
Само да вметна и аз (като голям почитател на баклавата): идеята на това разрязване, което се прави преди печенето е да се среже най-горния пласт кори. Така при печенето всяко парче си остава с гладко "капаче", а не се напуква и баклавата не става "рошава". Та така де.  Whistling

# 16
  • Мнения: 11 747
Аз да запитам тогава познавачите,че не съм спец на баклавата - 8 мин се пекат ядките,а после и още 1h и 5мин - няма ли да прегорят тея ядки....?? Thinking  макар,че температурата е наистина нисичка...

# 17
  • Мнения: 963
Пак да се включа, макар да съм от ядящите, а не от правещите любители.  Laughing  Не мисля, че ще се препекат ядките, все пак са покрити отвсякъде... От друга страна, мама прави баклавата със сурови орехи...  Thinking
Не помогнах много май...

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
макар да съм от ядящите, а не от правещите любители.  Laughing 
Знаех си, че не съм само аз  Mr. Green
Благодаря за страхотната рецепта и за превода   bouquet

# 19
  • Мнения: 3 622
pina много вкусно изглежда тази баклавичка  Laughing

# 20
  • Мнения: 399
Момичета, не съм много наясно с правилата във форума, затова питам: Може ли в тази тема да дам моята рецепта за Гръцка баклава? Всъщност не съм проверила в готварската книга дали е давана вече тази рецепта. Но ако може, казвайте - ще дам рецептата, защото е лесна и винаги става.

# 21
  • Мнения: X
Давай, Детелинке! Laughing
Предполагам, че  Пина няма да се разсърди.

Ама после двете с нея ще ми платите дебелариума. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 11 747
Ох,аз съм за дебеларуим от сега.... Tired

Утре мислех да пазарувам за тази баклава и да я направя,та да дам и снимки и отзиви от опита си,но....не мога - много съм дебела... Sad
Нека,който я направи сподели как се е получило,аз също ще я направя,но след известно време! Peace

# 23
  • Мнения: 11 607
Пина, поръчвам си 2 дози баклава....Куриера аз ще го поема!

# 24
  • Мнения: 399
Момичета, проверих - рецептата я има в готварската книга, че даже и няколко варианта. Няма смисъл да задръствам форума. Иначе нямам нищо против щом разрешавате - да я пусна.
За дебелариума нямайте грижа, ще го уредим  Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 378
И аз я правя със сурови орехови ядки. Става си страхотна.  Mr. Green А Гръцката онази с пандишпановата плънка ли е. Никак не я харесвам... Въпрос на вкус. Crazy

# 26
  • Мнения: 1 101
 Embarassed признавам си аз бях една от пита6тите за баклавата..
Пина благодаря  bouquet

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Пък аз едва се озаптих да не питам Mr. Green
А откъде да намеря суров безсолен шам фъстък?

# 28
  • Мнения: 2 922
Ох, pina, страхотно изглежда тази баклава!!
Никога не съм правила, но може и да се пробвам.

# 29
  • Мнения: 11 747
За суровия безсолен шамфъстък - никога не съм купувала,но предполагам,че в Пикадили на щанда за сурови ядки трябва да има и шам фъстък.Ако не,то на местата,където пекат ядки (сещам се за един гараж) и продават,може да се помоли за малко суров.
Само аз си мислех,че като е суров ще трябва да се чупи черупката и да се вади ядката,което ще е трудоемко,но за една чаша ядки все ще се начупи.

За съжаление не знам в Шумен как стои въпроса с шам фъстъка,както и с канелата на пръчки - тука има в арабския магазин на колхозния пазар.

Общи условия

Активация на акаунт