Какво имат предвид производителите на детски храни....

  • 1 138
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 649
Винаги съм давала детските храни след навърщване на посочените месеци - за по-сигурно, но истината е, че Radostche е права.

# 16
  • Мнения: 97
Radostche, ти сама си отговаряш съвсем правилно.Тук няма въпрос на разбиране или тълкуване.
Когато се каже "от 1 месец/от 11 май/от понеделник" се има предвид началото на споменатия срок, а не края, нали?Иначе щеше да се използва думата след.
Примери неподлежаши на съмнения и тълкуване:
Учебната година започва на 15 септември -- никой не чака да мине 15, за да отиде на 16.
Увеличават пенсиите/заплатите от 1 юли -- не чакат да мине 1, за да ги начисляват от 2.
Защо ли производителите на детски храни ще използват  лексика или  логика различни от общоприетите? Wink

# 17
  • Мнения: 97
Друг въпрос е колко трябва да ги слушаш точно производителите по отношение на захранването.Те гонят техните си интереси в случая.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Навършени, но рядко съдържимото в храните отговаря на темпа на захранване. На 6 месеца би трябвало бебчо да е на стратовата линия на захранването, а не да е проял всичко (например свинско с 10 зеленчука  Sick, които "дават" от 6 месец повечето марки пюрета.)

# 19
  • Мнения: 2 242
Това с месеците на дадено пюре е супер относително. Зависи производителят по коя система работи - примерно гръцката система на захранване започва от 4-6м, педагогическото започва 5-6м и т.н. Май само в БГ е останало старото захранване на 2м. Та според схемата на започване естествено следват и останалите въвеждания на храна.

Аз не се ориентирах по това какво пише за възрастта, а какво е съдържанието - дали продуктите са въведени за моето дете и кога по моята схема трябва да ги въведа

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Според мен е 5 навършени/но аз винаги съм давала на по-голяма възраст отколкото пише/.

Общи условия

Активация на акаунт