Закъснение в завършване на нова кооперация?

  • 33 563
  • 375
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 039
Гледам повечето са от Варна. Ако не е тайна, напишете имената на строителните ви фирми.

ще трябва да напишем всички фирми, няма фирма, която да е издала сградата в уречения ден и  час

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Гледам повечето са от Варна. Ако не е тайна, напишете имената на строителните ви фирми.

ще трябва да напишем всички фирми, няма фирма, която да е издала сградата в уречения ден и  час

Просто се страхувам и "нашата" фирма да не се окаже сред тях.  Crazy

# 17
  • Мнения: 6 039
много верочтно е

всичко е в рамките на нормалното до месец - два, ама по 1 годинааа - не е добре, значи наистина има сериозен проблем

коя е вашата фирма



http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222629.0

# 18
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Наистина ми прави впечатление ,че повечето некоректни строители за които сте писали са от Варна.
Да кажа и аз- според мен всичко зависи от строителя . Ние също се бяхме включили на дупка в един строеж. Но в уречения месец , както беше по договор се подписа акт 16, имаше си ток, асансьорите работят. Просто хората бяха адски сериозни, звъняха да ни питат за всяко нещо, искаха мнението ни .......Постоянно имаха човек , който търчеше по архитекти, общини и т.н. държавни ведомства....та затова си мисля, че всичко си е от самия строител  Peace

# 19
  • Мнения: 547
Киса, не се страхувай. Приеми го за факт. Пък ако издадат в срок, ще имаш и бонус - "приятна изненада".  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 6 039
Наистина ми прави впечатление ,че повечето некоректни строители за които сте писали са от Варна.
Да кажа и аз- според мен всичко зависи от строителя . Ние също се бяхме включили на дупка в един строеж. Но в уречения месец , както беше по договор се подписа акт 16, имаше си ток, асансьорите работят. Просто хората бяха адски сериозни, звъняха да ни питат за всяко нещо, искаха мнението ни .......Постоянно имаха човек , който търчеше по архитекти, общини и т.н. държавни ведомства....та затова си мисля, че всичко си е от самия строител  Peace

не винаги, забавяне от 1-2 месеца зависи от много други инстанции , най вече ЕОН например

в София е друго!!!

# 21
  • Мнения: 4 516
Не звучи като успокоение, но аз не съм видяла или чула някой да се е нанесъл в срок. Sad В повечето случаи забавяне от месец - два, че и 3-4 си е направо на време. Не знам какво не прави инвеститора/изпълнителя на сградата, но все има по нещо. Мога само да ви пожелая успех на всички скоро да се нанесете и да бъдат издадени съответните актове.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 912
Гледам повечето са от Варна. Ако не е тайна, напишете имената на строителните ви фирми.

ще трябва да напишем всички фирми, няма фирма, която да е издала сградата в уречения ден и  час

Просто се страхувам и "нашата" фирма да не се окаже сред тях.  Crazy
Коя е вашата, нашата е Строймат, закъснение до момента 5 мес  Twisted Evil  #2gunfire

# 23
  • Варна
  • Мнения: 308
Нашата кооперация се строи повече от 3 години.Почти 4.Не ми се водят дела,добре че имаме покрив над главата,спрях да се ядосвам,добре че през това време забременях,родих,отгледах детето,че не мислех много за това.Както и да е,вижда му се края,Коледа живот и здраве ще я празнуваме там,ако мине акт 16 разбира се.

# 24
  • Мнения: 6 039
ауу, съчувствам ти!

коя е фирмата?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 819
А не, в София не е друго!

Ние трябваше да имаме Акт 16 през октомври 2006, получихме го април 2007, после пуснаха тока около 20 май, а топлата вода за 1ви юни. Упсешното ни нанасяне беше на 10ти юни, защото успяхме с ремонта преди да имаме Акт 16.

А по обещанията на фирмата строител пусковия срок беше 30 юни 2006 г.

# 26
  • Мнения: 5 178
Малена,
за ЕОН - просто редовното оправдание на строителите.. Никой не иска да отделя парче от парцела си за да се построи трафопост, а после всички пищят амии няма мощност, няма трафопост.. Технически някъде да е останал парцел за нова подстанция, защото в повечето райони на Варна консуматорите са скочили 10 -то кратно. ЕОН трябва да инвестират в мощности да това е така, но те не са тук за това
На нашия  стоител съм му казала да мълчи за ЕОН (поне пред мен и мъжа ми), защото кабела е положен и електромерите са подвързани, но той не е готов да минава акт 15 и 16.  Уж до 2 седмици ще сме готови..
 При нас поне строежа е готов на 100% от март месец, монтираха и асансьора тази седмица.
Живеем  от 2м на времянка, но проблеми за момента нямаме .. но пък ако дойде зимата и не сме готови ще падне дискотека

# 27
  • Мнения: 474
Нашите строители закъсняха с около година с Акт 16, но действително имаше забавяния от Енергото и Топлофикация. Сестра ми работи в системата на Енергото и самата тя проверяваше докъде са стигнали. Строителят ни нямаше вина. А Топлофикация- точно Вальо Топлото беше отишъл в затвора и нямаше изп.директор, който да подписва. И така няколко месеца. После се чака 1 месец административния адрес от Общината.
Но в последствие някои от работниците на строежа се разприказваха и се разбра, че са имали доста проблеми с пускането на блока. Комисиите са идвали, но са издавали спирателни протоколи и се е налагало да правят много неща допълнително, като напр. някаква осигурителна решетка при шахтата на асансьора, някакви въздуховоди не са били ок и т.н.
Ние не получихме компенсация, т.к. строителите посочиха като причини това, което съм изброила. Показаха ни датите на входящите номера на документите и датите на пускането на съответното разрешение. Т.е. доказаха, че е по независещи от тях причини.

# 28
  • Мнения: 121
По предварителен договор ние трябваше да вземем Акт16 този месец, а още блока не е готов за Акт15... Преди 3 месеца казаха, че сега (септември) ще ни викат за Акт15. До момента никой не се е обадил, но и блока не е готов... Като гледам ще има мин. 6 месеца закъснение. Поне... И нашия договор като неустойки предвижда процент от несвършената работа, но още на консултацията с адвокат преди подписването на договора, стана ясно, че почти нищо не може да се направи при подобно формулиране на неустойките. Настоявахме пред фирмата строител да ги промени на твърда сума, но те не са луди. Даже бяхме съгласни да променят датите на завършване с няколко месеци...

# 29
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Нашата кооперация се строи повече от 3 години.Почти 4.Не ми се водят дела,добре че имаме покрив над главата,спрях да се ядосвам,добре че през това време забременях,родих,отгледах детето,че не мислех много за това.Както и да е,вижда му се края,Коледа живот и здраве ще я празнуваме там,ако мине акт 16 разбира се.
при Дилов ли сте? кооперацията м/у ОМВ-то на Мир и канала?

Общи условия

Активация на акаунт