Е, това пък какво е....

  • 4 661
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Слушай, да не е от някоя саксия, която преди месец е цъфнала - и сега пак е цъфнала? Щото и аз като тебе преди няколко години - една сутрин се събуждам, целите ми ръце до раменете като нахапани... След няколко дена ми мина, след месец изведнъж - пак! Оказа се, че е от една примула, към която съм била алергична! Но на самата мене не ми и хрумна, колежки в работата ме подсетиха...

# 16
  • Мнения: 1 942
Ами то си личи ако е нахапано от насекомо.
Ако е бълха - тя хапе на един участък няколко пъти.
Ако е паяк - можеш да проследиш от къде е влязъл и как се е движил по теб. Като първото ухапване е най-голямо и зачервено, а следващите намаляват тъй-като и той се е поизразходил с хапането.
Ако пък е друга гадинка - пак така се вижда как се придвижвала.

Според мен е трудно да се сбърка с алергия. Ти къде си нахапана?

Има едно хомеопатично АПИС се казва и бързо повлиява реакция на организма от ухапването  Peace

# 17
  • Мнения: 2 229
Sillveto,
точно това е, че не си личи явно. newsm78 Казаха ми, че ми е чувствителна кожата и най-вероятно наистина ме е ухапало нещо, към което съм алеригична и част от пъпките са обрив...Все пак на единия крак само долу имам 30 (!) едно до друго - е нЕма насекомо да хапе така...иначе изглеждат точно като ухапано с червена точка по средата.
Нахапана съм по краката, ръцете и корема, по гърба малко...
На всичкото отгоре преди няколко дена ми се ПРОТРИ до кръв кожата на корема от една блуза, което съм носила и преди! #Crazy Толкова да съм се изнежила, какво става с тая мойта кожа не знам!

Цветя нямаме, според мен 100% има някакво гадно насекомо "замесено", но как не виждам не знам, гледам за бълхи - ми няма. Вчера чистихме основно, пръскахме навсякъде, вече ако ми се появят нови пъпки ще се гръмна! Tired

Другото е че само аз съм така, а не живея сама в стаята...

За тестването за алергии ми казаха (която е логично де), че трябва да нямам никакъв обрив, да не пия лекарства поне 2-3 седмици и тогава могат да ме тестват, иначе резултатите нямало да са верни...така че най-рано след месец ще стане!

(а какво са "акари"? Confused)

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От бълхи пипките са на редичка до колкото знам. Имат гнойно връхче.

# 19
  • Мнения: 2 229
От бълхи пипките са на редичка до колкото знам. Имат гнойно връхче.

Ако е така значи не е бълха. Simple Smile
Като от комар са да речем, но както и да е, мога само да си гадая, щом досега 4-ма лекари не знаят какво е. Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 312
http://www.roditeli.info/family/materials/st9/

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 19:25 от Laurus

Общи условия

Активация на акаунт