Кога приключихте с пасирането веднъж завинаги?

  • 2 294
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Пасирах до 1г и 6м,но от 1г и 3м не много редовно/зависи от хтаната/.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 757
И аз още пасирам, по-едрите храни го задавят. Дано се включа в анкетата скоро.  Hug

# 17
  • Мнения: 801
След като навърши годинка започнах да намачквам с вилицата.

# 18
  • Мнения: 447
На 10 месеца,когато започна да яде от детската кухня Wink
Peace

# 19
  • Мнения: 7 201
Този е моят отговор.

# 20
  • Мнения: X
Приключих с пасирането, когато беше на 1г.

# 21
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
След като навърши 10 месеца!

# 22
  • Мнения: 753
Аз май от всички най рано съм спряла, моето на 7 месеца имаше 6 зъба, и спрях, а и една близка приятелка ме посъветва затова пасиране да не прекалявам, нейното на 2 1/2 и още пасира, не иска да яде друга храна, свикнала на пасирано, така че мислете..
вие не давате ли късчета от плодове, праскова, ябълка, банан, щом пасирате до толкова късно, децата ядат ли плодове/зеленчуци?

# 23
  • Мнения: 1 092
каката прояде непасирано на рождения си ден...............на 4 годинки Mr. Green
малкия от няколко дни хапва попара - непасирана Peace

# 24
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пасирах всичко някъде до годинката. Сега почти всичко яде... но почти. Има храни като грах, леща, зеле и зелен фасул, дето ако не са пасирани не ще да ги погледне. Така че пасирам избирателно. Много е странно. Салами, маслини и други неща яде на цели парчета и си дъвче, а едно грахче да има в яденето и го плюе. Иначе всички останали манджи от детската кухня ги яде както ги взимам. Не ги мачкам и пасирам.

# 25
  • Мнения: 469
До 10м.Жорко беше на пюрета,а след това го записах на кухня.Храната от там не съм пасирала.До скоро не харесваше супата,защото е с по-едри парченца и му се повръщаше,но вече свикна.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 757
вие не давате ли късчета от плодове, праскова, ябълка, банан, щом пасирате до толкова късно, децата ядат ли плодове/зеленчуци?
давам - настъргани или намачкани с вилица
бисквити хрупа, но друго не иска да дъвче - прави веднага опит за повръщане и се дави Tired

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пасирани домашни пюрета съм давала от началото на захранването (на 6м) докато ми ги отказа категорично 2 месеца по-късно и взе да яде намачкана с вилица сготвена храна (не искаше бебешки неща). Но пак не е яла само пасирани храни, защото някои каши ги давах непасирани - примерно просото го ядеше без да го обработвам, просто при сваряването то се разварява добре, макар че не е гладко като пасирано.
Баткото също някъде от тази възраст вече ядеше намачкано с вилица.

# 28
  • Мнения: 1 733
Около десетия се месец започна да опитва да яде непасирана храна, а окончателен успех постигнахме като стана на 11 месеца. Тогава имаше вече 8 зъба.

# 29
  • Мнения: X
Няма да гласувам,`щото почти не съм пасирала/изключвам кашите ако станеха на бучки съм вадела пасатора/...и уж нямахме проблем,но от два дни пасирам супата,че никнаткът ниците/последните/и човека не ще да дъвче.......,та не знам как да отговоря...иначе си яде без проблем цели парчета от доста време....дори и доста твърди храни.

Общи условия

Активация на акаунт