ДЕКЕМВРИЙСКИ ЛУДИ КРАВИ ПАК КРЪСТОСВАТ ШПАГИ

  • 14 840
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 195
ако го има по немско и ходиш на там ша ми го купиш ли Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И аз съм от скритите

# 17
  • Мнения: 1 568
Работното ви време свърши и затихнахте  Laughing

Ели, липсваше, душко  Hug Кажи на баба Надка, че ще я снабдим с бахова ябълка стига да решиш. Аз искам в замяна 2-3 рибилки. По-хубаво нещо от това няма еееейййй!!! Дребния смърди яко на рибена мас  Laughing

Тема за размисъл.

Социологът Венелин Стойчев за сп. "Моето бебе и аз":
"Преди време беше много популярно едно социологическо проучване, което обясняваше защо румънчетата /или българчетата/ са фаталисти, а американчетата - оптимисти. При условие, че и в двете страни като цяло майките много обичат децата си. Авторите на изследването установяват, че американските майки даряват детето си с "условна обич" - те го обгръщат с грижи и внимание само когато то се държи добре. Ако не се държи добре, го пренебрегват. Румънските майки се отнасят към децата си с "безусловна обич" - каквото и да прави детето, те са готови винаги да го обсипят с грижи и внимание. Дори понякога румънските деца получават повече внимание, когато са непослушни. В резултат на това малките американчета научават, че сами трябва да се борят за майчиното одобрение, че са господари на съдбата си, че с активност могат да постигнат целта си. Обратно - румънчетата смятат, че нещата не зависят от тях и всичко е каприз на провидението.
Не искам това изследване да се приема като чиста истина. По-скоро за мен то е провокация за размисъл. Аз имам прекрасни познати румънци и личен опит с лигави американчета. По-важното е да сме наясно, че от това дали плашим детето с полицай или куче, от това как героят от приказката, която четем, е постигнал успех, от това как ние реагираме на проблемите от всекидневието, от всичко това зависи какви ролеви модели ще усвои детето и как утре то ще посреща изпитанията в живота си."

# 18
  • Мнения: 987
момичета, много ви благодаря за милите думи и сьболезнования   Hug   наистина имах нужда от малко морална подкрепа. 

# 19
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Смайли, прекрасна тема за размисъл и дискусия си избрала  Peace Peace
 За същеление Американската култура, начин на възпитание познаван само от филмите което ме прави страхотно некомпетентна по въпроса.За Ръмънците е друг въпроса, познавам такива, прабабами е Ръмънка ,и като цяло смятам че има доза истинам но е доста радикално такъв тип обощение.Като човек който гледа от своята канбанария ще каже само че не харесвам начина по който майками се държеше  с мен,прекалено авторитарно ,безкопромисно.Никога не ми е казала ти можеш ще го направиш и тн., винаги беше прекалено скептична и категорична, от своя страна бащами е човек който не обичя да изразява чуствата си.В следтствие на което, аз сега съм доста неуверен човек със страхотно ниско самочуствие.Не ме разбирайте погрешно обичам родители те си, много са ми дали и много са ми пом,огнали, но нейскам да повтарям техните грешки с Ники.Искам тя да расте уверена и спокойна ,смаятам че вярата в самият теб  е много важна и е голям мотор за осъществяването на мечтите.

# 20
  • Мнения: 5 790
И аз съм от скритите.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 493
Важно е не кои са скритите, а кой/я е speisi. Подозирам, че Милена това я терзае...

Монка, приеми и моите съболезнования за загубата. Много добре те разбирам. Наскоро загубих много близък мой приятел. Не минава ден без да се сетя за него. Липсва ми ужасно много! И не само на мен а на всички ни. Бях писала и тук в темата за нелепя начин, по който си отиде... В такива моменти осъзнавам колко е гадни страни има животът.

И какво за среща? Казвайте работещите кога ви е удобно.

А по темата за Графчето - ми и аз го познавам пък. Искам и аз да претендирам.

# 22
  • Мнения: 1 568
Абе вие всичките го познавате Графчето, ама по-важно е дали той ви познава  Joy

Пинче, в статията под "румънец" разбирай и "българин". Съгласна съм с резултатите от анкетата, определено важат и за България. Ежедневно виждам истерично разревани деца и майки/баби,които клекнали до тях, се опитват да ги подкупят с хиляди обещания само и само да спрат да реват.
Опитвам се да науча Дара, че с рев, тръшкане, тропане на крака, удряне, крещене няма да постигне нищо или по-скоро ще постигне нещо абсолютно негативно като безразличие от моя страна. И такава ми е стратегията преди да прочета статията  Wink /колко съм прозорлива само  bowuu/.
По темата за нашите родители - и аз нито веднъж не чух майка ми да ме хвали. Среща ни някой на улицата, започва да ме поздравява, че са ме приели в английската например, а майка ми задължително ще го прекъсне и ще подчертае колко див пубертет съм, защото ... и аз вече не знам защо, ама все си намираше нещо, което да смени темата и събеседника да започне да цъка с език. Баща ми ... за него пък хич не ми се говори, т.е. няма какво да говоря  Confused
Аз пък мога да кажа, че силни чувства като обич не тая към тях, дори и добрите ни отношения постоянно са на кантар и много често случайно изтървана думичка, която не е на мястото си катурва каручката ... все едно, темата е друга сега...

Среща в неделя в Южния  Laughing Преди това някак не ви виждам да се организирате.
Криска, на кой вход на Южния? В колко часа?

Днес се събудих с чувството, че ужасно много ми се ходи на фризьор  Joy За друго не знам, ама поне едно сешоарче дали ще ме огрее  Thinking

Дайте линк към профила на speisi, прочетете предишните й постинги и ще разберете коя е  Wink Аз ли да ви уча на тия неща  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 568
Дайте ми рецепти как готвите свинско от бут. Аз го готвя със зеле, със зелен фасул или винен кебап, имам и една рецепта с картофки на фурна, ама сега ми се иска нещо по-различно.

# 24
  • Мнения: 4 195
Дайте ми рецепти как готвите свинско от бут. Аз го готвя със зеле, със зелен фасул или винен кебап, имам и една рецепта с картофки на фурна, ама сега ми се иска нещо по-различно.
панирам го, на манджа с картофи по - рядка, става перфектно, на пържоли и шишчета ъфкорс, най - често го печем на грила на фурмата маринова - става уникално, с гъби и лук за душено, още?????

# 25
  • София
  • Мнения: 938

Дайте линк към профила на speisi, прочетете предишните й постинги и ще разберете коя е  Wink Аз ли да ви уча на тия неща  Laughing

Нема постинг, нема дявол. Мистерия нЕкаква. И само в нашата тема засичам този ник.

Свинският бут го ям. Не го готвя  Laughing

По темата - ми въобще не ми е провокативна, предпочитам да се придържам към Графчето  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 568
Крис, дай рецепта за по-рядката манджа с картофи.

# 27
  • Мнения: 4 195
Нели, понеже до скоро спях с полицай ( комай верно само си спиме Mr. Green), отдвана съм забелезала спейси, но тогава нямаше никакви други постинги никъде, сега ще бегам да видим как е
та за неделяяяяяяяяяяяяя
мкп - тройка лешник ти приготвих, ша додеш, нали Crazy
аааааааа свеки и е спец, ама става перфектно, спешна ли ти е, да я питам точно как беше, става уникално, парчоци месце и картофки и става супер.

# 28
  • Мнения: 1 568
спешно ми е, месото се размразява в микровелето

в колко часа в неделя? къде?

замина ли полицая?

# 29
  • Мнения: 166
Абе вие всичките го познавате Графчето, ама по-важно е дали той ви познава  Joy

Joy Joy Joy
Ох, що ви се кефя толкоз не знам! Hug Смайли, как можа да го кажеш така добре! Аз вече не мога да знам дали би ме познал - пак имам извинение - с черна коса съм, а тогава /2003/ бях руса мацка. Абе майтап няма, не ми е за гордост или нещо, просто готин спомен ми е това. Направо ми иде да го разкажа, ама като ви знам какви сте гадни подигравчийки, ша си мълча. Пък.smile3505
По детективската тема  - аз не съм нито скрита, нито съм speisi. Мен изобщо ме няма във форума, ако забелязвате. hahaha
Чакай сега, че Темата щях да пропусна. Снощи, на първи прочит, ми хрумна как точно оптимистичните американци, отгледани като пордукти от магазина, пълнят после джобовете на психолози и правят бестселъри от книжки от рода на "Изкуството да обичаш" или нещо подобно там беше. Ай сифон! Румънци не познавам, баба ми и дядо ми знаеха перфектно румънски,  защото сме били "Румънско" тука по едно време. Обаче принципно не харесвам обобщенията от никакъв сорт и примерно слагането под един знаменател на българи, румънци, моята и твоята майка, ми е неприятно по всякаква тема. Мога да говоря единствено за себе си. Виждам и вие като мене сте някакво изключение от "принципно" лигавените български деца, че и от лигавещите български майки Mr. Green Не смятам за правилно да продавам обичта и грижата си на собственото си дете, по подобна тема писах много отдавна и точно заради нея напуснах форума тогава /МКП, вади архива, плийз!/. Важно е в живота си човек винаги да има някаква стабилност, аз смятам да я изразявам за детето си до определен момент. Точно с обич, подкрепа, грижа и закрила. Това не значи, че не я наказвам, това не значи, че не съм адекватна на поведението й, когато не го одобрявам. Но искам да е сигурна, че дори в моментите, в които я шамаря /не дай си Боже/, я обичам. Искам да знае, че това е неоспорима, постоянна величина. А в нейните ръце стои въпросът в какво ще се изразява тази обич. Не знам дали съм американски, румънски или мелез тип майка, не ми и дреме.
ПОДНАСЯМ ПУБЛИЧНИТЕ СИ ИЗВИНЕНИЯ КЪМ ГРАФЧЕТО, ЧЕ МУ ОТНЕХ ПОЗИЦИЯТА ТЕМА №1 в поста си! Затова пък съм го споменала първи Mr. Green
Оп, още нещо се сетих. Снощи Гошко реши да прочете с какво се занимавам на работното си място. И к`во намира, разбирайш ли..... Ей туй:
speisi, беж да бягаме  ooooh!

 ето това гледали ли сте го?  http://vbox7.com/play:aa8e3d18
И ей туй:
Умрех от срам! Embarassed Joy

Общи условия

Активация на акаунт