Мами и татковци в Австрия 7

  • 24 447
  • 289
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 292
Здравей Галина, добре дошла при нас  bouquet

Ladolce, много съжалявам за заключването ти, аз също всеки път поглеждам какво съм взела, макар че ключовете са ми на вратата и ги взимам точно преди да тръгна, за да не ги объркам.
Преди години се заключихме в провинцията ей така от невнимание, щото на моя мъж разчитах за всичко, то беше на 2рия ден от пристигането ми в Австрия. Тогава ни взеха1000 шилинга и работата я свършиха за секунди. #2gunfire

Renny  ти имай толерантност към мъжа си, все пак е французин bowuu
/макар и по име/

Ккакво, нямаш право на мнение по въпроса или непременно  трябва еднакви възгледи по всичко да имате.ОООО я го доведи на срещата ни, както първия път, ама да има поне 1 час време, ама ако може и Вяра да дойде пък да видим дали ще си тръгне пак със същите възгледи #Bad Talk

Да ви се похваля от днешния пазар-нали само по вошенендето имам кола и шофьор днес обикаляхме да я напълниме travel
В АундМ си купих страхотна книга за хомеопатия с приложение за деца и мога само да я препоръчам!
В рено измериха на скенер крачетата на детето и то 2 пъти за да ни кажат кой номер е, аз бях скептична че е 23 ама толкова показа. По прецизно от това не може, като му обувам обувки не може да ми каже как е и това със скенера много ми хареса. Детето не трябва да мърда обаче, което си беше направо геройство за беснелко/ оплакаха се вече и децата в крипетто че ги биел всички Shocked, а пък той най малкия в цялата градина/

Това е от нас,отивам да си чета книжката вие измислете някъде среща, но и големи деца да може да беснеят с пеленачета и баба знае Grinning


# 226
  • Мнения: 81
Здравейте всички!Казвам се Галина и живея в 9 бецирк имам дъщтеричка на 5 месеца.Ще се радвам да се запозная с други мами вав Виена! Wink

здрасти галка, радвам се че и ти откри форума.

алекс има от вчера възпаление на ушите, та ще отложим малко срещата, но ще се обадя като сме здрави.
поздрави Hug
Ди,гледайте бързо да оздравявате!Ште чакам да се обадите!

# 227
  • Мнения: 81
Здравейте всички!Казвам се Галина и живея в 9 бецирк имам дъщтеричка на 5 месеца.Ще се радвам да се запозная с други мами вав Виена! Wink

здрасти галка, радвам се че и ти откри форума.

алекс има от вчера възпаление на ушите, та ще отложим малко срещата, но ще се обадя като сме здрави.
поздрави Hug
Аз сам силно ЗА срещтата!Чак толкова студено не е!Все пак и зима ни чака Rolling Eyes

# 228
  • Мнения: 81
Здравейте всички!Казвам се Галина и живея в 9 бецирк имам дъщтеричка на 5 месеца.Ще се радвам да се запозная с други мами вав Виена! Wink
Здрасти и добре дошла!   bouquet
В тая връзка се сещам, че скоро не сме се виждали... Ми като естудено времето, има търговски центрове, момичета! Давайте да измислим неща!
Аз съм силно ЗА срещтата!Чак толкова студено не е!Все пак и зима ни чака Wink
 

# 229
  • Мнения: 214
Здравей Галя. Добре дошла сред нас. Ще се радвам да се 3апо3ная и с теб.

те3и 3аклю4вания са много неприятна история. добре 4е отдавна не ми се слу4вала такава.

И а3 бях днес на па3ар в Щопинг сити сюд, но освен едно панталон4е 3а детето не успях ниЩо друго да купя - много народ, а и Софиа играеше на криеница пре3 цялото време, как да гледаш и да и3бираш.

на Алекс скорошно о3дравяване.

Утре Ще ходим на фамилиенмессе в аустриа центер. (www.familienmesse.at) . Има доста интересни неЩа, на 3атворено е и Ще има много деца.

И а3 съм 3а среЩа, но и3бора на мястото (централен и на вси4ки да е удобен) 3а среЩа Ще е проблем. А3 нямам никакво идея 3асега. Хайде давайте предложения...

# 230
  • Мнения: 580
Renny такива цени и то в България! Ужас! А аз на тукашните се ядосвам, че нямаше и една минута работа - сложи и едно рамо и я отвори  smile3511 ама си плащам и се срамувам.


# 231
  • Мнения: 343
свити благодаря!

аз днес бях на кафе с приятелка, таткото остана с 2те деца цели 4 часа без да умре Rolling Eyes в събота по магазини избягвам да ходя, особено в СЦС.

сузан, твоето дете на каква възраст е? алекс също носи 23,24 номер обувки.

номера със заключването и ние го правим редовно, но винаги този който има ключ идва, за резерва и бабата има един. а иначе отвътре не заключваме никога.

# 232
  • Мнения: 4 399
Sviti, благодаря за напомнянето. И аз се канех да ходя на това месе, ама съвсем забравих за него. Все си мислех че е някъде през Ноември. Или тогава ще има някакво киндер/бейбимесе? Или аз тотално бъркам нещо? newsm78 И такива неща май вече трябва да си пиша в календара, съвсем изкуфявам в последно време...

Ох, това със заключването винаги е било кошмара ми. Така и не успях да се заключа в предишното ни жилище или само 1 път, но имах възможност да изчакам мъжът ми да се прибере. Но по този случай решихме да не слагаме брава с топка. И с топка и без топка, който иска да влезне, ще успее, а вечния страх да не си забравя ключа мога да си го спестя. А спомняте ли си случая когато някъкв крадец извикал  ауфшпердинст да му отключат един апартамент, ония му отворили, човекът си свършил работата и си тръгнал по живо и здраво.  Joy Всъщност ако ме обират, май това е най-добрия вариант, поне да не ми разбиват вратата. LaDolce, ти как успя да се обадиш щом не си могла и до съседите да стигнеш даже? Едва ли изхвърляш кофата с хенди в ръка.

Рени, а ти защо позволяваш на мъжа ти да чете какви ги пишеш? Май се оказва че животът е по-лесен с мъж, който не разбира какво пиша... Wink

Сузан, коя е тази хомеопатска книга? Аз бих дошла с удоволствие да надприказваме с тебе мъжа на Рени, но другата седмица пак ми се налага да работя изънреден ден и седмицата ми пак върви към запълване. И за да е пълен стресът и мъжът ми е в командировка, та съвсем ще изперкам. #Crazy Моята дъщеря също носи 23 номер или поне такива са и последните обувки, макар че това включва и резервата от 12 мм, тъй че кракът и реално е малко по-малък.

Добре дошла на giginankoni! Пожелавам ти да намериш тук много нови приятели!

И да питам има ли сред вас някой, който да е раждал със секцио във Виена и да си е водил след това детето на преглед за ендвиклунгсдиагностика?

# 233
  • Мнения: 4 399
Бързам да се похваля че все още не съм съвсем за изхвърляне.  Laughing Мъжът ми изрови една брошура и наистина има Бейби & Киндер месе от 9. до 11. Ноември пак в конгресния център. За повече информация тук: http://www.kiddyworld.at/. Сега трябва да сравня какво предлагат двете месета и да реша дали ще ходя утре или през ноември.

# 234
  • Мнения: 580
Добро утро!
Вяра да,  бях с хенди, заклещено между ухото и рамото и говорех с мъжа ми (не казвайте, че никоя от вас не прави така). И съседите си бяха в къщи и интернета им ползвах и ключ от нас имат, това не беше проблема. Моят ключ беше от вътрешната страна на вратата и само ауфшпердинст можеше да ме отключи.

За Аригона и моя мъж не е съгласен с мнението ми, ама изобщо не е съгласен.

# 235
  • Мнения: 81
Добро утро!Моля ви помогнете Sad
Мария,детенцето ми,не спира да реве,постоянно търси компанията ми.За секунда не остава само.Е мога ли цял ден да сам до нея и да я забавлявам?Работа никаква немога да си свърша,като я слушам как се дере и за по голям драматизъм сега повтаря мама.Кажете как да го лекувам това дете.Ако продължава така ште се си купя пистолет и щте се гръмна Confused

# 236
  • Мнения: 343
Гале, ако си сигурна, че не е гладна, мокра или не я боли корем, остава само носене в трагетух http://www.wickelkinder.de/mobywrap.htm или бейбибьорн (ББ не е за препоръчване, по добре марсупи http://www.wickelkinder.de/marsupi_bauchtrage.htm

така  би могла да си вършиш работата.

аз лично имам това http://www.babygerecht.de/Tragen/Komfort-Babytragen/Patapum-Baby … ion-220::768.html, трагетуха ми е много сложен, въпреки че и на курс ходих.

и недей да се гръмваш, а се радвай на времето, докато мария не може да ходи, не бърка в контакти, не отваря шкафове и тн и тн и тн Laughing

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 14:55 от deiana

# 237
  • Мнения: 4 150
Галя,добре доШла Grinning
"Това" с дететнцето ти е само един период преz който минават всички деца.Не се отчайвай,а имай тьрпение и раzбиране.
Носенето е много хубава идея.Мога да препорьчам таzи книга
http://www.amazon.de/verlorenen-Zerst%C3%B6rung-unserer-Gl%C3%BC … 375942&sr=1-1
Невероятна творба с много идеи и повод zа раzмисьл над поведението ни като родители.

# 238
  • Мнения: 81
Добре де Ди,не смяташ ли че по този начин детето губи самостоятелност,спря и на играчките да обрашта внимание.Освен това не ли малко тежичко да се размаквам зелия ден с нея,аз имам кенгуру,но се сети колко сам висока и в момента в който я плацирам пред мен вече и не виждам.


Благодаря Крис,щте потърся книгата може пак и там да намеря отговор,тук имам само старите учения на Спок.Доста твърд е по въпроса,казва че трябва да се оставя да плаче.След като е сита,суха и съм и обърнала внимание,трябва да си поседява и сама,но тя категорично отказва,види ли ми гърба изпада в истерия.

# 239
  • Мнения: 580
Може да ти прозвучи глупаво, но тогава сигурно иска още повече внимание от твоя страна.
Едно дете на 5 месеца, не може да седне пред компютъра и да се оплаче колко му е досадно и тежко, не може да излезе да изпуши една цигара или да прочете някое списание или да пие кафе и да говори по телефона - то е зависимо от теб. Не се притеснявай, деца от гледане и носене не се разглезват. Не на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт