Търся идеи за бъдещия ни дом

  • 10 892
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
Искам да ви помоля да ми покажете снимки с къщата на вашите мечти.Ако сега трябваше да строите къща каква би била тя?Може пък моите мечти да съвпаднат с нечии други.Ще ми е полезно да ми покажете снимки.
Малена май ме забрави  newsm78   Blush

# 16
Амииии  Embarassed  само си дърпам темичката напред.Може някой да не я е забелязал  Blush

# 17
  • Мнения: 950
Мислех си да ти опиша моята къща мечта  newsm53,но ми трябва време да си вкарам в ред мислите и да се развихря да пиша  smile3527 smile3523 .Сетих се да ти споделя за моя позната която си построиха къща наскоро. След като я направиха външно ,вътре стените ги напрвиха с гипскартон/разпределението / много е интересна и красива  smile3521,но е от малко по модерните а не традиционна, малко са взаимствали от модерното и същевременно  и удобно.Ако се чудиш защо с гипс картон са правили стените мисля ,че знаят какво правят защото мъжът и се занимава със строителна дейност и предполагам е наясно.  newsm78. А за отоплението са избрали някакъв вид котел /цялостно за двата етажа/ .Забравих да спомена и подземието което мислят да пригодят за място за събиране /механа ли нещо такова/ .
Я  сега се сетих ,защо не разгледаш обявите в нета на къщи за продан ,може да ти хареса от тук там нещо /някоя идея /  newsm78

# 18
sisa g аз горе долу съм решила какви помещения искам да имам.Значи на мен идеята ми е на първия етаж да имам голям хол,отделно трапезария и отделно кухня.На втория етаж искам да имам две детски стаи,една баня за децата,спалня към която да има самостоятелна баня и стая дрешник,искам мокро помещение и някаква по-малка стая за гости и една голяма тераса.Евентуално на първия етаж може би и някаква зимна градина.Разбира се и гараж.Това са основните ми желания.Ако ти кажа милион къщи разгледах няма една за която до сега да мога да кажа ей това е нашата.Мъжа ми е доволен,че се ровя аз и не го занимавам и него.Само показвам наготово какво съм си харесала и той казва става или не.Събирам идеи в  компютъра дано успеем да ги осъществим.
Я да питам и за мнението ви за още нещо.Харесват ми много спални в цвят черно и бяло.В смисъл цялата спалня стени,легло всичко да е в тези цветове обаче с един тъмно кафяв или светло кафяв паркет сигурно няма да стане хубаво.Гледам по сайтовете всичките предложения в тези цветове са с някакъв бял лъскав материал на пода незнам какав точно.Как мислите с кафяв паркет стая в черно и бяло дали би станала добре?
Аз как разпитвам за обзавеждане сякаш сме построили къщата вече,обаче си се вълнувам много и си правя проектчета в главата,кое как ще бъде  Blush

# 19
Малена идеи за къщи  Praynig   Blush
Малко съм нахална вече обаче само това ми е в главата

# 20
  • Мнения: 950
Еми ами това е супер щом имаш вече няква предства /поне донякъде/ newsm10
Ако отидете при архитект и споделиш това което си харесала /неможе ли да се съчетае от различните които си харесала/  newsm78
и ако това стане и ти направи това което търсиш  newsm53 си мисля ,че и обзавеждането после ще ти е по- лесно .Аз вече няма да се бъркам ,че и без това не помагам  newsm51

p.s.Това което ми описа донякъде е и моето за "къщата мечта" поздравявам те  newsm10

# 21
Еми ами това е супер щом имаш вече няква предства /поне донякъде/ newsm10
Ако отидете при архитект и споделиш това което си харесала /неможе ли да се съчетае от различните които си харесала/  newsm78
и ако това стане и ти направи това което търсиш  newsm53 си мисля ,че и обзавеждането после ще ти е по- лесно .Аз вече няма да се бъркам ,че и без това не помагам  newsm51

p.s.Това което ми описа донякъде е и моето за "къщата мечта" поздравявам те  newsm10

Ааааа не така моля те.Помагаш ми.Всяко мнение ми помага.На мен ще ми е интересно да чуя ти как си представяш къщата мечта.Ако си си харесала някъде нещо ще ми е интересно да видя и снимки.На мен ето тук: http://np.netpublicator.com/?id=n341767 на страница 74 къщичката ми допада.Нещо от този род си представям

# 22
  • Мнения: 950
Ми да идеална е само тези прозорци които са точно насреща така ъглови  newsm78,нещо на мен не ми допадат ,и зависи ти как искаш самите спални и кухнята и холът на какво разположение да са .В смисъл
в коя посока ще ви е по удобно и ,за да не ви е примерно или много напичащо от слънцето или много студено в някои стаи  newsm78 .
Аз си представям още от  входната врата ,вратата да е с красиви рози от пълзящите /червени ароматни/пътеката навътре отляво и дясно страхотни зелени градинки с нормална бройка цветя и камъни и някои други допълнения.
Вратата на къщата да е двойна и като влезеш просторен коридор с аксесоари по избор ,с два изхода единият да води към самата къща а другата към малко антре където да се държат обувки и връхни дрехи.От антрето другият вход е към просторен хол с много цветя ,прозорци до земята /ако може заоблени/ и да се излиза на голяма тераса която да може зимно време да се затваря и там ще става и като зимна градина за цветята. Холът разделен с плъзгаща врата към кухнята  и трапезарията / е дали отделно от самата кухня не съм сигурна newsm78/ В другият край на къщата рапределям мокрото помещение ,килер,баня и тоалетна след което някъде наоколо/може би в ляво/ да е стълбището и в зависимост кои стаи искам да са на по светло ги разпределям спалня и детска с баня и тоалетна .Голяма тераса с красив изглед /е ако има де  Laughing/ .
Зад къщата център за игра на децата и по желание басейн или от тези водопадчета ,малко езерце с мостче и малко рибки  newsm53 smile3521,влюбих се в тези красоти .Обожавам комбинацията дърво,зелинина ,камъни и нещо от типа на венгето/може малко по светло/.
Някои обаче обичат изчистеното ,модерно или не харесват някоя комбинация от моите изброени.
О забравих за двата подземни гаража и в двора също за всеки случай/2 броя/
Мисля не съм много нахална ама кога  ли ще ми се осъществи мечтата  Laughing
Това е мисля не съм пропуснала някой детайл  newsm78,незнам за теб но аз даже и си я виждам все едно е нарисувана в главата ми даже и откъм цветове   Laughing
Все още не разбирам много програмата която имам иначе бих я и начертала,но и все пак тя вече е запаметена в главата ми.  smile3521
Е това е от мен , ако има нещо се извинявам ,поне си я довърших цялостно идеята за къщата  bouquet/досега беше на парчета/

# 23
  • Мнения: 6 039
Малена идеи за къщи  Praynig   Blush
Малко съм нахална вече обаче само това ми е в главата


ох, не съм забравила, ама все не ми остава време да систематизирам

аз така или иначе нямам определни сайтове
просто трябва и азд а се поровя

# 24
sisa g пожелавам ти един ден да имаш къщата за която си мечтаеш и този ден да е много скоро и когато успеете да я построите да бъде по-хубава от мечтите ти.Имаш интересни идеи  Hug Дано всички да имат дома за,който си мечтаят  Simple Smile

Malenna сигурно си затрупана с работа.Ако имаш време и възможност да ми помогнеш с идеи ще съм ти много благодарна,ако не,не се притеснявай-здраве да е!   bouquet

Malenna,искам и да те питам ти какви стаи би препоръчала да има в къща за семейство от 4 души с две деца сме момче и момиче? Ти ако трябваше да избираш за себе си какво би избрала?

# 25
  • Мнения: 6 039
набързо качих разни снимки
http://malena2004.multiply.com/photos/album/304/houses

# 26
  • Мнения: 6 039
.....................

Malenna,искам и да те питам ти какви стаи би препоръчала да има в къща за семейство от 4 души с две деца сме момче и момиче? Ти ако трябваше да избираш за себе си какво би избрала?

просторна и голяма дневна  около 50кв.м
голяма трапезария за 10-12 човека около 20кв.м
отделна голяма кухня с кът за хранене с изглед към  градина с цветя за 4 -6 човека
кабинет/библиотека - около 15-20кв
килер
WC
вградени шкафове за обувки - много

спалня родителска - с лична баня с душ и вана
голям, около 20кв м дрешник
1 спалня за момчето
1 спалня за момичето
1 стая - сега за игра, след време за техните гости
към всяка от стаите на децата дрешници - около 10кв всеки
и по една баня с душ, не много големи, но отделни
мокро помещение с предверие с гладачно

по възможност в двора или някъде в къщата бих отделила един малък апартамент - около 65кв - дневна, спалня, малка кухня и баня евентуално за градинар или иконом, ако къщата не е градска, определено идва момент, в който има нужда от такъв човек, много често е удачно, той да живее там, отколкото да пътува всеки ден
добре е да се предвиди една такава зона, ако на този етап не се използва такъв човек, би могла да служи за гости

около гаража - складово помещение за градинска техника и мебели, които през зимата е добре да се прибират


# 27
  • Мнения: 481
хайде и аз да се включа...

в момента сме на този хал и имам някои наблюдения...

Оказва се, че на 1-во място е важен терена и от там разпределението на къщата...

.....................

Malenna,искам и да те питам ти какви стаи би препоръчала да има в къща за семейство от 4 души с две деца сме момче и момиче? Ти ако трябваше да избираш за себе си какво би избрала?

просторна и голяма дневна  около 50кв.м
голяма трапезария за 10-12 човека около 20кв.м
отделна голяма кухня с кът за хранене с изглед към  градина с цветя за 4 -6 човека
кабинет/библиотека - около 15-20кв
килер
WC
вградени шкафове за обувки - много

спалня родителска - с лична баня с душ и вана
голям, около 20кв м дрешник
1 спалня за момчето
1 спалня за момичето
1 стая - сега за игра, след време за техните гости
към всяка от стаите на децата дрешници - около 10кв всеки
и по една баня с душ, не много големи, но отделни
мокро помещение с предверие с гладачно

по възможност в двора или някъде в къщата бих отделила един малък апартамент - около 65кв - дневна, спалня, малка кухня и баня евентуално за градинар или иконом, ако къщата не е градска, определено идва момент, в който има нужда от такъв човек, много често е удачно, той да живее там, отколкото да пътува всеки ден
добре е да се предвиди една такава зона, ако на този етап не се използва такъв човек, би могла да служи за гости

около гаража - складово помещение за градинска техника и мебели, които през зимата е добре да се прибират




е това е супер! В един момент и аз бях разгърнала желанията си до там, ноооо в следващия разбрах, че не ми трябва такъв палат (за мен това си е палат)

по същество... приземен етаж - кухненски бокс с голяма трапезария, към бокса и килер, дневна, баня и тоалетна, дрешник на входа... любимите ми френски прозорци, ще има и допълнителна част за родителите-гости, около 40кв - дневна, спалничка и баня и тоалена
2-ри етаж 4 спални помещения с вградени гардероби, 1баня, 1тоалетна, 1дрешник всичко 160-170кв. По принцип си мисля, че повече от 150 кв еднофамилна къща вече си е лукс... а аз искам уют, още не съм порасна за лукс  Laughing
малко разпиляно, но това е е в общи линии... мисля, че архитекта се справя отлично и откликва много точно на капризите ми  Mr. Green

# 28
Mallena благодаря ти   bouquet Имам нови идеи.
Щастливка и вие ли строите в момента?

# 29
  • Мнения: 6 039
Щастливка,
позволи ми да споделя опита си, като арх, и ато човек живеещ 6 месеца в апартамент и 6 месеца в къща

никак не е разточително, аз съм дала ориентировъчни квадратури, но ако ги сборува, няма да излязат повече от 170-180 квадрата

а аз сега живея в такъв апартамент, къщата трябва да е просторна, който е живял в къща знае как мястото винаги не стига. Необходими са много обслужващи помещения и след като ти командваш парада, а не си поставен пред свършен факт от строителя на апартамента ти, редно е да предвидиш нещата в годините. сега децата ти са малки, но 14-15 годин наистина е добре да им подсигуриш удобства като например отделни бани и допълнителната стая за игра /гости/
150 кв за къща за живеене през следващите 20 години - повярвай ми поне след 10 ще ти се наложи сериозно преустройство.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт