Търся идеи за бъдещия ни дом

  • 10 923
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
Mallena искам да те питам ти какво препоръчваш за стълбата в къщата,къде да е разположена?В някое от помещенията или не?Каква според теб е по-добре вита или не?Някакжи снимки,ако може и с идеи.

# 61
  • Мнения: 4 300
Не съм Малена, но ще си позволя да ти дам един съвет след живот в къща- направете си стъпалата максимално удобни.

# 62
  • Мнения: 210
Не ми се търсеше другата тема в която бях обещала да си пусна проекта ,но то и тази е с близка тематаика.
Снимката не е много добра,но мисля,че ще се ориантирате.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3856528

# 63
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
e_m_a, не усещаш ли, че постоянните ти обръщения към Малена вече дразнят? Темата ти е чудесна, може да е полезна на много хора, но ако искаш да си кореспондираш единствено с Малена защо не го правиш на лични или някъде другаде?
chudovisteto, отваря ми се само началната страница Sad

# 64
  • Мнения: 6 039
e_m_a, не усещаш ли, че постоянните ти обръщения към Малена вече дразнят? Темата ти е чудесна, може да е полезна на много хора, но ако искаш да си кореспондираш единствено с Малена защо не го правиш на лични или някъде другаде?
chudovisteto, отваря ми се само началната страница Sad

верно, че се превърна в някакъв чат

още повече, на мен не ми е удобно

# 65
Не съм Малена, но ще си позволя да ти дам един съвет след живот в къща- направете си стъпалата максимално удобни.

Аз харесвам много вити стълби,но именно поради причината която ти изтъкваш-удобството незнам,но май не са много подходящи.Във вас стълбите какви са и къде се разположени?

chudovisteto и аз виждам само началната страница

ljuboznatelna обръщам се често към Малена от гледната и точка на професионалист,а и ми харесват идеите,които ми дава.Това не означава,че не искам да чуя мнението,на който и да било,ако ми посочиш един човек включил се към темата, на който мнението да му е останало незабелязано от мен аз ти обещавам,че спирам да пиша по темата и да те дразня.
Благодарение на всички писали по темата вече имам една много по ясна представа,за това как да изглежда дома ни.Не искам да се заяждаме,нито да разваляме темата на мен тя ми е много полезна,а съдейки и по твоя пост тя би могла да е полезна и на много други хора.Извинявай,ако по някакъв начин с нещо съм те обидила  bouquet

# 66
  • Мнения: 210
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168454
дано сега излезе нещо,много съм боса в тези неща.

# 67
e_m_a, не усещаш ли, че постоянните ти обръщения към Малена вече дразнят? Темата ти е чудесна, може да е полезна на много хора, но ако искаш да си кореспондираш единствено с Малена защо не го правиш на лични или някъде другаде?
chudovisteto, отваря ми се само началната страница Sad

верно, че се превърна в някакъв чат

още повече, на мен не ми е удобно

Съжалявам,че съм те притеснила спирам с въпросите.    bouquet

# 68
  • Мнения: 6 039
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168454
дано сега излезе нещо,много съм боса в тези неща.

аз вече виждам снимката, ама какво точно искаш да покажеш или попиташ?

# 69
  • Мнения: 210
Пуснах го само като идея,ако на някой нещо му хареса,ако иска да взаймства.
Иначе ме притесняма единствено камината,нещо ме човърка,че не и е там мястото.

# 70
Пуснах го само като идея,ако на някой нещо му хареса,ако иска да взаймства.
Иначе ме притесняма единствено камината,нещо ме човърка,че не и е там мястото.

Ти от София ли си?
Препоръчайте ми  добър архитект в София.Може на лични.Благодаря предварително   bouquet

# 71
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Относно стълбата - много се рових по въпроса, беше ми голяма чуденка. В крайна сметка каква ще бъде зависи от комбинацията на 3 основни критерия - удобство , безопасност и така ценната ни квадратура. Удобството се определя от наклона на стълбата, от това дали има и колко участъка с вити стъпала, от свободното пространство над главата и от хората, които ще я използват.
Витата стълба , например,ако ще се използва ежедневно, се препоръчва на спокойни хора, там където няма малки деца и дори младежи от гледна точка на безопасността, освен това може да се използва само половината от ширината й.
Когато стълбата е в дневната, може да се използва пространството под нея, общо взето се пести място, но това, кето съм чела е, че през зимата топлия въздух се качва в горното помещение и това води до повече средства за отопление. Освен това, заради топлинните разлики, винаги става течение (седяла съм на такава стълба, винаги духа, въпреки че горе беше затворена с врата). Добре е, ако някой може да сподели лични впечатления.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 15:32 от ljuboznatelna

# 72
Относно стълбата - много се рових по въпроса, беше ми голяма чуденка. В крайна сметка каква ще бъде зависи от комбинацията на 3 основни критерия - удобство , безопасност и така ценната ни квадратура. Удобството се определя от наклона на стълбата, от това дали има и колко участъка с вити стъпала, от свободното пространство над главата и от хората, които ще я използват.
Витата стълба , например,ако ще се използва ежедневно, се препоръчва на спокойни хора, там където няма малки деца и дори младежи от гледна точка на безопасността, освен това може да се използва само половината от ширината й.
Когато стълбата е в дневната, може да се използва пространството под нея, общо взето се пести място, но това, кето съм чела е, че през зимата топлия въздух се качва в горното помещение и това води до повече средства за отопление. Освен това, заради топлинните разлики, винаги става течение (седяла съм на такава стълба, винаги духа, въпреки че горе беше затворена с врата). Добре е, ако някой може да сподели лични впечатления.

Благодаря ljuboznatelna  bouquet
Аз май харесвам най-неподходящото.Харесвам вити стълби,който да са разположени в хола.Като се замисля си права за отоплението,а и като се пуши в дневната ще се качва миризма и нагоре към спалните помещения.

# 73
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ох, всъщност и аз харесвам малко по-различни неща, от крайното(почти)  решение, което взех, но по принцип се налага да се съобразяваме с твърде много неща, като започнеш от разположението на парцела, минаваш през индивидуалните финансови възможности и накрая - трябва да се получи компромисен вариант между представата на всеки член на семейството за идеалната къща Simple Smile
На мен много повече би ми харесало къщата ми да е на един етаж, но в нашия случай предпочитам да имам повече зелена площ, затова я мисля тази стълба Simple Smile

# 74
Ох, всъщност и аз харесвам малко по-различни неща, от крайното(почти)  решение, което взех, но по принцип се налага да се съобразяваме с твърде много неща, като започнеш от разположението на парцела, минаваш през индивидуалните финансови възможности и накрая - трябва да се получи компромисен вариант между представата на всеки член на семейството за идеалната къща Simple Smile
На мен много повече би ми харесало къщата ми да е на един етаж, но в нашия случай предпочитам да имам повече зелена площ, затова я мисля тази стълба Simple Smile

Вие сега ли строите или вече сте готови?Аз пък за разлика от теб винаги съм искала двуетажна къща.Много си права,че нещата зависят от много фактори и може би като почнем да правим плана много от нещата,който сега съм си набелязала няма да могат да се изпълнят.По план какви стаи имате?

Общи условия

Активация на акаунт