Крем-пита (стъпка по стъпка)

  • 64 418
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Кампари, сложих им захарта и щипкато сол наведнъж, т.е в началото. Да не би в това да съм сбъркала? Яйцата ми бяха студени /от хладилника/.

# 121
  • Мнения: 5 713
Трябвало е да бъдат със стайна температура. И или щипка сол или захар.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Захарта слагам постепенно и яйцата на стайна т-ра. С тел доста зор ще видиш да ги направиш на крем. С миксера се справям за 10 мин, но на големи обороти.

Направих питата преди няколко дни. Изяде се, но корите от 1пакет - 400гр. ми дойдоха в повече. Според мен 200гр. са напълно достатъчно. Сложих и орехи Simple Smile.

# 123
  • Мнения: X
Tedulina,пребий ме, но досега не знаех, че има различни разфасовки кори. BlushНа мен пък точно корите отдолу са ми най-любими. FlutterНо всичко е въпрос на вкус. Peace

Белтъците никога не  съм обръщала внимание дали са със стайна температура.Може би наистина са, защото като ги отделя, докато направя всичко останало и дойде техния ред вече са се темперирали.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Подозирам че омазах цялата работа като разделих корите на 2 части, т.е. направих 2 блата. Като ги препокох ми се видяха много да ги  сложа наведнъж   Blush.

# 125
  • Мнения: X
Да разбирам ли, че ти си сложила и под яйчния крем и върху него от корите?
Мисля, че това е добра идея ако си го направила, но е по-голяма играчка, защото все пак и горния пласт ще трябва да се напои по някакъв начин.
Най-хубавото в цялата рецепта е, че търпи вариации на тема "Свободни съчинения" и въпреки това да стане хубава.

Много сте лоши.Дояде ми се сега. Rolling Eyes

# 126
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Освен че разделих корите на 2, разделих и крема и той хубаво попи в корите.
Стана кори, крем, кори, крем, белтък.

# 127
  • Мнения: X

Стана кори, крем, кори, крем, белтък.

Отлична идея!
Хем шаренко, хем ефектно, хем вкусно!

# 128
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 761
Много благодаря за прекрасната рецепта
После искам рецепти за "отслабващи" храни  Joy

Аз украсих отстрани с орехи и нарязан на ситно шоколад, а в средата исках да напиша ВЕСЕЛА КОЛЕДА с разтопен шоколад, но той се разтече - не го направих като хората, та нищо не стана с тази ми идея  Sad
Но пък самата пита стана много вкусна.
Ето какво се получи при мене





# 129
  • Мнения: 7 424
   Галауса,токущо хапнах едно парче торта(друга),но ,като видях твоите снимки ,пак си бърша лигите! ooooh!
   Мнооооого хубаво изглежда питата! Hug

# 130
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 761
   Галауса,токущо хапнах едно парче торта(друга),но ,като видях твоите снимки ,пак си бърша лигите! ooooh!
   Мнооооого хубаво изглежда питата! Hug

О, благодаря много  Hug
радвам се, че ти харесва
и на вкус стана яка
да е жива и здрава Кампари  Hug

# 131
  • Мнения: 407
galausa  , изглежда страшно апетитно, а и украсата е станала сполучлива, въпреки че не отговаря на първоначалния ти замисъл.
 

# 132
  • Мнения: 983
Благодаря много за рецептата. Получи се страхотно. Всички в къщи много я харесаха. Мммммммммм много вкусна Peace

# 133
  • под тепетата
  • Мнения: 9 493
Направих я пак, но този път се възползвах от съвета на Тедулина.Кори,крем,кори,крем,ръснах и смлени орехи. Няма да ви казвам колко пъти си сипа свеки  Mr. Green Ползвах 500гр кори и опасенията ми,че ще стане суха, бяха неоснователни след като престоя една нощ.
 Чудесна ,вкусна,мъжо си облиза чинийката...

# 134
  • Мнения: 90
И аз направх тази крем пита. Токущо я извадих от печката и чакам да изтине за да я прибера в хладилника. Довечера ще докладвам за резултат.

Общи условия

Активация на акаунт