Малките мърляви пищящи дрисльовци

  • 15 573
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
Тийнеджърите не винаги мислят това, което пишат. За да се котираш е важно да говориш колкото се може повече глупости, на колкото се може по-разбираем език и украсено с характерните възклицания, метафори и т.н. (според текущата мода) и да си "наясно" с всичко от живота. И аз съм го правила, и сегашните тийнове го правят. Ще порастне и ще й дойде акъла в главата.

Ако обаче това не са писаници на тийнеджър, ми изглеждат доста ненормални за порастнал човек.
Познавам един тип, който при все че има 2 собствени деца, би казал същите неща за детските крясъци, писъци и т.н. но без да ги украсява с толкова много епитети. Така, че и такива хора има. И те ми се струват много по-изкукуригали от някаква тийнеджърка, решила да се прави на интересна.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 14:37 от *SV*

# 16
  • DE
  • Мнения: 967
Аз пък мисля, че на такъв човек ще му е трудно да има деца.

# 17
  • Мнения: 6 206
Ееее, момичета, не ми казвайте, че на тази възраст сте се умилявали от бебенца и малки дечица по същия начин, по който се умилявате сега Grinning

Еее, ми казвам ти! Simple Smile
Питай мъжа ми - като сме били гаджета и сме ходили по негови приятели на гости, аз с децата в едната стая, другите си пият и говорят глупости в другата стая. И на предишни работи, има ли дете, зарязвам всичко и си играя с него. Винаги съм била така, хич не е чудно че така си намерих мястото.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 499
Ох, недей. Изправяне на косата при фризьорката! Ама тя не била нейната, а някаква смотана и не и направила пътя точно така, ами иначе някак си... Ох, щяла да умре от нерви... Ох, детето пищяло...
  smile3511
Абе това същество най-добре да се гръмне с пушка за намусен дивеч!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 074
На мен не ми звучи като тийнейджърка, а като мутреса.
За пръв път се вбесявам на някого.
Хем често да мисля, че невъзпитаните деца са за ожалване заради грешките на родителите си и не искам да съм пострадавшата. Някак не ми и хрумва обаче да квалифицирам човек (бащата) по един поглед, нито детето, което може да е било в определено настроение, период и т.н. Разбирате ме.

# 20
  • Мнения: 216
Дори не си направих труда да го прочета цялото,такава простотия...........

# 21
  • Мнения: 2 241
Страшен език, няма що  smile3511

Аз пък бях сигурна, че това е някакъв пъпчасал младеж, а то какво се оказа ooooh!  Явно отдавна не съм контактувала с "девойки".

# 22
  • Мнения: 14 654
Смятам, че дамата (чудя се дали да не я нарека пиклата) е прекалила с епитетите за детето и баща му. Явно според нея мъж, който носи кожено яке и дълги коси, положително е нефелен Simple Smile Има право да мисли каквото си иска, написала го е дори. Дано и олекне. Но ако и в бъдеще продължава да е все така яростна и да не приема малките несъвършенства на света, ще и трябва добър психотерапевт и скъпа козметика против бръчки, а ако прекалява с изправянето и обема в корените- може да и е нужен и добър перукер.

# 23
  • Мнения: 550
Струва ми се ,че загубих няколко минутки в четене на някаква ужасна простотия...не дочетох до края!Чудя се на какво ниво трябва да е човек за да мисли по такъв начин,а  и колко скучно трябва да му е било,че да съчини подобно писание... newsm78Подобни екземпляри ме дразнят особено,но предпочитам да ги подминавам,че все едно да хвърлиш камък в прясно лайно...и така ще те опръска... Mr. Green

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Отношението към децата ни навсякъде е като към малки , мърляви, пищящи дрисльовци ... това съм усетила аз... в магазина, в автобуса, в банката , в...

# 25
Какво се възмущавате толкова? Някой си писал в блога, голямата работа.

Ами добро утро, не всички хора обичат деца. Майка ми е от тази порода - питала съм я и ми е казвала - "Обичам своите деца, чуждите не ме умиляват.". Добра майка е и не е "ку-ку". И мен ме дразнят чуждите деца, особено като съм задължена да съм затворена с тях в малко пространство и те от скука или лигня се качват на главата на всички околни, а родителите гледат благосклонно колко е "сладко и общително" отрочето им. Съжалявам, явно и аз съм от кукувците, но не ми е приятно да ме газят деца с кални обувки, нито пък буквално два часа във влаковото купе да ми пеят с всичка сила в ухото "пристигаме след два часа, пристигаме след два часа" и така до полуда, без никой да им прави забележка.  Rolling Eyes Факт е, че има много невъзпитани деца, чиито родители реагират на всяка критика "ама това е дете, не може да му се придиря". Редовно по влакове ми е правило впечатление, че родителят си е купил за себе си вестници и кръстословици, а за детето нищо - нито нещо да си чете/разглежда, нито играчки. Много ясно, че малкото се побърква от скука, търчи по коридорите, тръшка се, досажда по купетата. По заведенията е същата хава. Рядко се вижда възпитано дете - но има такива, и то на всякаква възраст, и едва ли е въпрос на характер или защото детето било зодия не знам си каква. Ясно е, че в блога става въпрос точно за невъзпитаните деца и за липсата на контрол от страна на родителя, вероятно причина за първото. Замислете се върху това, вместо да подскачате като ощипани по такъв първосигнален начин.

Не мисля да коментирам написаното в блога, всеки има право на мнение, без да бъде наричан побъркан, мутреса и какво ли още не, и без да му предричат зловещо бъдеще.

# 26
# 27
  • Мнения: 2 237
Невъзпитани и дразнещи деца има.
Хора които им се нервят,също има.
Всеки има право на мнение и никой не е длъжен да харесва деца.Явно тази мацка е от нехаресващите.Нейно право.Да си пише каквото иска.Аз също съм от хората които трудно се умиляват от чуждо дете.Сори.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ако това й е моментно състояние, разбирам. Понякога поради нещо светът ти е така крив, че пискането да те изправя на нокти.

Ако това й е залегнало в ценностната система обаче- за мен е болна.
Или е тийнейджърка, на която й липсват първите седем години и няма изградена или направо провалена нервна и ценностна система я от наркотици, я от друго...

# 29
  • Мнения: 14 654
Какво се възмущавате толкова? Някой си писал в блога, голямата работа.


Мен ме впечатли многократната употреба на думичката "мразя". Това си е чисто хабене на емоции и енергия. Ако авторката на краткото разказче е все така злостна и избухлива, не може да и се случи друго освен да си разбие нервите и да се нуждае от психиатър. На това положение обикновен психолог би се справил с лекота.

Общи условия

Активация на акаунт