Как правите палачинки на фурна?

  • 7 735
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 724
А ако се изпече върху хартия за печене, добре намаслена и поръсена с брашно ,и после, с помощта на хартията да се навие, докато е топла? Thinking
Аз така пека  пандишпаненото руло.

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
В тази рецепта не се ли слага бакпулвер или сода?  newsm78

# 17
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
L е о, аз с такова количество правя 4 палачинки. Не ти ли става глетава палачинката толкова дебела, а и покриваш с кърпа  Thinking?

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз разделих сместа на 2. Ще го правя 2 пъти.., дано поне една от двете да стане.  Twisted Evil

# 19
  • София
  • Мнения: 974
В тази рецепта не се ли слага бакпулвер или сода?  newsm78

Не се слага, а и не ти трябва ще се надуе от яйцата Peace

# 20
  • Мнения: 7 474
L е о, аз с такова количество правя 4 палачинки. Не ти ли става глетава палачинката толкова дебела, а и покриваш с кърпа  Thinking?

Правила съм я само два пъти и исках да е като руло, не очаквах да стане толкова дебела, но не беше глетава, може би по-дълго съм я пекла  newsm78 Вече не помня колко време ,беше преди една година ooooh!А я покрих,за да поомекна,че ме беше страх ткава дебела да не се нацепи Thinking Затова писах да се раздели сместа, ако искате тънко. Simple Smile
А колко такива съм изстъргвала преди това докато намеря точната рецепта ooooh!  Joy

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Едната е готова и е навита, сега съм завила 2-рата. На вкус не знам още, до утре няма да се пипа, докато не дойдат гостите. Благодаря за идеите, много ми помогнахте. А на Leo благодаря за рецептата.   bouquet

# 22
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Може ли снимка.И аз искам да направя такова палачинково руло, но накрая пак хващам тигана.

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Може ли снимка.И аз искам да направя такова палачинково руло, но накрая пак хващам тигана.

Ето снимка на рулото на LEO

Само дето на мен 1 буркан шипков мармалад не ми стигна.

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе на мен едното руло ми стана по дебело и много грозно се нацепи, защо се получи така. На ЛЕО е по дебело, а не е нацепено? newsm78 Нещо сбърках ли?  newsm78 Хем не съм го навила много стегнато.  Close Че не мога да го прикрия и с пудра захар, ще трябва да купя сметана, колкото и да е вредна да скрия дефекта.  Close Абе Лео ти и отгоре ли си сложила ли си мармалад?

# 25
  • Мнения: 7 474
Close Абе Лео ти и отгоре ли си сложила ли си мармалад? [/b]

Нямам нищо отгоре Rolling Eyes ,но и мойто е леко цепнато  Wink
Казвам ви , че тия палачинки са много вкусни, ама
са ми трудни на догаждане ooooh! Никога не ми стават еднакви  Grinning

# 26
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Чудесно изглежда!Ще направя едното със солена плънка, а другото с някакво сладко.Миналото лято се бях поувлякла в правенето на сладка.

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Close Абе Лео ти и отгоре ли си сложила ли си мармалад? [/b]

Нямам нищо отгоре Rolling Eyes ,но и мойто е леко цепнато  Wink
Казвам ви , че тия палачинки са много вкусни, ама
са ми трудни на догаждане ooooh! Никога не ми стават еднакви  Grinning

Защото е много добре препечено. Обикновена фурна ли ползваш? Не с топъл въздух? Моята фурна има функция за торти и аз на нея я сложих (нали уж блатовете са тънки) хич не се зачерви обаче.   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт