Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
Полудявам, на никой не обичам да си давам колата, дори на приятеля ми и на баща ми. По стечение на обстоятелствата сега баща ми кара моята кола - ей, честно, само мрънкам и му правя забележки. Никой не може да я кара, както я карам аз Wink. Незнам дали съм толкова ревнива към нея, защото е първото и май единствено голямо нещо, което съм си купила съвсем сама, без стотинка чужда помощ.
Сега карам колата на приятеля ми, тя ни е един вид "обща". Незнам как той се  чувства от цялата ситуация обаче.

# 16
  • София
  • Мнения: 903
Колата се кара от мен и мъжа, толкоз! Иначе трябва да видя, че човека е много на зор за да я дам. Обаче и тогава предпочитам аз да го закарам където трябва вместо някой да си ми кара колицата. Може да си е стара, ама си е моя и аз я поддържам.

 Peace

Ще цитирам нашия кум: кола и жена на заем не се дават.
Умен човек.

 Peace Peace

# 17
  • Мнения: 1 172
Не ми става кофти, защото просто не я давам.
А когато все пак се наложи да я дам (досега 1 път съм давала колата си на друг освен съпуга ми, с който честичко си менкаме колите), то е по толкова спешен и важен повод, че през ум не може да ми мине да ми е кофти.

# 18
  • Мнения: 142
Давам си колата без проблеми, на роднини, приятели и познати. Обикновено я взимат за балове, сватби и за возене на разни чужденци.
Но се е случвало и просто така да я взимат. Най-стараното е, че почти винаги ми я връщат ударена. Не и върви на тази кола когато е в чужди ръце.  Crossing Arms
Един познат ми я върна един път почти за тотална щета, правихме цялостно пребоядисване, нова предна броня  и фарове и лепене на задна. Важното беше, че той и пияния човек които му изкача пред колата са живи и се отървават без драскотина. 
Кола се прави, има си застраховка и не ми пука.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И за какво да ми е кофти  newsm78. Много пъти ми се е налагало да използвам колите на мои приятели, така че не би ми станало неприятно ако на тях им се наложи. Давам си колата на всеки добър шофьор винаги и ще продължавам да я давам. Е, кофти ще ми стане ако ми я върнат чукната примерно, но пък за това си има застраховки  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 951
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.
Имаме приятели,на които може/сме разчитали във всеки един момент и на тях също се е случвало да я даваме.

# 21
  • Мнения: 599
Давала съм си колата,не ми пречи да правя услуги,но честно да кажа аз не бих взела друга кола-отличен шофьор съм(според мЪжо и приятели),но все си мисля,че ако взема чужда кола ще направя някоя беля ooooh!

# 22
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Не бих я дала!
Понякога брат ми или приятеля ми я карат, но аз винаги съм с тях!
Немога така да си дам любимата "калинка"   Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 172
Е, кофти ще ми стане ако ми я върнат чукната примерно, но пък за това си има застраховки  Peace
Но пък те обикновено не важат, ако шофьорът е карал след употреба на алкохол (имам предвид над допустимата граница от 0,5 промила).  Освен това собственикът на автомобила е отговорен за разни случаи. Ако например се окаже, че този автомобил се кара от човек без книжка.

Обаче ми хрумва още един въпрос към тези, които си дават лесно колите: Ако при нас променят закона, подобно на този в Гърция и при над определено превишение на скоростта (а може би и при други нарушения) се свалят номерата на автомобила за даден период (1-3 весеца, примерно, колата не може да се кара от никой), пак ли ще си давате колите на приятели, познати и роднини? Т.е. какво влагате в това, че вярвате на приятели, които са добри шофьори? Вярвате в това, че ще ви върнат колата здрава или вярвате, че спазват правилата за движение по пътищата и не застрашават останалите?

# 24
давам колата си само на мъжа ми,дори ми е гадно като я оставя на сервиз.

# 25
  • София
  • Мнения: 161
Е, кофти ще ми стане ако ми я върнат чукната примерно, но пък за това си има застраховки  Peace
Но пък те обикновено не важат, ако шофьорът е карал след употреба на алкохол (имам предвид над допустимата граница от 0,5 промила).  Освен това собственикът на автомобила е отговорен за разни случаи. Ако например се окаже, че този автомобил се кара от човек без книжка.

Обаче ми хрумва още един въпрос към тези, които си дават лесно колите: Ако при нас променят закона, подобно на този в Гърция и при над определено превишение на скоростта (а може би и при други нарушения) се свалят номерата на автомобила за даден период (1-3 весеца, примерно, колата не може да се кара от никой), пак ли ще си давате колите на приятели, познати и роднини? Т.е. какво влагате в това, че вярвате на приятели, които са добри шофьори? Вярвате в това, че ще ви върнат колата здрава или вярвате, че спазват правилата за движение по пътищата и не застрашават останалите?

 Peace Peace Peace

абсолютно си права! аз мойта старата кола веднъж я дадох на приятеля ми и въпреки че бях със него караше супер бързо и и потроши цялата предница в една дупка! затова сега новата дори на него не я давам! за приятели или роднини абсурд! всеки да си прави сметката! нито обичам да взимам чужди вещи назаем нито пък да давам камо ли скъпи неща като колата например  Crossing Arms

# 26
  • Пазарджик
  • Мнения: 37
Последният път когати я дадохме си я взехме катастрофирала.

# 27
  • Мнения: 9 095
нашаата кола не се дава на никой, веднъж колеги я бяха карали 100 метра, нямаше поражения разбира се, но си е ценно нещо и е изключително безотговорно коли да се дават така, защото не се знае в чии ръце ще попадне, затова като има глоби има и за собственика на колата Peace

# 28
Кофти ми е много,ужасно.Та нашата кола я вземат непрекъснато .Понякога се чудя не им ли става неудобно,но нахалства колкото искаш,все за да избегнеш скандали,от теб да мине,но макар ,че е нямало проблеми когато ния връщат.Веднъж на нас ни се наложи да вземем на близък колата да не ви казвам колко и излезе ремонта.

# 29
  • Мнения: 444
Не ми е кофти , защото никой не ми я е искал досега , а пък и за мое спокойствие не бих я дала
Освен ако не е спешно , тогава няма и да се замисля

Общи условия

Активация на акаунт