Колко време трябва да се дава мляко на бебетата/ децата?

  • 8 252
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 503
Ами спането съм го прежалила отдавна.Бях подготвена психически!ЗНех ,че няма да е лесно.Честно казано, откакто съм родила нямам и една вечер да легна и да се събуда след 8 часа newsm78 (освен преди 3 вечери,което за мен е сигнал,че синът ми постепенно няма нужда от нощно хранене.Доскоро се будеше по Н-пъти на вечер)
Иначе ,той спи на нашето легло!

# 61
  • Мнения: 666
Бубу то-Мисля ,че за бебета до годинка количеството е 600 или 800грама newsm78.Не съм на 100% сигурна!


Според всички книги които съм изчела за захранване 500-600 мл на ден задължително детето трябва да пие мляко до навършване на 1 годинка. Аз практикувам така - в 6 часа мляко, в 9.30 каша приготвена с мляко, следващите хранения до вечерта винаги завършват с 60-90 мл мляко и преди лягане в 8-.8.30 пак мляко. Консултирала съм се с педито и той е доволен от нашия режим. Не мисля скоро да замествам с краве мляко.

Ами спането съм го прежалила отдавна.Бях подготвена психически!ЗНех ,че няма да е лесно.Честно казано, откакто съм родила нямам и една вечер да легна и да се събуда след 8 часа newsm78 (освен преди 3 вечери,което за мен е сигнал,че синът ми постепенно няма нужда от нощно хранене.Доскоро се будеше по Н-пъти на вечер)
Иначе ,той спи на нашето легло!

 Joy Joy Joy

И аз така повече от 3 часа сън не съм видяла от както съм родила. Блазе ти че ти поне психически си се подготвила, а мен ме лъжеха че бебетата само спяли и ядяли и след 2-3 месеца не се сабуждат нощем  Naughty Онази вечер за първи път бебо направи пауза от 5 часа и станах няколко пъти да проверя дали диша защото такова чудо не ми се беше случвало до сега. Crazy

# 62
  • Мнения: 14 654
Нямам предвид прясно краве мляко в чашка защото и аз пия.
А кърма или адаптирано мляко от чаша? Каква е разликата, не разбирам въпроса.

а мен ме лъжеха че бебетата само спяли и ядяли и след 2-3 месеца не се сабуждат нощем  Naughty
Има и такива бебета.

# 63
  • Мнения: 3 376
А кравето мляко също е кърма ,нали се сещаш....

Кърма е,ама за теленцата,не за нашите деца  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 983
Ами Джипката на последната консултация ми каза, че ако искат до година и половина и даже до 2 да ги храня с АМ, защото има мн.полезни съставки. Но на моя приятелка бебето е на 11мес и изведнъж отказа да яде АМ. Започна да го храни с кисело.

# 65
  • Мнения: 481
Не мога да се сетя кой но някой беше написал че бебето само диктува от какво има нужда. Е моя сладък хайван точно преди да му спра нощното хранене поглъщаше по 1л и 100мл мляко на ден беше около 35 дни голям - станал 5 кг (а се роди 2,55). Педиатърката като разбра се хвана за главата. Е резултата минахме на диета. А той беше застрашен от рахит и бяхме на 6 капки вигантол. Аз съм съгласна и се водя по бебето винаги го разбирам дали му е студено или топло дали е жаден или гладен, но не винаги е прав. От лакомия веднъж изяде повече каша и след това го чаках 5 часа да му дам и млякото и да си ляга.
Също така открих че той за деня има норма на поглъщане на храна, ако му увелича грамажа на едното ядене, той сам намаля от следващото.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 708
Колкото се може по-дълго

# 67
  • Мнения: 3 376
Лично аз не вярвам в "лакомията" на бебето.Всички деца,които познавам ако са гладни ядат,ако не-просто отказват храна.Моя син яде толкова колкото пожелае-понякога яде през 2 часа,понякога не яде по 5-6.И те като нас имат различен апетит по различно време.

# 68
  • Мнения: 2 908
Аз мога да ти гарантирам за"лакомията"на бебетата.Дъщеря ми 1-вият месец излапваше повече от колкото по принцип трябва и винаги повръщаше много след това.Дори когато мина 4-тия месец и спряха и колики и какво ли не,което може да предизвиква повръщане(ако е било от друго)виждах,че ако яде по много мляко повръща след това,а тя нямаше изразени количества,които иска и затова аз се принудих да я спирам и да и давам точно определено количество-за равносметка-роди се 2.100кг,сега е 9.900-значи не съм я  лишавала от нищо.Като и спра млякото на определено количество поплаква,поплаква,но спира като види играчка и се улисва-не е плакала след това гладна повече от 3 ч-значи и е било достатъчно.
Ама хайде да не влизаме в излишни за темата спорове.Просто като не знаеш други деца не значи че го няма този "феномен".
И аз съм против спирането на нощното хранене на малко бебе насила,но щом така си решила и следваш съвети на педиатър-добре.Лично аз и до сега не съм спала по цяла нощ-най-много по 4-5 часа без прекъсване(не кърмя от 4-тия месец)-казвам за питането ти за спането LaughingДъщеря ми сама си спря след 2-рият месец да яде нощем,но пък плаче за бибата по цяла нощ.Но съм твърдо ЗА вземането на мерки от майката,ако тя сама реши,че трябва такива.Затова сме станали майки-да решаваме.

# 69
  • Мнения: 17
Не мога да се сетя кой но някой беше написал че бебето само диктува от какво има нужда. Е моя сладък хайван точно преди да му спра нощното хранене поглъщаше по 1л и 100мл мляко на ден беше около 35 дни голям - станал 5 кг (а се роди 2,55). Педиатърката като разбра се хвана за главата. Е резултата минахме на диета. А той беше застрашен от рахит и бяхме на 6 капки вигантол. Аз съм съгласна и се водя по бебето винаги го разбирам дали му е студено или топло дали е жаден или гладен, но не винаги е прав. От лакомия веднъж изяде повече каша и след това го чаках 5 часа да му дам и млякото и да си ляга.
Също така открих че той за деня има норма на поглъщане на храна, ако му увелича грамажа на едното ядене, той сам намаля от следващото.
E, нали ти си му давала по 1,1 л мляко- не си го е приготвял и пиел сам  Simple Smile. Новороденото бебе яде толкова, колкото му дадеш. И понякога повръща, разбира се. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 244
Интересен въпрос задаваш,не бях се замислила.Синът ми е на 7,5 месеца и три от храненията му все още са с АМ.Може би постепенно сам ще се откаже от млякото,но честно казано не ми се иска да е много скоро,тъй като е полезно.Пък за прясно мляко съм чувала,че поне до годинка не трябва да се дава.Може и да бъркам,но аз поне няма да дам.Ако откаже АМ преди годинката,ще мисля с какво да го заместя.

и ние сме така на 7 месеца си пием сутрин 2 пъти и ве4ер преди заспиване той си го обича млякото до годинка ако не се откаже ще си му давам пък след това ще мисля по-принцип поне според мен след годинка млякото(говоря за ам не за прясно) не трябва да замества хранене на синът ми вторият му брато4ед продължава да пие сутрин и ве4ер(а е на 1г4м) и детето си е слабичко(тежи с 1,5кг повече от нас а ние сме с девет месеца по-малки  newsm78) ама те са в гърция и там не виждали нищо нередно Crazy

# 71
  • Мнения: 666
а мен ме лъжеха че бебетата само спяли и ядяли и след 2-3 месеца не се сабуждат нощем  Naughty
Има и такива бебета.

Знам Янечек аз съм била такова бебе...ама на мен ми се падна диване  Crazy Joy Дай Боже следващото да е от спящите  Praynig Praynig

# 72
  • Мнения: 1 503
А кравето мляко също е кърма ,нали се сещаш....

Кърма е,ама за теленцата,не за нашите деца  Rolling Eyes
Е точно това имах предвид ,но не мисля ,че хората няма да се сетят Rolling Eyes


Светулка
Цитат
Новороденото бебе яде толкова, колкото му дадеш
,аз мисля ,че бебето все пак има някакви граници.Как така колкото му дадеш newsm78?Аз моят син съм го пробвала с изцедена кърма да изяде 140грама на месец и нещо и не му стигнаха.А при кърмене как се определя дажбата?

И аз съм била от поспаливите бебета.Това става явно с дресиране и здрави нерви на майката!

# 73
  • Мнения: 17
А кравето мляко също е кърма ,нали се сещаш....

Светулка
Цитат
Новороденото бебе яде толкова, колкото му дадеш
,аз мисля ,че бебето все пак има някакви граници.Как така колкото му дадеш newsm78?Аз моят син съм го пробвала с изцедена кърма да изяде 140грама на месец и нещо и не му стигнаха.А при кърмене как се определя дажбата?

И аз съм била от поспаливите бебета.Това става явно с дресиране и здрави нерви на майката!
Joy Явно си го приела буквално. Имах предвид, че ако му дадеш малко повече от необходимото, то ще го изяде. Поне моето така правеше докато бяхме още в болницата- първо сучеше, после (защото не беше постоянно при мен,а исках да съм сигурна, че няма да остане гладен) му давах и дозата АМ и си го изяждаше и него, а понякога след това отново сучеше. Що се отнася до границите - разбира се, че има   Laughing. Повода за това, което написах, беше, че педиатърката се ужасила от изяжданото от бебето количество мляко- явно това количество е било много за денонощие. Ама съм далеч от мисълта, че бебето само си е приготвяло по толкова мляко.

# 74
  • Мнения: 14 654
И аз съм била от поспаливите бебета.Това става явно с дресиране и здрави нерви на майката!
Глупости, просто е късмет.

Общи условия

Активация на акаунт