Най-доброто средство за здрава и красива коса

  • 13 532
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 115
Универсално "Най-добро средство" - няма.В зависимост от типа скалп и коса, всеки, в процес на търсене в даден период намира  подходящия шампоан или маска или лосион...
Не можеш да категоризираш нещо като "Най"...
В различните периоди и сезони се случват различни неща със скалпа и косата ти...
Та в крайна сметка -аз- в този сезон на масови косопади ползвам лечебната терапия на ДАВИНЕС - шампоан против косопад,ампула против косопад и за стимулиране на растежа и най-накрая слагам и гелът против косопад /той пък има и оформящ и подсушаващ ефект/.
Най -важното за тези продукти е,че са натурални! Peace

# 31
  • Мнения: 193
Хм, да. А пък на мен най - най - най - най - добре от всичко, което съм пробвала ми действа маската "газ, мас и оцет". Изпитано от бабите ни (ма имало ли е тогава газ?!) древно средство против въшки  Mr. Green и за здрава коса!

Хининова вода не съм ползвала, ще взема да опитам.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 672
Според мен една коса за да е здрава и красива, не трябва да е боядисвана никога , щото като почне, няма спиране ! Не казвам, че боядисаните не са красиви, но пък и от боята зависи ! Красивата коса е чистата и не нацъфтялата ! Маски, шампоани и балсами - вече според вида на косата !

# 33
  • Мнения: 460
а бихте ли ми препоръчали нещо за мазна коса?значи ползвам шомпоан на гарниер,маска на дева/готова/.правя си мои маски .едната е жълтък и мед.слагам и след 2-3 часа/т.е времето в което чистя/ я измивам.става супер!
давайте съвети -вие сте! Hug

# 34
  • Мнения: 229
Момичета,боядисвам се от 10 години през 3 месеца.Косата ми е здрава и лъскава благодарение на домашните маски.Аз използвам една , която бях чула в едно интервю от Лили  Иванова - разтапяш мас */ без сол/ и се мажеш само с нея.След 2 часа добавяш 2 жълтъка и 2 супени лъжици кисело мляко.Стоиш още 30 мин. Пробвайте ефекта е страхотен

# 35
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Моята коса е суха. Сега редувам за измиване 2 шампоана. Фитовал и Хининов шампоан. Последния доста изсушава, така, че, може би е по подходящ за мазни коси. Когато е ред да мия косата с него, преди това стоя наклепана със стимуланта на Икаров  Simple Smile. На леко влажна коса слагам кристали Биофарма в краищата. Рядко суша. Пия капсули Фитовал по 1-2 на ден, профилактично. Интересувам се, ампулите за коса по краищата ли се нанасят, или се втриват и в корените? Никога не съм ползвала  Embarassed.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Кристалите ми влияят благоприятно.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз разчитам на готовите продукти. Пробвах домашни маски - ми не става - имам косопад след раждането и се влоши.
Иначе съм страшно доволна от серията Catwalk на Тиги - шампоан, балсам и пяна за обем и плътност. Също и от маската за уплътняване на косата на Ланком. От ампулите против косопад на Керастаз и Виши. От шампоана с ром и яйца на Фито.
Ампулите против косопад на Фито са гола вода! 60 лева за 12 ампули и никакъв ефект!!! #2gunfire

# 38
  • Мнения: 375
пробвах и се абонирах за hennaplus- холандска марка  на основата на къна . имат една маска и едни серумни капсули които са с пантенол и къна и са невероятни !

# 39
  • Мнения: 4 496
пробвах и се абонирах за hennaplus- холандска марка  на основата на къна . имат една маска и едни серумни капсули които са с пантенол и къна и са невероятни !

В какъв смисъл се"абонирах"? newsm78

# 40
  • Мнения: 297
Най-доброто средство според моите наблюдения е - 1 - да не се третира с бои за коса, естественият цвят е най-добър, и 2 - след всяко измиване, да се слага балсам за коса. Бих добавила и още едно нещо, от личен опит съм забелязала, че честото миене на косата й действа зле. По-рядкото измиване е за предпочитане, не по-често от веднъж на 3-4 дни.

# 41
  • Мнения: 2 577
Здравейте, момичета!
Имам и аз пробелми, чета, че най-кофти е да си боядисваш косата, но аз го правя, нямам воля и нерви да  я оставя да си порастне моята. Няколко тона по-светла я правя/ руса/ и като я оставя ми излиза тъмната отдолу, страшно ми се омазнява и не издържам - отивам в магазина и купувам боята...
След като спрях да кърмя косата ми започна усилено да капе, не знам какво да я правя, всеки път след измиване слагам маска на Гарниер, Лореал, но ефект - нулев.
Дайте съвети, защото не мисля, че бабините рецепти ще ми оправят боядисана и вече умъртвена от боите коса.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 21:48 от mama_iana

Общи условия

Активация на акаунт