Отново за хремата и яслите

  • 3 577
  • 65
  •   2
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз първата година бях стриктна.При най- малките симптоми я спирах, когато се оправи я водех.И кво все едно я пускам в поликлиника , а не в забавачница.Поне при нас родителите са много зле влачат си болните деца и това е. Сестрата не прави филтър сутрин така, че си влизат всички деца без проблем.От миналата година взех да я пускам със сополи, дори и да покашля малко.Реших, че щом на другите майки не им пука ,че децата им заразяват останалите и на мен няма да ми пука.Но по цял ден мисля дали не и е станало зле, добре ли е дечко....И все пак мисля, че не е редно болни деца да ходят на ДГ или ясла.

# 31
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Голямата ми дъщеря ходи на ясла година и половина, сега е вече 2гр. в детската градина. Трябва да кажа, че за тези години през които е била в детско заведение, късната есен, зимата и ранна пролет повечето/ако не всички/ деца са със сополи и съответно кашлица от тях! Кой каквото и да прави, да си спира детето при първия сопол или кашлица, истината е това.Г-жите в детската градина миналата година ни помолиха да носим по един пакет голям с носни кърпички, който да стои в гардероба на детето и те да взимат при необходимост, че доста нослета бършат и не стигат салфетките. За съжаление на някои деца имунитета не издържа и се разболяват сериозно, други изкарват сезона без големи проблеми. За 3 години дъщеря ми е пила само веднъж антибиотик, заради отит. Всяка седмица сме при джи-пи то да я прегледа, да не слиза кашлицата надолу. Държала съм я в къщи по 2 седмици - сополите спират - 2 дни на ясла/градина -отново сополи и кашлица! Е, хайде стига. Вече и тя си ходи така и не ми прави впечатление, както не ми правят и впечатление и другите сополиви и кашлящи деца. Ако вдигне Т или се влоши я спирам -оправя се само със витамини и Панадол.  Надявам се тази година да мине вече по-леко, но пък сега малката тръгва на ясла, та пак същата история ще се повтори! ooooh!

И наистина не става да си непрекъснато в болничен, защото детето ти има сополи! Няма такъв филм. Naughty на ред идва естествения подбор, което дете издържи - остава на ясла/градина, което непрекъснато е на антибиотик, прави бронхити, пневмонии за съжаление отпада - явно тези заведения не са за него на този етап!

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Голямото ми дете почти не е страдал от хрема, когато ходеше на градина. Ако се е разболявал, то най-често му се зачервяваше гърлото и започваше кашлица. Тогава съм го спирала. Но в градината, в която ходеше, медицинското лице беше много стриктно и бях много доволна от това.

# 33
  • Мнения: 17 407
 Аз ли съм сбъркана, или яслите/градините са за здрави деца newsm78 Стига с тез номера за имунитети, закаляване и естествен отбор! Пращам си детето здраво и искам да си го прибирам здраво. НЕ ме интересува кой можел и кой не можел да взима болнични. Доста майки изобщо не работят, защото децата им са все болни. Болните на ясла- здравите - у дома. ТАка е то- пълен непукизъм...

МОже изобщо да не ми отговаряте- няма смисъл.

# 34
  • Мнения: 3 336
Моите ходиха за сефте на ясла 2 дни и на третия са със сополи. Вече 5 дни са така и се появи и кашлица. Още на първия ден ги спрях. За мен това е коректното отношение към останалите дечица.Дори на детската площадка не ги водя, за да не заразят някого. Не мога още да си представя как ще си мълча като видя дете със сополи да бъде приемано сутрин и да заразява моите #Cussing out Стана ми странно колко родители защитават такова поведение. Rolling Eyes Жалко за децата Confused

# 35
  • Мнения: 1 172
Понякога ходи със сополи на градина, понякога и с кашлица. Зависи педиатърката му дали е преценила, че трябва да си е вкъщи или не. Много стриктно й го водя още при появата на такива симптоми. И сополив, и кашлящ съм го извеждала по градинките и парковете, така както и си  е ходил на градина. Пак повтарям, изпълнявам стриктно предписанията на педиатърката му. Медицинската сестра може по всяко време да вземе друго решение и да говори с педиатърката, ако смята, че последната неправилно е преценила състоянието му.

Ако някой родител има проблем с това, може да се обърне към директора и към медицинската сестра. Но никой друг освен медицинските лица не може да ми вменява кога да го пращам на градина и кога не. Коректността не я определям аз, нито който и да е без медицинско образование и знание за текущото състояние на детето и евентуалните рискове както за него, така и за останалите деца в групата.

Не се е случвало детето да е на градина, защото аз не мога да съм в болничен или защото педиатърката не ми дава болничен. Но и за всеки сопол или изкашляне не излизам в 5-дневен болничен.

# 36
  • Мнения: 17 407
 Много  ми е интересно как пък лекарката на дъщеря ми веднъж не ми е казала да я пращам със сополите на градина....Имам предвид когато започва хремата. Ако е минала седмица и повече и детето не се влошава- тя настоява да я пускам на градина, и на нея й е писнало да праща здрави деца и след няколко дни пак да й ги водят болни.

# 37
  • Мнения: 3 336
Понякога ходи със сополи на градина, понякога и с кашлица. Зависи педиатърката му дали е преценила, че трябва да си е вкъщи или не. Много стриктно й го водя още при появата на такива симптоми. И сополив, и кашлящ съм го извеждала по градинките и парковете, така както и си  е ходил на градина. Пак повтарям, изпълнявам стриктно предписанията на педиатърката му. Медицинската сестра може по всяко време да вземе друго решение и да говори с педиатърката, ако смята, че последната неправилно е преценила състоянието му.

Ако някой родител има проблем с това, може да се обърне към директора и към медицинската сестра. Но никой друг освен медицинските лица не може да ми вменява кога да го пращам на градина и кога не. Коректността не я определям аз, нито който и да е без медицинско образование и знание за текущото състояние на детето и евентуалните рискове както за него, така и за останалите деца в групата.

Не се е случвало детето да е на градина, защото аз не мога да съм в болничен или защото педиатърката не ми дава болничен. Но и за всеки сопол или изкашляне не излизам в 5-дневен болничен.



От личен опит виждам, че от първия сопол не се вижда докъде ще стигнат нещата и в първия ден от настинката не винаги е ясно дали само със сопол и покашляне ще приключи всичко. Как педиатрите преценяват от първия сопол дали детето не е заразно болно не знам newsm78 Не се заяждам, просто се чудя... Моя педиатър и думичка не каза да ги връщам в яслата преди да им  е минала "алергията от препаратите за миене в яслата", както той я окачестви.

# 38
  • Мнения: 1 172
mishlentze , веднага ти отговарям - педиатърката ни е на 5 мин от нас. Един преглед ни коства точно цифром и словом 10-15 минути с пътуването до там. Преглежда го, ако трябва му изписва лекарства и ми казва кога пак да го заведа.  Не твърдя, че с 1 преглед тя ми казва какво ще се случи. Но тя определя честотата на прегледите. И аз се съобразявам с това. Имало е седмици, в които я посещаваме по 3-4 пъти и не сме го спирали от градина, защото не е сметнала за нужно. Имало е случаи, в които директно ни е оставяла вкъщи.

Моят син, докато е бил с детегледачка, е правил отит след една силна хрема и остър ларингит след привидно лека кашлица. И в двата случая, като неопитен родител, реших че мога да се справя сама и много ги разбирам тези детски болести. Такива експерименти вече не правя.

Та мисълта ми е, че няма родител, който да не мисли за здравето на детето си и да го праща болно. Но и не мога от едно изкашляне или едно сополевене, да разбера дали чуждото дете е опасно за здравето на моето и да изискам да не ходи на градина - за това си има лекари. Те знаят кога е алергия, кога са други проблеми, кога детето да си остане вкъщи. Нашата отговорност към нашите деца, и към чуждите, е редовно да се консултираме със специалисти и да не преценяме ситуации, за които нямаме достатъчно знания. 

# 39
  • варна
  • Мнения: 147
Здравейте и извинявайте,че така се намесвам в темата ви!Имам дъщеричка на 1г7м. и досега водех битка с таткото по въпроса за яслите.Той е твърдо против ,но сега пак съм бременна и той се реши на компромис.Мисля да я пускам в ясла "Роза",където ходят повечето съседчета,някой от Варна има ли наблюдения от нея? И другото ми притеснение е дали наистина е толкова зле положението с яслите,ще направя ли грешка,ако само заради ината си се наложа над таткото? Благодаря ви и лека вечер!

# 40
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Как искате децата да са здрави,като аз съм свидетел как в нашата група се пускат деца със жълтозелени сополи и стабилна кашлица  #2gunfire...Това детска ясла за здрави деца ли е?Или е приют за всички деца,чийто родители ,не им обръщат внимание и не ги лекуват изобщо,защото повярнате ми има и такива особи .

Вярно, но някои особи не си стоят вкъщи, за да си гледат отрочето, а ходят на работа. И въпреки всички закони, не всички майки могат да си позволят да си вземат болнични когато им скимне.
 
На мен поне не ми е известно да има работодател, който да да гледа с добро око  на непрекъснатите отсъствия на служителките.

И въобще защо смятате, че можете съдите другите. Като толкова се притеснявате - ами дръжте си го детето вкъщи и не го водете в яслата.

Аз пък не одобрявам болните майки, които ме заразяват с хремата и кашлицата си. Защо не си стоят по домовете, питам, ами са хукнали по градините да си водят и взимат децата. Ами тези жени ме заразяват и после аз си заразявам бебето.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 20:01 от luda

# 41
  • Мнения: 17 407
  А стига, бе! Не си ли малко нагла?  Като си толкоз работна, що не плащаш на детегледачка, м? Яслите и градинитв са за здрави деца, само дето последните не могат да се вредят да ходят, заради такива като тебе.

# 42
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
  А стига, бе! Не си ли малко нагла?  Като си толкоз работна, що не плащаш на детегледачка, м? Яслите и градинитв са за здрави деца, само дето последните не могат да се вредят да ходят, заради такива като тебе.

Може да съм нагла, но сама си изкарвам прехраната и издържам децата си. Нещо което ти едва ли правиш и едва ли някога ти се е налагало да правиш.

Но затова пък мнение ти е много лесно да даваш.
Като си седите вкъщи по цял ден, поне си гледайте децата, що бързате да ги давате в детски заведения, да се сополивят.

Аз моето съм принудена да го дам и да го държа там, вие като не сте, си го дръжте вкъщи.

# 43
  • Мнения: 17 407
Не, не си седя вкъщи. Ходя на работа, ама  заплата не получавам, даже аз си плащам. Предлагам да ми поемаш месечните разходи за лекарства. Става ли?

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Заради детето си съм на държавна работа, която е ниско заплатена. Отначало при първи симптоми веднага я спирах, лекуваше се в къщи и напълно здрава я пусках на градина. И какво пусках я при болните деца и всичко наново се повтаряше.За жалост другите родители(не всички де) от групата на дъщеря ми си влачат болните деца и не им пука, че заразяват останалите. За тях е важно да има пари може би а здравето на детето е по на заден план.Сега е трета група и се надявам по малко да боледува. От миналата година давам цитросепт и позакрепихме положението, сега също давам. Желая на всички мъници по- малко да боледуват и много весели игри през новата учебна година!

Общи условия

Активация на акаунт