Използвате ли ексфолианти за тяло-какви?

  • 7 935
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
Да, механичен ексфолиант Simple Smile
Откакто ми попадна пилинг-ръкавица, за ексфолиант няма и да си помисля.
Това е нещо като копринено кисе и така изтърква кожата, че чак не е за вярване.
Ползва се не повече от 1-2 пъти седмично, заради риск от претриване.
Не се слага препарат, само с ръкавицата се търка и то внимателно.
Ето това е:
http://svila.jsc.googlepages.com/
В интерес на истината чак стрии не премахва, но кожата е просто невероятно изчистена.

За пъпките е хубаво да си вземеш нещо от рода на крем с антибиотик (Гентамицин или Банеоцин), и като позавехнат, тогава да действаш с ексфолиант. Не е зле да се допиташ и до лекар.
и аз съм няй-доволна от ръкавицата, само че моята е друга , с пет пръста...веднага се усеща разликата в кожата!!! Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2 229
Аз използвам някакъв на Нивеа, но не видях особен резултат. Може да си потърся ръкавичка. newsm78

# 17
  • Мнения: 4 916
Използвам - Регал, Фрийман, каквото ми хване окото в аптеката. Ползвала съм и царевично брашно  Peace хобуво беше, ама свърши.

# 18
  • Мнения: 2 132
Аз имам един на Авон, който ми е подарък. Ползвам го само ако ще нанасям анти-целулитен крем след това.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 578
И аз на Планет Спа. И скраб-а, и крема за тяло с гранулки. Доволна съм.

# 20
  • Мнения: 603
Аз използвам на Avon Dead minerals и съм много доволна,прави кожата страхотна,хем е мекичка,хем скърца едва ли не от чистота.
Но не го ползвам всике път. Като цяло продуктите на Avon спа ми допадат много

# 21
  • Мнения: 1 558
Ползвам ексфоалираща ръкавица (на някаква турска фирма беше). Понякога с и правя пилинг и с утайка от кафе, но после голямо търкане на банята трябва!

# 22
  • Мнения: 302
Използвам утайка от кафе.

# 23
  • Мнения: 4 496
Утайка от кафе.Тук,от форума го научих-че се ползва и срещу целулит. Grinning

# 24
  • Варна
  • Мнения: 672
 newsm78
Май само за лице използвам

# 25
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Ползвала съм един на Ейвън с нар, сега съм с един на Фруттини с кокос и банан.....ммммм много вкусно мирише Heart Eyes и понякога с кафе  Simple Smile общо взето както дойде Wink

# 26
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
И аз използвам утайката от кафе,смесена с душ-гела(душ-гелът ми е на avon,с аромат на ванилия).
Ароматът на ванилия и кафе действа толкова освежаващо и релаксиращо,че направо се разтапям в банята Whistling

# 27
  • Мнения: 208
Ползвам - сменям ги често. Доволна съм от този на Нивеа - с лотуса, на Арнауд - с цитрусови екстракти, На Виши ми харесват също  Peace

# 28
  • Мнения: 102
Използвам на aquolina http://www.selectiva-spa.it/scrub_shower_gel.html  и утайка от кафе Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 1 176
Последно ползвах на Палмолив в светло-зелена тубичка, с гранули, ухае чудесно.
Иначе и аз ползвам утайка от кафе. / когато се присетя да си запазя  Crazy /

Общи условия

Активация на акаунт