Първият триместър мина, чакаме си МАРТенчето догодина!

  • 12 522
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 123
Честит Рожден Ден Славундер!Желая ти да си жива и здрава,мнооого щастлива и здраво бебче през Март!Пращам ти силни прегръдки и дано си изкараш добре,макар и далеч от близките. Hug  bouquet Heart Eyes

         

 За Пренатал - на MELASAN са.

# 256
  • Мнения: 18
Някоя от вас има ли /или да е имала при предишна бременност/ниско разположена плацента /не превия/?Питам,за да споделите как протича бременността,ако плацентата не се вдигне.И в кой месец ви се вдигна плацентата/ако е така/?

iliqna22, сега стигнах до този ти постинг и бързам да ти отговоря - и аз съм с ниско разположена плацента. Поради тази причина имах и субхориален хематом, заради който ме накараха да си стоя вкъщи и да ми дупчат д-то с най-различни инжекции. Последно като ходих на лекар, преди два дни, ми казаха, че до 8 месец има време да се вдигне. С нарастването на матката се повдига и плацентата. Ако тогава все още не се вдигнала, е възможно да се наложи секцио. Но това е все още далечен момент.
В общи линии май трябва да се пазим малко повече, да не се претоварваме, като най-лошия вариант е с напредване на бременността, ако не се повдигне плацентата, да прокървим в последните месеци и ще трябва да ни наблюдават по-изкъсо.  Cry
Но аз се надявам да не се стига дотам!

Иначе - при последния ми преглед, макар и рано според мен, доки ми каза, че ще е муж - така че, за мен сини гащи! Пък ще видим, може и да се променят.
За протокола - живея в София, Белите брези.

# 257
  • Мнения: 2 132
angels_zg  а тези продавате ли ги - и каква им е цената?

# 258
  • София
  • Мнения: 3 123
ние в момента никакви нямаме освен центрум матерна,но преди 2 месеца едно момиче си поръча и бяха 2 шишенца течни витамини (в една кутия) и бяха 10,50 лв. - обаче се казваха Натал и бяха на Хип.А Пренатал има в складовете само като таблетки по 30 и по 100,едните са 15 лв.,другите 40.

# 259
  • София
  • Мнения: 982
Az sam chuvala, che vitaminite se piqt sled 7 mesec.
Sega im atolkova plodove i zelenchuci i ne e nujno.
Chuvala sam za nqkakavo siropche v koeto imalo vsichki vitamini.
Kazahami i za Ca; Fl i VitaminC - calciiflorC
Ili neshto takova, pomaga za zabite i kostite

# 260
  • София
  • Мнения: 3 123
Джени,сега се разрових в складовете и ги намерих тези,казват се Вега Пренатал.Обадих се да питам и ми казаха,че ги нямат налични в склада,но ако искаме могат да ги доставят.Струват към 19 лв.

# 261
  • Мнения: 69
Някой май питаше за стикер за кола за бременни . Ето един - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=165&products_id= … 6bdf4a04feb810072
аз съм този някой дето пита, много ти благодаря  bouquet

  И последно искам да попитам: има ли мами, запислаи се на ЖК по ЗК в Закрила? И дали има смисъл да опитвам в Токуда, чувам за големи напливи там...Приемам и други съвети и препоръки за ЖК по ЗК, не съм оиентира грам, а ми е неловко да се хвърлян на непроверени места
  Ангелче, силно те прегръщам за кураж и само позитивни мисли!! Честито
поли, аз ходя в Закрила, само че не на ЖК, фирмата ни има сключен договор с тях и ползваме услугите им безплатно без направления. На мен ми е много приятно да ходя там, чисто, любезни хора, съвременна апаратура. Единственото, от което се оплаках е, че са ми кратки прегледите, но и аз нищо не питам, иначе каквото питам, много любезно и задълбочено ми обясняват. Там ми пуснаха и изследванията и дори не ходих да ги взимам, а ги дават директно на моя доктор. С две думи:доволна съм. Иначе като се обадя, ми записват час за след няколко дни, до седмица. Не знам с ЖК как процедират.

Аз съм ок за 16.00ч събота и предлагам среща 16.00ч. в Happy-то (намира се в магазин Деница- точно срещу McDonalds), има масички отвън ако е хубаво времето, а и вътре е приятно и има маси за непушачи  Satisfied
и аз съм окау за такава среща!


Добро утро мами,
от два дни съм в болничен и умирам от скука, да не говорим, че ставам по-рано дори от дните, в които съм на работа. Във връзка с болничните, има ли някой опит с ЛКК и дългите болнични, за да ми каже каква е процедурата? За сега имам само болничен за 7 дни, после съм на комисия, но не знам какво да очаквам.
комисията ще ти даде болничен за 1 месец, който ще се удължава всеки месец до 45 дни преди термина. angels_zg   правилно предполагаш, не е необходимо да влизаш в болница, аз не бих!

Славундер, честит рожден ден и от мен! Пожелавам ти много здраве, щастие, любов и не на последно място - следващия да го празнувате заедно с малко сладко бебче!

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 10:23 от Къдричка

# 262
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Vlady, на последният ми преглед в 12 г.с. /колко далече беше това/
на мене също ми казаха, че съм с ниска плацента - не било нещо ненормално,
та така се успокоявам малко. Иначе и аз четох, че ако не се вдигне до около 30-та седмица /ако не греша/ наистина ще се наложи секцио. По принцип не се бях ориентирала към такъв тип раждане, но като се налага ... няма къде да ходя  smile3506


Славундер  newsm59 и да почерпиш с   party023 
ние ще   bigdance2 и ще ти пожелаем през март да гушкаш едно пухкаво  baby

 newsm24

# 263
  • София
  • Мнения: 128
   Добро утро и от мен. Аз ако не закусвам до 40 мин след ставането ми става адски лошо и сега ставам по-рано за да мога да смогна да си направя закуска и я ям  в колата по път  Embarassed ! И аз искам да дойда на среща в събота , но най-добрата ми приятелка се жени и ще съм на фризьор и после на сватба  Grinning , но за следващият път ще гледам да се впиша. И ми се ходеше на лекция обаче съм на работа  #Cussing out . Вчера забравих да напиша , че съм качила 2.5 кг-според мъжа е много толкова рано!!  За сведение счетоводителката ни е с близнаци 1 седмица преди мен и коремчето и е доста по-м,алко от моето !  Embarassed

# 264
  • София
  • Мнения: 3 123
Andjela81, то това с близнаците нищо не значи,аз като бях бременна с близнаци свалих 6 кг. за 5 месеца бременност.А сега съм с едно и корема ми е доста големичък - вчера ме питаха дали не съм в 6-ти месец  Shocked и редовно ми отстъпват място в транспорта.Иначе кила още не съм качила,ама с тези тестени неща дето набивам всеки ден,ще стана свинчо.

# 265
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Някой май питаше за стикер за кола за бременни . Ето един - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=165&products_id= … 6bdf4a04feb810072
аз съм този някой дето пита, много ти благодаря  bouquet

И аз благодаря!
Дори си поръчах  2 броя  bouquet

Славундер, Честит Рожден Ден!
Желая ти преди всичко много здраве, много щастие и най-прекрасният подарък през март!
Весел празник!

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 12:37 от Diana

# 266
  • Мнения: 18
Славундер,

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН и от мен!   nbirthday  Gift newsm38

Най-хубавото, което мога да ти пожелая е сладко, малко детенце през март, което да гушкаш и целуваш!

# 267
  • Мнения: 575
Тези Пре- Натал на коя фирма са?

Пише Jamieson. Той мъжо ги купува още като разбрахме, че с ъм бременна, но се оказа че не трябва да се пият веднага, така че изчаквам. В аптеката са му казали, че това е най-доброто сега, защото са извлечени от естествени растения и водорасли, а не са химикали. Доки също го потвърди. Цената е 40 лв и са 100 таблетки.

Честит Рожден Ден на Славундерката  bouquet

# 268
  • Мнения: 326
Здравейте! Аз сега се прибирам от ЛКК, да ми продължат болничния още 1 месец. При доки имаше доста бременни, които чакаха и всички бяха с доста големи коремчета, а моето почти не се забелязваше. Затова си разкопчах якето и си изпъчих корема, да се види, че и аз съм бременна.  Blush Иначе съм качила около 2 кг., но не знам дали е защото спрях цигарите или от това, че от както съм бременна закусвам, нещо, което преди не правех.

Славундер,   newsm59 Tada newsm59
Желая ти много щастие, любов и март месец да гушкаш най-сладкото бебче!

# 269
  • Мнения: 82
О,ама ние рожденничка си имаме днес!
Славундер,честито и най-добри пожелания!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт