Ново или старо строителство...

  • 14 342
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 865
Директно питаш фирмата колко е чистата площ без общи части, същото го има и на арх. чертежи, просто трябва да ти ги покажат (искай чертежи с печат от общината или поне такива на които пише квадратурата, че понякога за пред клиенти показват чертежи без площите). А определено на чертежа е дадена вярната площ, само по обявите включват общи части.

От коя година е старото?

# 16
  • Мнения: 187
Старото ли...20-тина годишно е.

# 17
  • Мнения: 8 999
За мен старото строителство е за предпо4итане - така и не можах да свикна с ниските тавани в новите жилища.

# 18
  • Мнения: 561
Аз съм за старо!!! Живяла съм и съм имала и двете. Първият ми аргумент, че искам център, но не в най-голямата лудница, а около Пирогов, Оборище, тихите хубави улички в центъра, кооперации със задни дворове. В центъра новите са рядкост и  на нечовешки цени. Вярно, че ремонтът е основен, но като калкулираш разликата в истинската квадратура на старото излиза еднакво. Освен това аз предпочитам да си го направя отначало и ВиК и ел. и разположение. В новото зависи, но майка живее в такова, досега имат проблеми с течове на тръби и грешни тоци, всички си го преправят наново. Не е задължително, но е често. Освен това стаите са дълги и тесни, защото често имат малко лице към улицата, да не говорим за ниските тавани. Казвам всичко това след като аз и моите родители сме купили и продали след 90 г. няколко апартамента нови и стари строителства   по различни стечения на обстоятелствата  Simple Smile, аз съм направила 2 основни ремонта на старо строителство и един таван. Така че без да съм агенция имам поглед върху всяк`ви жилища без панели.

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Старо  Peace!Знаеш,че със сигурност купуваш кв. която ти е посочена в н.акт  Peace!

 Peace
Peace Peace Peace
Предпочетох старото жилище защото за същите пари като новото е много по-просторно и функционално от него и на уредено от към комуникации и магазини място. Имах и ново, продадох го защото беше клаустрофобично и некачествено построено, при строежа му бяха спестени материали от всичко възможно. И съседа от последния етаж събори и зазида комина, че му пречел. Какво от това, че хората си бяха сложили камини и искаха да се отопляват с тях. Сега се съдят. Съседката, която беше в апартамента срещу нас беше компаньонка и си водеше клиентите в къщи. Какви разправии ставаха и какви мутри се мъкнеха, не е за описване направо. С кеф го продадох този апартамент, добре че имаше желаещи да го купят.
Освен това, сега в нашия вход пенсионери няма. Елате да видите дали някой дава някакви пари за каквото и да било. Покрива си го поправиха потърпевшите от последния етаж. Асансьора го спряха пак затова, че никой не плаща. Добре че аз съм на нисък етаж и не ползвам. А мен ме наводни 16-годишната дъщеря на съседката от горе - малката забравила чешмата и у нас стана потоп. И мисля, че това с поддръжката на входа и междусъседските отношения, не зависи от възрастта на обитателите, а от културата на хората, а най-често и от липсата на такава, без значение дали живеят в ново или старо жилище.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 22:00 от Unknown_lady

# 20
  • Мнения: 8 999
Старо  Peace!Знаеш,че със сигурност купуваш кв. която ти е посочена в н.акт  Peace!

 Peace
Peace Peace Peace
Предпочетох старото жилище защото за същите пари като новото е много по-просторно и функционално от него и на уредено от към комуникации и магазини място. Имах и ново, продадох го защото беше клаустрофобично и некачествено построено, при строежа му бяха спестени материали от всичко възможно. И съседа от последния етаж събори и зазида комина, че му пречел. Какво от това, че хората си бяха сложили камини и искаха да се отопляват с тях. Сега се съдят. Съседката, която беше в апартамента срещу нас беше компаньонка и си водеше клиентите в къщи. Какви разправии ставаха и какви мутри се мъкнеха, не е за описване направо. С кеф го продадох този апартамент, добре че имаше желаещи да го купят.
Освен това, сега в нашия вход пенсионери няма. Елате да видите дали някой дава някакви пари за каквото и да било. Покрива си го поправиха потърпевшите от последния етаж. Асансьора го спряха пак затова, че никой не плаща. Добре че аз съм на нисък етаж и не ползвам. А мен ме наводни 16-годишната дъщеря на съседката от горе - малката забравила чешмата и у нас стана потоп. И мисля, че това с поддръжката на входа и междусъседските отношения, не зависи от възрастта на обитателите, а от културата на хората, а най-често и от липсата на такава, без значение дали живеят в ново или старо жилище.

Ужасно си права - наскоро се сдобихме с апартамент в много стара сграда /от 58 г./, където живеят предимно пенсионери. Е, няма проблем с режийните за входа, както и за поддръжката на общите части. В предишното жилище, ново строителство, винаги имаше проблем с таксата от 3 лева за входа /как пък все бедняци се бяха заселили в тази кооперация, не знам!/ Ох, ако можех и аз да се отърва от тази луксозна собственост!

# 21
  • Мнения: 9 095
аз пък си имам съвсем други изисквания Laughing ние още се чудим, но мъжа ми има поне 3ма познати за които се сещам, собственици на стр. фирми и според мен зависи дали инвеститора е е надежден, има големи фирми, които не биха си позволили да станат издънки и е факт Wink, относно ново-старо с две ръце за НОВО, аз обаче искам като си вляза да ми мирише на ново, а не на ... няма да изпадам в подробности, но старото строителство на сносни цени е на бивши пенсионери ooooh! и не е само това, има случаи в които варосват например за да скрият мухала и охооооооо след един сезон, елате ни вижте... всичко си има своите отрицателни и положителни неща, но конкретно за старото мнооооооого черни точки мога да изброя и най- важното- аз искам хол, кухня и трапезария да са заедно, топлим се с климатици и няма да е проблем това и още 1 или 2 спални, не ме интересува квадратурата, само като вляза и да се окаже нашето жилище- да има слънце и място за всичко необходимо Peace

# 22
  • Мнения: 474
Ново! Към всичко изброено от момичетата като предимство ще допълня:
-харесва ми да се прибирам и да осигуря на детето ми живот на чисто, спретнато и приветливо място, входа да не мирише на мухъл и гадости, асансьора да е нов и надежден, стълбите да не са очукани и стените напукани, омазани и т.н.
- отървах се от съжителството с хлебарки, колкото и уж да нямаше в стария ни апартамент.
- имаш възможност да имаш гараж- изключително предимство. Не само, че си прибираш колата, но спираш да мъкнеш колички, колелета, камиони, топки и т.н. Ако нямаш гараж, то има стаичка за целта на партера, която е чиста, не е дадена под наем и се ползва от майките точно за целта.
- съседите ти са общо взето хора с възможности и претенции и до сега / 1год. почти/ никой не си е изхвърлил боклука от балкона, в асансьора или не плюе семки навсякъде по входа. Имаше само един случай на изпикало се куче в асансьора, но до часове собственичката изми всичко.
- всичко е в гаранционен срок и не се плаща за повреди. Асансьорът беше претоварван няколко пъти и изгоря някаква част. Смениха я като гаранцията беше подновена. Имаше теч от инсталацията на един апартам.- строителите отстраниха теча и направиха за тяхна сметка ремонт на наводнената стая- боядисаха и смениха ламината на хората.
Има още доста, но стана много дълго и обяснително.  Laughing
Успех в избора!

# 23
  • Мнения: 1 277
И аз си задавам този въпрос. Харесали сме си едно жилище (монолитно), обаче е доста старо - на 50 години. Някой знае ли по принцип какъв срок на живот дават на монолитните жилища?

# 24
  • Мнения: 8 999
И аз си задавам този въпрос. Харесали сме си едно жилище (монолитно), обаче е доста старо - на 50 години. Някой знае ли по принцип какъв срок на живот дават на монолитните жилища?

Зависи от качеството му - има старо и старо строителство. Някои сгради ще са живи и след 100 г., други може да рухнат още утре. Огледай добре цялата кооперация. Но, за по сигурно, консултирай се с някой специалист-конструктор.

# 25
  • София
  • Мнения: 161
Ново! Към всичко изброено от момичетата като предимство ще допълня:
-харесва ми да се прибирам и да осигуря на детето ми живот на чисто, спретнато и приветливо място, входа да не мирише на мухъл и гадости, асансьора да е нов и надежден, стълбите да не са очукани и стените напукани, омазани и т.н.
- отървах се от съжителството с хлебарки, колкото и уж да нямаше в стария ни апартамент.
- имаш възможност да имаш гараж- изключително предимство. Не само, че си прибираш колата, но спираш да мъкнеш колички, колелета, камиони, топки и т.н. Ако нямаш гараж, то има стаичка за целта на партера, която е чиста, не е дадена под наем и се ползва от майките точно за целта.
- съседите ти са общо взето хора с възможности и претенции и до сега / 1год. почти/ никой не си е изхвърлил боклука от балкона, в асансьора или не плюе семки навсякъде по входа. Имаше само един случай на изпикало се куче в асансьора, но до часове собственичката изми всичко.
- всичко е в гаранционен срок и не се плаща за повреди. Асансьорът беше претоварван няколко пъти и изгоря някаква част. Смениха я като гаранцията беше подновена. Имаше теч от инсталацията на един апартам.- строителите отстраниха теча и направиха за тяхна сметка ремонт на наводнената стая- боядисаха и смениха ламината на хората.
Има още доста, но стана много дълго и обяснително.  Laughing
Успех в избора!



 newsm10 newsm10 newsm10

# 26
  • Мнения: 1 277
И аз си задавам този въпрос. Харесали сме си едно жилище (монолитно), обаче е доста старо - на 50 години. Някой знае ли по принцип какъв срок на живот дават на монолитните жилища?

Зависи от качеството му - има старо и старо строителство. Някои сгради ще са живи и след 100 г., други може да рухнат още утре. Огледай добре цялата кооперация. Но, за по сигурно, консултирай се с някой специалист-конструктор.

Досега да бях се консултирала с такъв специалист, но не знам откъде да го изнамеря. Ако някой има идея - нека сподели.

# 27
  • Мнения: 5 475
И аз съм за ново.

# 28
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Живяла съм и в двете. Сега съм в ново и не го сменям за нищо на света, освен за друго ново  Wink Причините са вече  изброени по-горе, но няма да оплювам старото строителство, всеки си има разбирания и виждания кое как е редно да бъде.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт