ЕПИЛЕПСИЯ - 2

  • 109 757
  • 890
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 540
juliet7 твоята принцеса има право на ресурсен учител,който да бъде неотлъчно със нея в училище и да й помага в критични ситуации! Peace

# 16
  • Мнения: 771
Радвам се, че сте намерили разбиране от страна на учителя. Ние нямяме нови пристъпи, но много ни бие нас у дома дори иска да се наранява сама, пребледнява често.... незнам дефакто пристъпи няма но поведението е ужасно и на психолог я водим, говирим и вкъщи, а сега и госпожата, пък какво ще излезе назнам.
Скъпа майчице, това е страничен ефект.От колко време пие лекарството? Моето момченце беше в същото състояние когато започна да пие лекарства.Напълня, през нощта съм спала на земята до леглото му, след една нощ, в която го чух ,че става и се опита да влезе в раклата..! Имаше неадекватно държание. Сега като гледам снимките му от тогава, си давам сметка, че ...си му е личало. Учителката му чак сега споделя с мен разни неадекватни постъпки, които е правил, но тя ми ги е спестила.Само се успокой.ТЪРПЕНИЕ! И да му говориш, няма ефект. Всичко ще мине и поведенческите проблеми ще отшумят, но трябва време!

# 17
  • Мнения: 771
juliet7, сигурно ти е много тежко. Само се успокой.Дай си време, помисли! Ние майките на такива деца, просто трябва да свикнем с мисълта, че децата ни са специални и, че обществото ни не е узряло да ги приеме. Аз поне вече свикнах. Да, имаш право на ресурсен учител, но за това трябва да се отиде до РИО на МОН. Подават се разни документи/не зная точно какви/. Директорката трябва да подаде в Образец2 информация, че има дете със СОП и от там евентуално да отпуснат щат за такъв учител. Точно сега училищата защитават този документ, така че не губи време. Разгавар с директорката, отиваш в РИО на МОН /пл.Възраждане/ и търсиш инспектор училища, който отговаря за вашия район. Ако това се уреди, те трябва да изготвят и специална програма. Действай, не се предавай. Освен това в Инспектората са много наплашени, защото глобите за неспазване на Наредба №6/т.е. за нас/ води страхотни глоби. Конвенция по правата на детето и т.н.т. После защо ще интегрират ромчетата, а нашите деца...1
И моля те замисли се и за друго.Аз съм от двете страни на "барикадата". Какво изпита когато детенцето направи за първи път гърч? Е, тази учителка е изпитала същото но но квадрат, защото не му е майка и отговаря за него. Остави я няколко дни на мира. Не й се сърди. Просто тя е била в стрес. Поздрави

# 18
Благодаря ти балони! А какво е СОП? Embarassed
При нас това с ресурсния няма да ни е от полза, защото доколкото знам ресурсните интегрират децата и им помагат да усвояват учебния материал. Дъщеря ми няма изоставане /да не кажа че в някои отношения е и доста по-напред/, нито има проблеми със социализацията. Тя има нужда някой да стои до нея и да я пази, да не си счупи главата, което май не влиза в задълженията на ресурсния...?! Единствения вариант, освен частна у-чка е да стоя аз с нея в клас, което пък хич не ми се иска, за да не я комплексирам. Изобщо нямам идея какво да правя.

# 19
  • Мнения: 771
СОП е деца със специални образователни потребности. Това, че твоето дете няма нужда от помощ при ученето не е точно така. За нея трябва да се изготви "облекчена" програма, съобразно психическото й състояние и да не бъде пренатоварена. Освен това тези ресурсни учители са и с психология. Длъжни са да осигурят и логопед. Ти  НЕ ОБЯСНЯВАЙ, че трябва "само да я пазят". Имаш по-широки права.

# 20
При нея припадъците не се провокират от емоции, нито от умствено натоварване. Тя има постоперативна киста, която притиска епи. център /механична причина/ без наличие на епилептично огнище. Прогнозите са за абсорбиране на тази киста с течение на времето /дай-боже това да стане скоро/. Така че тази облекчена програма няма да и е от полза, а само изкуствено ще я подложим на изоставане. Благодаря ти все пак, за сега ща не ща ще е частна ученичка, пък по-натам ще решим в крачка.

# 21
  • Мнения: 199
Здравейте, лекарството е конвулекс.1 месец пи сироп, но сег от един месец е на хапчета, защото започна училище, пак конвулекс хроно 2 пъти по една таблетка. Незнам и аз си мисля, че е реакция от лекарствата, преди не беше такова дете. А утре сме и на телк комисия и ми е притеснено.там разпитват ли децата, тя малката на тази тема не иска да говори, страхува се и пребледнява, адски и е неприатно и незнам как ще сме утре.

# 22
Ива, докторите трябва да го имат предвит това, че тя се притеснява и да не я разпитват нея. Може би трябва да ги предупредиш.
Стискам палци и ви пожелавам утре успех! Peace

# 23
  • Мнения: 199
Благодаря, дано наистина всичко е ок

# 24
  • Мнения: 3 540
Mоже да я питат общи неща как е в училище и нещо от този род.
УСПЕХ! Praynig Hug

# 25
  • Мнения: 199
Всичко мина много добре на ТЕЛК-а, дадоха ни 50%, не питаха детето нищо,сигурно видяха че беше неспокойна пред кабинета, но вече няма значение минахме и през този ад!

# 26
  • Мнения: 3 540
И ние сме с телк 50% .Мисля че за епи не дават повече.Освен ако има и придружаващо заболяване.

Но по добре да им няма нищо.

# 27
  • Мнения: 199
Ние имаме и други заболявания, но може би те не се взимат в предвид, но вече е решено.Може ли да ми кажете за социалната оценка- бавно ли става като срок, какво включва и т.н. Благодаря предварително

# 28
  • Мнения: 3 540
Попълва се молба при социалните и те я изпращат в закрила на детето от там те поканват на интервю.Питат те в какви дом условия живе детето,как се справя в училище какви доходи имате
или като цяло за соц. положение на семейството.
И зависи на коя дата разглеждат молбите в закрила на детето,ако я подадеш сега и те поканят на интервю този месец трябва да я разгледат другия.
Ако досега не си получавала соц. добавки по чл.43 подай молба и за тях. Имате право при 50% инвалидност.Също и двойни детски.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 21:12 от HJKL-vanche

# 29
  • Мнения: 199
Казаха ни да изчакаме да ни заверят ТЕЛК решенишето слд 15 дни и тогава, а за санаториум имаме ли право

Общи условия

Активация на акаунт