ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 482
  • 818
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 950
ще им обясня подробно и на двете учителки как да се пази и съхранява и каква му е цената.
Petiak преди години имах подобни случки ,( сина ми вече е 3-ти клас ) и при един такъв инструктаж от моя страна ,едната г-жа  подскочи и ми каза че не може да поеме отговорност за такъв скъп апарат аз спокойно й обясних какво искам , мина доста време и влезе в ритъм .
Да си подготвена за всичко и повече търпение !
Като си помисля направо трябва да сме големи психолози ,че да получим това което искаме от другите .

# 46
  • Мнения: 950
Имам един спомен от детската градина  не мога да не го споделя с вас дано да не ви отегча ,но пък от такива ситуации всеки си прави изводи и трупа опит .
На един празник за 8-ми март в дет. градина  , всичко беше много добре организирано ,но каква беше моята изненада когато на финала излизат един до друг моя син и едно  детенце с друго увреждане от групата да си кажат думичките ,до тоя момент те не взеха никакво участие в програмата ,не мога да ви опиша как се почувствах тогава -защо децата  като белязани трябваше да се отделят и до сега не мога да си отговоря .Та аз изгубих говор и картина и реших че от тогава за всеки празник Хари ще бъде "болен ", може би не реших проблема по най-добрия начин ,но тогава нямах сили да говоря за човещината и други качества ,които трябва да имат хората .

# 47
  • Мнения: 2 531
Аз също не съм казвала колко струват СА, макар че са пъти по евтини от имплант, но това си е пак една заплата! Дори когато загубиха един нов апарат и ме питаха притеснени- скъп ли е пак не им казах колко точно за да не се притеснят, щото го има и другия момент- няма апарат= няма проблем и да си седи в кутията  Twisted Evil

# 48
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
FEN, и аз съм преживявала същото, което описваш в последният си постинг. Но, с една голяма разлика, градината имаше славата на една от най- добрите, най - интегриращата и т.н. Оттогава реших, че там не е мястото на Иления. Другата год. я давах само до обяд. Не ходех на род.срещи и открити уроци, умишлено. а при нас случая беше и странен с това, че всички деца бяха с логопедични проблеми, и думите, които изговаряха, тя ги знаеше перфектно(показват предмет, а детето го назовава - сапун, кърпа, паста и т.н.) някой може би няма да ме разбере, но аз се обидих не от това, че не е там на "първа линия", а просто изобщо не беше в групичката, седеше отстрани. А думите бяха елементарни за нея. Но това са неща ,които свикнах да подминавам с усмивка,. имаше още мн такива подобни случки , не само в детската и навън, но.....не им обръщайте внимание. Само ние най добре знаем колко ни е напреднало детето, няма нужда винаги да търсим признание от околния, жесток свят.

# 49
  • Мнения: 2 531
Аз обида не съм чувствала до сега, но всеки път ме напират сълзи на подобни откирти уроци защото моя син си седи в групичките, всичко що е без думи - ок, но запеят ли песен само той мълчи и не си отваря устата а се усмихва и оглежда  CryДаже като го карам да пее елементарни неща  ми казва ядосан - аз не мога да пея! А на последната среща имаше реплика  - елементарна , но когато му дойде реда нещо го досрамя и учителката го каза вместо него ,засмя се и  обясни че го е досрамяло детето. беше много мило и стана даже като шега!

# 50
  • Мнения: 950
но.....не им обръщайте внимание. Само ние най добре знаем колко ни е напреднало детето, няма нужда винаги да търсим признание от околния, жесток свят.

bubica да права си не трябва да се обръща внимание , но не винаги успявам ,а и много боли в  такива моменти ( не ми беше до празник въобще  Cry ). А за признание- не търся , а по скоро разбиране !

veni-b ,вие явно сте случили с госпожата -дай боже всекиму !Радвам се на такива хора !
И моя син не може да пее ,а само си отваря устата и имитира пеене, и на мен ми се къса сърцето ,но това е !

# 51
  • Мнения: 121
Здравейте мамчета. Нашата операция ще е в сряда. Стискайте ни палци всичко да е наред.

# 52
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте мамчета. Нашата операция ще е в сряда. Стискайте ни палци всичко да е наред.
още отсега..  Praynig

# 53
  • Мнения: 950
Здравейте мамчета. Нашата операция ще е в сряда. Стискайте ни палци всичко да е наред.

Стискам палци и аз ,да мине успешно !     


                   newsm10

# 54
  • Мнения: 95
Не се притеснявай всичко ще бъде наред - вярвай в това !!! Ще стискаме палци и ще се молим за вас.
УСПЕХ !!! newsm10

# 55
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 Praynig Стискам палци, и да пишеш, когато можеш. Няма нищо страшно, всичко ще бъде наред.
Петя, как е Яни, свикна ли?

# 56
  • Мнения: 121
Благодаря ви за подкрепата. Ще пиша като се върнем.

# 57
  • Мнения: 121
Най-после приготвих багажа, все едно се преселваме. Незнам дали ще ни пуснат в болницата с толкова много багаж. Малкия разбра, че заминаваме някъде и си приготви две големи чанти с играчки. smile3504
Приятни дни на всички от мен!

# 58
RumiA, и аз стискам палци! Всичко ще е наред.

Мили мами, винаги ще ни боли от лошото отношение към децата ни, но нека това не ни отчайва! Май ги интегрираме в среда и общество, където като че ли не са желани. Но ние сме тези, които трябва да се борим за тяхното право на детство и живот като на всяко друго дете. 
Не всеки може да пее - ако ще и да няма проблеми със слуха - аз напр. също. Но всеки има свои силни страни - също и нашите деца. Нека ги открием и да ги покажем на другите! Дори на госпожите в градината и училище, които няма да си направят труда да ги разберат /разбира се, има изключения/. Ако не може да пее, едно дете може да рисува, друго да моделира, трето е артистично или пък е добър математик, или пише стихове и т.н. На тези тържества може да се показват техните творби и постижения, за да не губят и те самочувствие и да бъдат мотивирани да се развиват и участват в училищния живот. Браво на госпожата на veni-b.   
     

# 59
  • Мнения: 2 543
Руми, с вас сме! Дано всичко е наред с малкия по време на операцията и след това! Чакаме новини!

Момичета, хич не ми се струва нормално това, което споделяте, но пък и аз съм крайна и си го знам... Но... някак си не мога да проявя разбиране към учителите и персонала на детските градини и туй то!  Confused Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт