ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 549
  • 818
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 950
Малко егоистично , но и ние трябва да действаме по същия начин , става въпрос за нашите проблеми .

# 76
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте всички   bouquet,
доста отдавна не съм писала а и не съм чела, защото с Калина бяхме в болница Cry. Разболя се от бронхопневмония и беше доста сериозно положението, от вчера сме си в къщи, но още ще продължаваме с антибиотик и куп други лекарства. В понеделник ще ходим на контролна снимка. Според лекарите са я приели в изключително тежко състояние - с нефункциониращ ляв бял дроб, отслабено дишане в дясно и силно дехидратирана и то след като повече от месец я водя при личната и и обяснявам как детето ми не е добре, а тя ме убеждаваше че нищо и няма и дробовете и са абсолютно чисти #2gunfire
Като махнеш всички тези лоши неща тя е добре, опитва се да повтаря думи които чува, доста са далече от истината но поне се опитваме Laughing дано продължава така пък сигурно ще ги кажем и правилно baby_neutral
Ieppe, искам и на мен да пратиш презентацията, ако може.
Чао за сега и успешен ден на всички

# 77
  • Мнения: 179
Ето каде са всички  bouquet Аз си бях запаметила другата тема, и само се чудех дали и родителите не стачкуват. Crazy

# 78
  • Мнения: 121
Сирта, пожелавам бързо да оздравее малката сладурана.
Ние също сме зле и много се притеснявам, че Руменчо се разболя точно след имплантацията. Много кашля, много силна хрема има и ужасно се притеснявам. Май сме пипнали някакъв вирус. Иначе милото така си пази превръзката на главичката и е много внимателен да не се удари. Като почне много да лудува и аз само да му посоча превръзката и милото веднага се укротява. Незнам само как после ще го накарам да сложи процесора на ушенцето, защото той сега все показва, че там имал "ох", и незнам дали после ще даде да му се сложи нещо там.
Приятен ден на всички от мен!

# 79
  • Мнения: 121
Боби, прие ли се наредбата за помощните средства на хората с увреждания и вече изплащат ли се тези помощи срещу документите от службата по соц. подпомагане?

# 80
  • Мнения: 950
Мисля че е приета ,защото аз днес взех батерии с протокол от соц.служба .,но Боби ще потвърди и доколкото разбрах вече е въведено ново понятие не помощни средства ,а лекарствени средства ,не съм сигурна дали е точно така , но ако е така не виждам логика в тая работа.

# 81
  • Мнения: 950
Момичета хайде да помислим какво да направим за да си извюваме реален брой батерии  !
Знам че не е невъзможно ,трябва да имаме подкрепата на фирмите и организация ангажирана с нашите деца

 И въбще какво мислите всички ?

Там горе може и да не знаят за нас и нашите проблеми  .         newsm78

# 82
  • Мнения: 2 563
Момичета хайде да помислим какво да направим за да си извюваме реален брой батерии  !
Знам че не е невъзможно ,трябва да имаме подкрепата на фирмите и организация ангажирана с нашите деца

 И въбще какво мислите всички ?

Там горе може и да не знаят за нас и нашите проблеми  .         newsm78

Хм, нали когато БАКИ питаха Масларова за процесорите и батериите, тя се е съветвала с някой от ИСУЛ, професор ли, доцент ли, който фактически официално се явява съветник... Абе объркано се изразявам, но знам, че вече веднъж ни прецака лекар, на когото беше поискано мнението относно исканията на БАКИ. Та може ми този път чрез този човек можем да убедим Масларова, че 20 батерии са капка в морето...?

# 83
  • Мнения: 14
Здравейте на всички!
Оххххххх, иска ни се да си извоюваме някакви права за децата, ама направо не виждам как ще го направим.
По професия съм учител и сега, като виждам как всички се борим за някакво мизерно увеличение, а никой даже не ни обръща внимание /от управляващите де/ съм направо отчаяна. Не виждам как можем да ги накараме даже да ни чуят, а какво ли остава за нещо повече  newsm61

Исках да кажа и на майчетата, които се притесняват за детските градини, че не е невъзможна интеграцията на нашите деца. Влади е на 5 г., това му е втората година в градината, в група е с 4годишни, защото тръгна по-късно. Отнасят се нормално към него, даже вчера едната госпожа е забелязала, че са му свършили батериите, като аз не съм ги ангажирала досега с това. Днес ме зарадва другата, която беше по-скоро щастлива, отколкото изненадана, когато при заниманията си е установила, че той може да брои до 5. От тези случки за мен беше показателно, че той не е изолиран от общите уроци и за отношението към него. На тържеството за 8 март участваше в цялата програма, децата казваха стихчета, а той имаше да каже само "мама" , но не би се и справил с нещо по-сложно, защото няма изградени всички звуци. Като цяло много добре вървят нещата, даже сега директорката на градината организира открити уроци, които ще ги провежда нашата рехабилитаторка за да видят госпожите, как трябва да се работи с децата ни. В градината е и Бобо на Василка, а през май я завърши Евгени, който е първият ни първокласник с КИ в Плевен. Далеч съм от мисълта, че винаги ще е така и няма да има проблеми, но все още можеш да срещнеш интелигентни хора, дано са повече и за в бъдеще.

Пак се връщам на първата тема, съгласна съм че трябва да се направи нещо, ама наистина не знам как да го направим. Който има идеи да казва, разбира се, че ще се подкрепим и ще направим каквото трябва, не ми се вярва някой да откаже. Малко дълго стана, ама като не съм писала отдавна Embarassed

# 84
  • Мнения: 179
Привет,
наредбата вече действа. Всеки може да получи каквото му се полага  Joy . Само дето вече не са технически помощни средства , а   #2gunfire мед.изделия. Не търсете логиката.
Относно консултантите- случват се и такива неща. Много добре знаете че да се иска мнение на някой, не означава непременно то да се вземе в предвид. Все пак всичко опира до пари. Група родители(над 10) писаха до къде ли не, и отговорите са в духа"това не е от компетентността на нашата институция, обърнете се към....."
Руми, говори ли с Др.Златанов какво да даваш на детето?

# 85
  • Мнения: 121
Руми, говори ли с Др.Златанов какво да даваш на детето?
Здревейте момичета. Да Боби говорих и се надявам с тези лекарства да се оправи детето, милото не спа цяла нощ от кашлица, а следователно и ние не мигнахме. Не съм много суеверна, но тук от едно известно време все не върви и не върви. На всичкото отгоре и като бяхме в София и колата ми се развали.
Момичета, аз още не съм в час за броя на батериите и други неща около подръжката на имплантите, но ако някой има конкретна идея нека я предложи и да видим  с какво и ние от провинцията можем да помогнем. Предполагам, че има и регионални организации до които пък ние можем да отидем и да искаме съдействие.
Приятен ден на всички  bouquet

# 86
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Руми, след операцията им е по-отслабнала имунната система и много лесно прихващат разни вируси. Яни толкова време бяхме успели да го опазим здрав преди имплантацията, защото при нас не се знаеше точно кога ще е, но като приключи всичко го изведохме навън при децата, едното болно му се изкашля в лицето и айдеее и той се тръшна   ooooh! Бързо да се оправят болните дечица  Hug

Момичета да ви питам за тези батерии, аз не бях ги взимала от началото на 2005. Наскоро пуснах молба при социалните и гледам на решението пише 40бр. батерии за СА - 40лв  Crazy, те ли нещо са се объркали или от министерството съвсем са се "осрали" (с извинение  Embarassed) За 2005 отпускаха по 1.30 на батерия, сега като сложиха и ДДС и всичко скокна отпускат по 1лв???

# 87
Привет и от мен!
Смятам, че тези, от които зависят правата на всички хора с увреждания имат напълно ясна представа от нуждите им и взетите от тях решения не се дължат на неинформираност, а може би на тяхната неангажираност. Дали е възможно с наши общи сили да пробием стената?!?
Vladun, искам и Бобо да е в групата на Влади.  Simple Smile  Очаквах, че щом госпожите на Бобо имат опит с Евгени, няма да има проблеми. То не че има някакви кой знае какви неприятности /поне засега/! Бобо и той малко е отвикнал от ясла и градина, така че госпожите ще трябва да положат малко усилия, за да влезе в релси - не искам специално отношение към него, ако е нужно - ще го накажат, ще му се скарат и т.н. Сега от понеделник пак ще е голяма мъка - Бобо беше болен и две седмици прекара в къщи, така че ще има пак рев в градината.  Sad  Дано първия ден да го посрещне по-възрастната госпожа, която и той явно харесва, че по-малко да плаче.
А откритите уроци, които ще проведе нашата рехабилитаторка, са точно това, което е необходимо. Дано на тях си и побеседват взаимно за проблемите с нашите малчугани, а не да си останат само едно показно на това, което те вече могат. Все пак рехабилитаторката ни има богат опит с такива деца и може да бъде полезна.
А наскоро разбрах, че в масовите училищата /пък и в градините/, които се посещават от деца с увреждания трябва да изготвят отделно нещо като план или програма за обучение и работа с тях като се вземат предвид трудностите, които те могат да срещат, и начините за справяне с тях. Не знам доколко това е така, но ми е любопитно да разбера нещо повече.


 

# 88
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте.
Петя, радвай се , че са за 40лв,  в др случай е за 20лв.Отиваш в "Анка" и искаш батерии за тази стойност. И на мен миналата година ми дадоха 20 батерии, а тази отказват Twisted Evil, Направо щях да падна. Но като развъртях някой и друг телефон, и като ми казаха какво да правя, връщайки се при тях промениха и цвят и говор Close Та в понеделник ще ходя да видя дали ще ни ги дадат и тези 20лв.

# 89
  • Мнения: 950
                                                            ПОКАНА 

                                                                от
                                       Фондация" Чудеса от звуци " - гр. Варна

                                             към всички заинтересовани


През месец юни тази година Фондацията спечели проект който осъществи чрез обучение на деца с увреден слух през лятната ваканция. В работата взеха участие – сурдопедагози, психолози, социални работници и педагози. Специалистите имаха индивидуални и групови занимания в кабинет и сред природата.
 Програма на семинара:
Представяне на Фондация “Чудеса от звуци”
Новости при кохлеарните имплантати – Фирма Сентилион
Представяне на проекта “Рехабилитация и социална интеграция на хора с увреждания в Община Варна”
Лекции от: -сурдопедагог; -педагог; -психолог.
Кафе пауза
Дискусия

на 13.10.2007год.
Начало:10.00ч.
Край:13.00ч.
Семинарът ще се проведе в гр.Варна ул.”27 Юли”№ 9
               Църквата”Св. Архангел Михаил” ет.2

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 19:43 от FEN

Общи условия

Активация на акаунт