Поду ми се венецът около мъдреца...

  • 49 466
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 181

Изписа ми антибиотик Цефалексин, нещо не мога да схвана схемата на пиене: 4 пъти по 1 капсула на всеки 6 часа. Но първият път да съм изпиела 2 капсули наведнъж.

Това как да го разбирам, през 1 час някъде да пия по 1 капсула ли?  Embarassed


на всеки 6 часа пиеш по една капсула, това прави общо 4 пъти на денонощие  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Kиса, пиеш двете капсули заедно. Ако прецениш, на втория прием вземи пак две. Не очаквай веднага да ти олекне. Примири се, че и утре ще ти бъде тегаво. Казвам го от опит  Mr. Green 

По-добре съм. Поне ухото не ме боли - само заради него тръгнах на спешен, че не е шега работа да занемаря едно възпаление.

Още главата ме понаболява, искам да пия кафе, но зъболекарката забрани всичко топло, само студени храни и напитки можело. Чакам да изстине кафето.  Crazy

# 17
  • Мнения: 1 564

Изписа ми антибиотик Цефалексин, нещо не мога да схвана схемата на пиене: 4 пъти по 1 капсула на всеки 6 часа. Но първият път да съм изпиела 2 капсули наведнъж.

Това как да го разбирам, през 1 час някъде да пия по 1 капсула ли?  Embarassed


на всеки 6 часа пиеш по една капсула, това прави общо 4 пъти на денонощие  Peace
Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Мерси че се включвате. Че останах сама - дечко с баща си заминаха за почти 10 дни при свеки и сама тука се мъчех и маех.  Confused

Странно, но зъболекарката на въпроса ми каква е причината да се получи това подуване (самият мъдрец не ме боли и е здрав), отговори, че било Божа работа...  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 146
Божа работа ли?! Не ми се вярва това да е обяснението. Друг стоматолог потърси! Успех!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Божа работа ли?! Не ми се вярва това да е обяснението. Друг стоматолог потърси! Успех!

Аз си имам. Не исках да го притеснявам в неделя, затова и се наложи да отида на спешен.

А отговорът й си обяснявам с това, че просто не й се е занимавало, все пак е дежурна, вижда ме за пръв и последен път. Гледа да отбие номера, все пак не само аз бях с болки пред кабинета.

# 21
  • Мнения: 3 146
Дано не е нещо притеснително, все пак!

# 22
  • Мнения: 2 891
Кисе, при мен мъдрецът на половина беше в бузата. Ходих да я цепят няколко пъти, докато излезе. Тъй като е близо до тъканта, между нея и зъба е беше попаднала храна, която и да искам, не мога да извадя. Забра, болеше ме ухото и гърлото, защото ми се беше подула и сливицата. Зъболекарят изкара гнойта и намаза с йод. Предписа ми антибиотик, но различен от твоя. Наложи ми се даходя още 3 пъти, за същата процедура.

# 23
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
мъдреците на няколко пъти ми правиха грозни проблеми, така ми се е схващало ченето, че само със сламка можех да пия, сега извадих първия и смятам да ги махна всичките, аман! рязали са ми част от венеца да може да излезе зъба преди време, съжалявам че не са ми предлагали вадене по-рано, верно че зъболекарите не препоръчват вадене на здрав зъб, но на мен така ми се вижда по-нормално - от веднъж и край.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 790
При мен явно е по-различно от вашите премеждия.

Мъдрецът ми е изникнал и аз вече не помня кога - отдавна.

А венецът за чий се е подул - Божа работа според зъбарката.  Mr. Green

# 25
и аз имам този проблем.. моля помощ

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 790
и аз имам този проблем.. моля помощ

Кирчо, бягай на зъболекар, тази работа не е шега.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт