Защо изпитвам такава злоба?

  • 10 884
  • 167
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 379
Това , че се поправи не значи , че не съм те прочела .
какво съм поправила според теб?
да ти кажа ли, да не си блъскаш главата - мястото на цитатата ти в поста, за да се вижда по добре  Laughing
ама ето затова се ядосвам на себе си, щото пак се хващам на провокации
и не се дърпам от оплюване, но първо ме разбери правилно и после се цели в 10тката; щото иначе само хвърляш ...

# 16
  • Мнения: 1 008
А може би го правят именно защото ти толкова се впрягаш.Конфликтът е по-скоро в теб самата-не в тях.Всяка двойка е различна -защо ги сравняваш с вашата ,помисили за други причини да се чувстваш по този начин.

# 17
  • Мнения: 765
Това , че се поправи не значи , че не съм те прочела .
какво съм поправила според теб?
да ти кажа ли, да не си блъскаш главата - мястото на цитатата ти в поста, за да се вижда по добре  Laughing
ама ето затова се ядосвам на себе си, щото пак се хващам на провокации
и не се дърпам от оплюване, но първо ме разбери правилно и после се цели в 10тката; щото иначе само хвърляш ...
Аз не бих могла да разбера това поведение , то ми е чуждо , а твоята драма  е , че ти самата не можеш да се разбереш . Не очаквай  друг да го направи . Ти знаеш , че си слаба да се изправиш и да си го кажеш на тях  и това те мъчи .
Съжалявам , но ако някой ден имаш истински проблем ще разбереш каква  боза е всичко , което наричаш "проблем" в момента . Това са глупости откъдето и да го погледна . Това е по- лошо , това е тесногръдие , това е завист , това е злоба  .

# 18
  • Мнения: 3 394
не е ли по-интересно и изпълнено с удоволствие да гледаш собственото си семейство, а не чуждата къща  Rolling Eyes е , все пак и злобата си е човешко чувство Confused

# 19
  • Мнения: 4 668
Ти пък ...  Confused Приятелката на моя девер примерно не смята за неудобно и неприятно за другите , когато седнем на масата да занимава всички поне половин час с бялото си течение  Confused а свеки - клюкарката я гледа и слуша внимателно  smile3555 На мен също ми е неприятно и то много . Те обаче смятат това за форма на доверие ... От двете снахи , аз съм гадната  примерно / не споделям нищичко с горката свеки , а пък другата всичко си казва / Twisted Evil
За щастие виждам едната веднъж месечно , а другата не повече от пет пъти в годината , та ми е все тая .
Съветвам те да си гледаш живота и семейството и да не се занимаваш с тях . Много по - лесно и приятно е  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Ревнуваш...

# 21
  • Мнения: 1 866
Ти пък какво си тръгнала да си занимаваш съзнанието с разните пуберски изпълнения. Ако се дразниш от прекаленото им мляскане, казваш им в прав текст да се стегнат малко, че детето ги гледа и толкоз. А ако не се стегнат, спираш да ходиш. Мисля, че хабиш прекалено много енергия в нервене за глупости.  

# 22
  • Мнения: 982
Барбалекс,може да ревнуваш сестра си,брат си,майка си........да изброявам ли още?На теб може би само тази ревност ти е позната  Simple Smile
Не бъркам ревността със завист.Второто,все пак,често е предшествано от първото!

# 23
  • Мнения: 379
Аз не бих могла да разбера това поведение , то ми е чуждо , а твоята драма  е , че ти самата не можеш да се разбереш . Не очаквай  друг да го направи . Ти знаеш , че си слаба да се изправиш и да си го кажеш на тях  и това те мъчи .
Съжалявам , но ако някой ден имаш истински проблем ще разбереш каква  боза е всичко , което наричаш "проблем" в момента . Това са глупости откъдето и да го погледна . Това е по- лошо , това е тесногръдие , това е завист , това е злоба  .

и си права и не съвсем; "проблемът" ми не е да морализаторствам над връзката на девер ми или поведението на свекърва ми; а, че не мога да разбера защо толкова им се дразнят, защото не съм свикнала да се виждам такава; затова не ме е срам и да публикувам темата;
освен това какво според теб ще се случи, ако им кажа, че ми е неприятно ... в най-добрия случай ето това  hahaha
момичета, не ми е отровило дните и нощите все пак, но просто искам да се справя със ситуацията и със себе си и очаквах съвет;

# 24
  • Мнения: 4 451
Бих те посъветвала да сведеш срещите си с тях до минимум. Животът ме научи, че вместо да се ядосвам на някой, по-добре е просто да го игнорирам.

# 25
  • Мнения: 379
Бих те посъветвала да сведеш срещите си с тях до минимум. Животът ме научи, че вместо да се ядосвам на някой, по-добре е просто да го игнорирам.
хммм, точно това направих миналата зима /спрях да ходя в техния дом, за да не ми се налага да гледам лиготии/; после ме обвиниха пред мъжа ми, че не им давам да виждат детето  ooooh! оправия няма, момичета Tired

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не мога да разбера кое в ситуацията те измъчва.
И наистина не мога да си обясня подобна злоба (и то у майка на бебе!)- да искаш да се случи нещо гадно на двама млади, които очевидно се обичат. Не е здравословно и за теб и за детето ти Naughty

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Недей да се косиш толкова. Предполагам, че те дразни двойния стандарт в отношението на свекървата.
Ти си и вече в кърпа вързана, а тя се притеснява за по-малкия си син. Сигурно си го знае и е готова на всичко, че момичето да се задържи.

Ако може да ти е някакво успокоение, случва се и това в живота. Като нищо свекървата ще започне да вижда някакви кусуриу на момичето, особено ако то започне да проявява характер, и ще миряса. Вероятно е да дойде точно на теб да се оплаче.

Свиркай си.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 23:16 от RadostinaHZ

# 28
  • Мнения: 765
Абе ти пробвай пък те нека ти се изсмеят . Кажи им вижте , тук има малки деца и не ми е приятно да се натискате пред тях . И толкова . И дори да ти се изсмеят ще си направила каквото трябва . И няма да имаш проблем със себе си , дори този с тях да продължи . Толкова са прости решенията , че чак се изумявам от какво ги е страх някои хора .
Мислиш ли , че аз не съм имала проблеми с хората около мен , ми имала съм и сигурно още ще имам , обаче си казвам веднага всичко без никакви увъртания , на момента . Сигурно на близките ми хич не им е лесно и приятно , и на мен не ми е , но това е по приемливо отколкото да трупам негативна енергия . Просто няма за кога  Grinning

# 29
  • Мнения: 765
Барбалекс,може да ревнуваш сестра си,брат си,майка си........да изброявам ли още?На теб може би само тази ревност ти е позната  Simple Smile
Не бъркам ревността със завист.Второто,все пак,често е предшествано от първото!
Но бъркаш куража да се изправиш във форум в интернет да споделяш чуства  с този да се изправиш срещу реалният си проблем в живота , срещу реалният човек който те кара да се чустваш някак си . Кое е ценното според теб и кое действително може да наречем кураж ?

Общи условия

Активация на акаунт