Защо изпитвам такава злоба?

  • 10 959
  • 167
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 208
thumbsup Използвах повода просто. Следващият път ще го повторя и на конкретните хора, та дано има ефект. Но явно не само на мен прави неприятно впечатление и не си въообразявам, че е прекалено
Освен на теб, сигурно на всички съседки пенсионерки им прави неприятно впечатление. Май започваш да остаряваш и затова морализаторстваш. Няма нищо невъзпитано да се целуваш с човека, когото обичаш. Особено когато си млад. И никой не е длъжен да се съобразява с теб - щом си сама и това ти тежи - реши си проблема с мъжа ти.  Учудвам се колко много хора си мислят,че светът се върти около тях.  Искаш да им се случи нещо гадно  Shocked Явно наистина си злобна.

# 76
  • Мнения: 3 423
Пфуй, от четири страници боза така и не
разбрах защо точно ти е неприятно и как
това, че някой-си се целува, пречи на твоя
и на семейството ти уют. Притеснява ли те?
Грозно ли ти се струва? Неморално? Може би
те възбужда и си подмокряш гащите, но пък
детето ти е наоколо, а мъжът ти го няма, та
да му скочиш? Така и не вдявам къде точно е
проблемът? Защо не ти е приятно да гледаш?
Защо? Какво става точно в този момент, когато
двамата се целуват? Пускат лиги и е грозно ли?
Чудиш се къде да гледаш ли? Какво точно? Обясни.

# 77
  • Мнения: 379
да, Liska, чудя се къде да гледам и се чувствам насила като натрапник в личното им пространство; струва ми се неестествено и показно, и нарочно; не се подмокрям без да има кой да ме смаже; sorry, предполагам това очакваше да чуеш; като не ти е интересно - не чети; и на мен вече ми стана безинтересно да ме плюят разни чели, недочели; тя и темата стана прекалено дълга за форум: всеки бърза да размаха пръста, пък на кой му пука за какво всъщност иде реч ...

# 78
  • Мнения: 982
Лиска,прочети поста на Холограма.Авторката го цитира като казва,че и е помогнал да си подреди мислите.Така може би ще разбереш къде е проблемът.
А на теб толкова ли ти е скучно,че четеш 4 страници боза?Обясни.

# 79
  • Мнения: 3 423
А на теб толкова ли ти е скучно,че четеш 4 страници боза?Обясни.
Да, скучно ми е. И се надявам да има
някакво движение по темите. Няма.

да, Liska, чудя се къде да гледам и се чувствам насила като натрапник в личното им пространство; струва ми се неестествено и показно, и нарочно; не се подмокрям без да има кой да ме смаже; sorry, предполагам това очакваше да чуеш; като не ти е интересно - не чети; и на мен вече ми стана безинтересно да ме плюят разни чели, недочели; тя и темата стана прекалено дълга за форум: всеки бърза да размаха пръста, пък на кой му пука за какво всъщност иде реч ...

Не е да не ми пука. Напротив, пука ми.
Затова си задавам и въпросите. Защото
не ми е ясно за какво точно става дума.
Ето. От пет реда текст измъкнах едно
обяснение. Чувстваш се като натрапник
в личното пространство и се чудиш къде
да гледаш. Пет реда. Четири страници...
Като как се чувстваш натрапник, след като
не си ти тази, дето се е натрапила, а те са
тези, които ти натрапват надървените си
езици или чатали пред погледа. Ако не ти
харесва, помолваш да се съобразят с тебе.
Ако не се съобразят, заобикаляш ги. Толкова
е лесно. И не ти трябва специален уоркшоп,
че да си отвориш устата на точното място.
Виж, за това, че се чувстваш като натрапник
в ситуация, в която не ти си натрапникът, си
трябва поглед от специалист и целева работа.

Най-лесно е да кажеш, като не ти е интересно,
не чети. Да, ама ми е интересно. Но какво да чета?
Кажи ми, какво да чета? Игра по тъчлинията е всичко.

# 80
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Лиске, явно наистина скучаеш, щом пишеш тъй дълги постове.


Мама Дона,

Разбирам те напълно. Отново има хора, които дават мнение без да са били в подобна ситуация и без да разбират за какво става въпрос.
Сигурна съм, че чувствата, които изпитваш не са завист и ревност, а по-скоро неудобство и се чувстваш като натрапник. Това, на колко години са те и на колко си ти, в случая няма никакво значение.

Може би дори си прекалено млада и не тъй търпелива към чуждите недостатъци и затова се ядосваш.
Успокой се и им направи забележка. Ако искаш да е по-обидно можеш да използваш сарказъм. Върши чудеса.

Колкото до  свекърва ти, за да търпи тя друга жена да целува сина й пред нея, си мисля че много се страхува той да не остане неженен. Може би проблем има някакъв. Ако искаш за вбъдеще да се разбираш с нея, по-добре я подкрепи в тази ситуация, дори и само на думи.

Мисля, че връзка като тази, която описа, така или иначе няма бъдеще.



# 81
  • Мнения: 1 008
Най-лесно е да кажеш, като не ти е интересно,
не чети. Да, ама ми е интересно. Но какво да чета?
Кажи ми, какво да чета? Игра по тъчлинията е всичко.


Аз например чета"Братя Карамазови"ама и то може боза да ти се стори.

# 82
  • София
  • Мнения: 399
Аз пък не разбирам,ти какво не разбираш Лиске,при всички случаи контрата е в нея,затова иска съвет.Ако направи забележка- ще я изкарат злобна и завистлива,както направихте вие,ако зяпа е нагло,ако гледа встрани,значи е сконфузена.Е ти какво предлагаш?

# 83
  • Мнения: 379
Аз пък не разбирам,ти какво не разбираш Лиске,при всички случаи контрата е в нея,затова иска съвет.Ако направи забележка- ще я изкарат злобна и завистлива,както направихте вие,ако зяпа е нагло,ако гледа встрани,значи е сконфузена.Е ти какво предлагаш?
затова до сега не съм правила забележка, да; как да правиш, когато всички около тебе пляскат във възторг, че нещастното братче, най-после си е намерило половинка; нямам нищо против, за всеки влак си има пътници и всеки заслужава да е щастлив, ама защо така пошло; това ме изкара извън нерви; и то не е веднъж, дваж, а всеки път от почти година насам; то бива обич, ама тази ми мирише на целофан само ... Naughty
и толкоз ли съм забита не знам, ама всеки път се шокирам  и не знам какво да правя ...

# 84
  • Мнения: 4 380
Няма нищо пошло когато двама се обичат. Повредата е в твоя телевизор. Те при това са си и в дома си. Като не можеш да си обуздаеш завистта, не ходи у тях да ги гледаш.

# 85
  • Мнения: 379
Няма нищо пошло когато двама се обичат. Повредата е в твоя телевизор. Те при това са си и в дома си. Като не можеш да си обуздаеш завистта, не ходи у тях да ги гледаш.
ти пак не разбра нещо май; не са си у тях, бе жена, не са си; а са на улицата, пред входната ми врата и където другаде се сетиш; идват ми на гости и айде пак; ти не разбираш ли, че не е имало случай през последната година да се видим и да не са се награбили пред очите ми, ей така докато си говорим; между 2 изречения БУКВАЛНО Shocked не знам вече как да обясня, че не е нормално

# 86
  • Мнения: 4 380
Да пробвам да ти покажа, че въпроса не е в това че те се целуват (нормално или ненормално, нито ти, нито който и да е ще им определя).

направо преливам от желание на тези двамата да им се случи нещо гадно. - казано абсолютно в прав текст, не само завиждаш, злобееш, но им желаеш лоши неща. Shocked За какво се пита в задачата? Взел ти е някой собствения мъж? Бръкнал ти е в здравето че той е щастлив, а ти не. Това не е просто завист, това е МНОГО ДАЛЕЧ стигнала завист.


Тоъ съответно все още живее с родителите си, въпреки че има добри доходи /плава по корабите/  - Какво ти влиза в работа къде живее и с какви доходи? Това е въпрос между него и родителите му. Май не е длъжен да се извинява пред жената на брат си за това че живее при родители и че има добър доход. Какъв ти е проблема?

въпросната мадама виси денонощно /буквално/ в тях  ooooh!. - Няма да виси у вас. Това е дома на годеника и, съответно там виси. Дали пречи с нещо там, решава този, в чийто дом е.

Аз не си спомням като сме били гаджета с моя и 1 ден да сме прекарвали у тях
Съпоставка между нея и теб. "За нея може, за мен не може". Тя е виновна, че вие не сте прекарвали и един ден у тях. Laughing Или по твоята логика, всички трябва да постъпват като теб.

 после тя ще й сърба попарата като снаха Crossing Arms.
Не се разбира обаче какво точно "ще и сърба". Факта, че ще обича сина и?
Тази фраза е един вид успокоение на завистта "ааа, ще видят те какво ще им се случи!"

аз съм сама с месеци, пък тез двамата дебили ми се натискат пред очите  #2gunfire.
 Пряк израз на завист. Същността на фразата не е в това, че те се натискат, а в това, че ти си сама.

# 87
  • Мнения: 208
Няма нищо пошло когато двама се обичат. Повредата е в твоя телевизор. Те при това са си и в дома си. Като не можеш да си обуздаеш завистта, не ходи у тях да ги гледаш.
ти пак не разбра нещо май; не са си у тях, бе жена, не са си; а са на улицата, пред входната ми врата и където другаде се сетиш; идват ми на гости и айде пак; ти не разбираш ли, че не е имало случай през последната година да се видим и да не са се награбили пред очите ми, ей така докато си говорим; между 2 изречения БУКВАЛНО Shocked не знам вече как да обясня, че не е нормално

Що пък да не е нормално? Нормално е когато има силни чувства и любовна еуфория да се случват такива неща. Дано и ти изпиташ освен дива завист и такава любов - когато чувствата са толкова силни,че не можеш да ги сдържаш. Аз се радвам на такива двойки.

# 88
  • София
  • Мнения: 399
Абе не винаги са за радост,често точно двойки с проблеми демонстрират близост за пред другите.

# 89
  • Мнения: 208
Има и такива. Повечето са влюбени. Все още вярвам,че има любов.

Общи условия

Активация на акаунт