Какво хипоалергенно мляко????

  • 4 353
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здравейте мами,  Hug
предполагам, че има други такива теми, но предпочитам да питам и аз.......
Когато кърмата ми намаля, педиатърката ми препоръча да захраня с NAN HA - захранихме я.... след това сменихме на NAN 1 и ........ тежка алергия с обрив по цялото тяло, задушаване и лежане по болници.... Продължихме пак с NAN HA и нямаше проблеми. Дотук добре, ама беба взе да си отказва мялкото....... Даже се случваше за цял ден да яде само два пъти  Shocked През останалото време - все едно й давам отрова!  Правихме изследвания - здрава е, не са и зъбки.... Мисля че вече може да й е омръзнал вкуса на NAN-а.  Знам че има много хипоалергенни млека на пазара, но искам да попитам мамите с алергични бебоци какво им дават....... Моля ви помагайте.....  Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 07:49 от Vivi

# 1
  • Мнения: 923
Здравей, аз мисля че това е само период и ще отмине, и при нас са се случвали, даже сега беба пак е в такъв период. Може би и тя прави "кърмаческа стачка", нищо че я храниш с шише.

# 2
  • Мнения: 238
А лекарите какво АМ препоръчват за смяна и щом сте с алергия, защо не изписват Фризопеп? newsm78
Синът ми не хареса и не му понесе Милумил ХА1 и дълго време беше на Хип ХА2, много добро мляко. Изписа му го педиатъра. Има вече на пазара и Фризо ХА, но .... задължително при такива алергични реакции питайте наблюдаващия ви лекар. Peace

# 3
  • Мнения: 474
Абе лекарката не е съгласна да й сменяме АМ-а, щяла да прояде нямало къде да иде  Shocked утре сме пак при нея и ще я питам пак......толкова много хипоалергенни млека има на пазара ама де........ #Cussing out

# 4
  • София
  • Мнения: 2 161
За мен най добри са Аптамил и Милмил. Имат ХА.  Peace

# 5
  • Мнения: 43
Доста широко мнение е че Миломил ХА е най-вкусно от всички хипоалергенни млека. Просто го имай в предвид

# 6
  • Мнения: 474
И аз мисля да пробвам Милумил ХА - ще видим  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 27 524
Милумил ХА  Peace

# 8
  • Мнения: 1 178
само zа инфо Nestlé Alete HA 1 едно наистина вкусно мляко.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 363
само zа инфо Nestlé Alete HA 1 едно наистина вкусно мляко.

това мляко не се продава в България. нека да даваме смислени съвети. освен това, при малки бебета, понятието "вкусно" е напълно лишено от смисъл. вкусно е по критериите на възрастния, а те са много различни от тези на бебето. например, Фризопепът е отвратителен на вкус на мен, но синът ми си го пие с огромно удоволствие.

аз ползвам Хип ХА2, преминахме към него след Фризопеп. приема се много добре. забележката ми към него е, че бързо върви, а трудно се намира по магазините.

но има нещо съмнително в тая алергия. ако детето има алергия към белтъка на кравето мляко, от ХА мляко също ще има проблеми. изрично си пише и на самите кутии с ХА мляко дори, че НЕ СА подходящи за кърмачета с алергия към БКМ.

вашата педиатърка дали е напълно в час с нещата? малко ме съмнява. ХА мляко се дава на предразположени към алергия деца, а не на такива с вече проявена алергия към БКМ.



# 10
  • Мнения: 6 039
Моето дете през цялото време пиеше само Фризопеп, докато сама се откаже от млякото

# 11
  • Мнения: 1 178
само zа инфо Nestlé Alete HA 1 едно наистина вкусно мляко.

това мляко не се продава в България. нека да даваме смислени съвети. освен това, при малки бебета, понятието "вкусно" е напълно лишено от смисъл. вкусно е по критериите на възрастния, а те са много различни от тези на бебето. например, Фризопепът е отвратителен на вкус на мен, но синът ми си го пие с огромно удоволствие.


не давам съвет, а информация относно хипоалергенно мляко.
когато бебето откаzва да пие определени марки АМ това не е ли въпрос на вкус. и трябва ли насила да го караме да пие АМ, което не му харесва, както се опитва да направи педиатърката на питащата.

не видях ronq да е написала, че бебето и е с АБКМ.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 363
не давам съвет, а информация относно хипоалергенно мляко.

не видях ronq да е написала, че бебето и е с АБКМ.

даваш информация на жена, живееща в България, за мляко, което не се продава в България. кво я грее, че ти знаеш за него и на теб ти е много вкусно?

на 4 месечна възраст, когато бебето пие само мляко, за каква друга алергия според теб става въпрос? АБКМ е първата.

изобщо....

# 13
  • Мнения: 43
Не е задължително алергията да бъде към храна, може да бъде към препарати за почистване, прах за пране, всякакви мазила за хидратация на кожата, омекоители, веро за измиване на съдове и какво ли още не. А може и да няма алергия въобще.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 363
Не е задължително алергията да бъде към храна, може да бъде към препарати за почистване, прах за пране, всякакви мазила за хидратация на кожата, омекоители, веро за измиване на съдове и какво ли още не. А може и да няма алергия въобще.

да. ако алергията не е към храна (която при 4 месечно кърмаче се състои само от мляко), не се предписва хипоалергенно мляко.
в случая е предписано такова, значи съмнението е насочено към храната.
действително, може и да няма алергия въобще. аз точно това и предположих в първия си постинг.

Общи условия

Активация на акаунт