Откога бебчо ползва гърне?

  • 6 267
  • 181
  •   1
Отговори
# 15
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Започнах да го слагам на 7 м.Свикна с гърнето след 2-3 седмици.

# 16
  • Мнения: 380
Не съм го слагала на гърне все още. Мисля,че е рано. Може би като наближи 2 годинки ще започнем с опитите Peace.

# 17
  • Мнения: 2 587
Пробвах се един път след като стана на годинка и пет месеца без особен успех(започна да стиска и по цял ден да не се изхожда)
Преди две седмици започнах наново опити и сега го приема като игра,този път се напъва та да излезе нещо в гърнето през половин час,но все още често се изпуска и преди да е решила да си играе на "пиш".

# 18
  • Мнения: 274
правих опити когато беше на 8 месеца и полсе на 1,6 год. но без успех, казаха ми че трябва да навърши две и тогава да опитам отново и ,сега изцчаквам след 2-рата година.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Няколко пъти пробвах/след 1г/,но така и не иска на него.От месец ползваме гърнето в тоалетната,но само за пишкане/ака само гащите  Sad/.

# 20
  • Мнения: 46 518
Майка ми я беше слагала няколко пъти като беше на 8 месеца, детето въобще не знаеше за какво става дума.
На 1 г. и 8 месеца - същото положение.
На 2 г. и 8 м. стана от раз, без учене, слагане под час и изпускане  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 665
от 6 и половина м. ходи по голяма нужда предимно на гърне,а започнах да го изпикавам прав на тоалетната чак като направи 1 г. Ходеше с памперс гащи и беше много удобно да се изпишква и навън в тревата. Създадох му навика и просто инстинктивно знаех кога му се пишка. Щом го събуех започваше.На 1г и 5м за първи път ми каза,че му се пишка и противно на всички писания,че детето не може да контролира физиологичните си нужди до 2г  го заведох на по отдалечено място,събух го и той свърши работа. От 1г и 6м. съобщава редовно,оттогава е без дневен памперс,а от 1г и 9м без нощен.Много съм доволна,особено от това,че в големите жеги не му се спарваха половите органи и дупето, което когато беше с памперс все му беше зачервено,въпреки козметиката.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз съм в отбора на рано ползващите гърне LaughingИ двамата ги започнах на 6м и от тогава не са акали в памперс(с изключение на спешни случаи като разтройство) Бебо вече е без памперс през деня,само като спи и си бяхме нагодили някакъв режим на изпишкване и много рядко има пропуски.От няколко дена започна да си показва,но след като първо е пишнал малко в гащите.но се спира и чака да  се събуеме и да го изпишкам.Естествено,че пропуски  има,но с постоянство и детето се научава.Забелязала съм(от различните постове),че децата които са започнати от рано 6-7м нямат проблем с ползването на гърне по предназначение.Моите никога не са го ползвали за игра и ако са ми отказвали да седнат,то то е било защото не им се  е ходило а не от инат.

# 23
  • София
  • Мнения: 665
Труд и постоянство е и моята формула, колкото и комунистически да звучи. пускането на няколко капки го имаше и при нас, но е временно, важното е че стиска.

# 24
  • Мнения: 654
Да не я урочасам, но е на 9 и от 1 месец ака на гърне. Всичко се зависи от детето- моята мома има режим и я знам кога ще ме изненада- голямата работа я вършим само в гърнето, иначе си пишка в памперса. Но трябва много наблюдение- ние започнахме всеки ден след сутрешното ядене, по 15 минути.Хареса й.

# 25
  • Мнения: 321
Сиса я сложих, поне се опитах , за първи път когато беше на 8 месеца, на 9 месеца започна да ака в гърнето , а сега го използваме активно. Зора ни е навън- няма гърне и в повечето случей пикай в гащите   Wink

# 26
  • Мнения: 867
От 6м. Мисля че спокойно на 1г. и нещо се приучват без памперс стига на майката да и се занимава.

# 27
  • Мнения: 1 691
На 7 месеца го сложих и оттогава акането ни е основно в гърнето, с изключение на случаите, когато е при баба си и тя не го усети навреме. Пишкането засега е основно в памперса.

# 28
  • Мнения: 17 407
След като започна да седи стабилно- на 7 месеца някъде,

# 29
  • Мнения: 2 005
Започнах да го слагам от 9м., а започна да си пиша сам като стана на 2г. Peace

Общи условия

Активация на акаунт