Кое засища повече?

  • 3 672
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Аз ли нещо бъркам, но бебето не е ли вече на 10 месеца /почти/, айде 9,5 да са?
Какво те кара да мислиш, че 260 мл. не му стигат? В какво се изразява поведението на детето, което те кара да мислиш така? И при кое хранене смяташ, че детето има такъв проблем?

# 16
  • Мнения: 1 178
ако те интересува кое от двете млека zасища повече, погледни енергийното съдържание в 100гр. продукт.
zа дете във въzраст като вашата най_препоръчително е млечна каша, която даваш с лъжица + по_ малка порция АМ (ако детето не може беz него).

# 17
  • Мнения: 5 362
моя приятелка захрани бебето си още от3 м. с кисело мляко и бисквити.Смлени на прах с кафемелачка или к. робот не се усещат.Що се отнася за засищане със сигурност киселото мляко в комбинация с бисквити ще засити и най-лакомите.Учудвам се дори защо все още сте на АМ.
#Crazy
Момиче,ти от кой век си?
Вярно,че всеки си решава с какво да храни,но... на 3 мес. бебе...... кис.мляко с бисквити....  Shocked не вярвам на очите си,докато ти четох поста  ooooh!

По въпроса-щом си яде АМ не му го заменяй с кисело.

на твое място не бих търсила причината в млякото като не се засища бебчето ти и не бих сменяла АМ. По-скоро и давай повече други храни да се засити преди това. [/color] [/size]
Peace

# 18
  • Мнения: 24 467
Пак питам- защо бе хора мислите, че бебето е на три месеца? Аз гледам тука 9,5 месеца. Тогава не само бисквитите не са проблемни, ами и каша "Лека нощ", съдържаща бавно разтворими въглехидрати, е подходяща.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 222
моя приятелка захрани бебето си още от3 м. с кисело мляко и бисквити.Смлени на прах с кафемелачка или к. робот не се усещат.Що се отнася за засищане със сигурност киселото мляко в комбинация с бисквити ще засити и най-лакомите.Учудвам се дори защо все още сте на АМ.

Заради този пост. Поотплеснахме се малко.

# 20
  • Мнения: 391
Щом бебето е на около девет месеца може вечер да му се дава
каша ,вместо мляко и така ще е сито през нощта.

# 21
e kato 4etete 4etete po vnimatelno pi6e moq priqtelka.az sam na mnenie 4e ot 5 iq mesec k.mlqko s biskviti e dobre da se dava.pak i da vi kaja deteto i sega e na 1god jivo i zdravo e i dano da e taka i za napred.S risk da se povtorq vsqka maika znae kakvo e nai-dobre za neinoto beb4e

е като 4етете 4етете по внимателно пише моя приятелка.аз съм на мнение 4е от 5 ия месец к.мляко с бисквити е добре да се дава.пък и да ви кажа детето и сега е на 1год живо и здраво е и дано да е така и за напред.С риск да се повторя всяка маика знае какво е наи-добре за неиното беб4е

Моля, пишете на кирилица!
 

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 12:09 от Vivi

# 22
  • Мнения: 206
Аз водих моето съкровище при специалист педиатър - гастроентеролог в МЦ "Детско здраве" , защото имаше проблеми със стомахчето(езофогит) и той му направи следния хранителен режим: рано сутрин- АМ ; закуска- каша ; обед- месно пюре ; следобед- кисел с плодово пюре ;вечеря - каша; късно през ноща колкото и когато поиска АМ. Това което искам да кажа е ,че за вечеря най-добрата храна е кашата ,засища, успокоява  , може и да не ви будят през ноща. На Hipp и Nestle има много хубави каши "Лека нощ" ,кашата не е тежка храна има диетични каши които са с по-малко калории от АМ за 100 гр. (чети етикетите) просто кашата по-бавно преминава по храносмилателната система. Освен това АМ e за предпочитане много по- лесно и бързо се разгражда от стомаха отколкото киселото мляко ,защото неговите белтъчни вериги са много по дълги от АМ (грубо казано в това се състои адаптирането). Привидно изглежда ,че киселото мляко засища повече просто нежното детско стомахче се бори по дълго да разгради тези дълги вериги.

# 23
  • Мнения: 24 467
Допълвам и препоръчвам каша "лека нощ" на Хумана, в кутия, не е скъпа, а много засищаща и приятна на вкус /не само съм опитвала, самата аз съм вечеряла с такава/, на мен и на бебето ни харесва.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син за вечеря си хапва зеленчуково пюре-определено го засища, спи по 12 часа. Laughing
На 10 месеца е.
Както и да е, не бих дала кисело мляко преди годинка.Не знам дали засища повече, но като калории са грубо така-АМ-75 кал. на 100 мл. и кисело мляко-45 кал. на 100 гр.
Това с кашите е добра идея, също така можеш да увеличиш бисквитите на 3 или да слагаш малко каша в шишето с АМ.

# 25
  • Мнения: 24 467
Не мисля, че калориите са факторът, който определя за колко време ще се чувстваме сити. по- скоро е въпрос на състав и време за резорбация на конкретната храна от организма. За това специалните каши "лека нощ" съдържат скорбяла, която се разгражда по- бавно.

# 26
  • Мнения: 2 677
Не сменяй АМ...
Това с оглеждането е при всяко дете.Сина ми също иска още.Навик!Като му откажа и не се сеща...

Същата работа е и при моя лакомник.

Общи условия

Активация на акаунт