ФОТО: -Графи, -Шопъри, -Ценители и -Гледачи / Volume 16

  • 21 023
  • 587
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
Дано не ме биете, че ви оспамвам темата  Mr. Green , но ако на някоя от вас  и се занимава, може да направите един "речник", който да пускате в заглавния постинг  Mr. Green
Като например
Що е бленда?
Що е експозиция?
Що е дефокус? и пр. и пр.
Давам ги като примери просто  Peace
Определено на моменти се чувствам като индианец в пишеща машина  Rolling Eyes Blush Добре, че Лулуто още ме търпи на скайп да ми обяснява  Mr. Green Heart Eyes

# 16
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Лулу! Приемеш ли съвет от един почти нищо не разбиращ от фотография човек Hug Аз бих засилила цветовете на снимката. Само това!

geminarius, аз съм предимно от гледащите, рядко пускам. Но определено темата ми е любима. Допада ми атмосферата тук. Допадат ми красотите, които се пускат. Идеите и коментарите също са много ценни. От вас научих как да правя добри снимки /поне за домашните любимци снимките, които правя са перфектни. Въпреки, че имам още да ви гоня. Първо с един фотоапарат! После и с идеини снимки/!

Майра, и аз предпочитам в дясно да "слагам" обектите си, но понеже имам маааалък проблем с фотоапарата си, трябва обектите ми да бъдат в ляво...

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Мира това ли е целият кадър?
Би било по-добре ако има повече въздух във всички посоки. Въдицата да е цяла и крачето вдясно да не е отрязано. Иначе кадъра е превъзходен.
Би вървял и ч/б. Но нали знаете, че ч/б обработка е по-специфична . Т.е. обръщате в началото кадъра и след това обработвате, а не да я обработите цветна и накрая - хоп, десатурация.
Но тук специално би било хубаво и цветно и ч/б.

Аз влязох в темата ви и егати критикартата се изявих.  Embarassed
Май ще трябва да млъкна за тази вечер, преди да сте ме изгонили.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 222


Майра, и аз предпочитам в дясно да "слагам" обектите си, но понеже имам маааалък проблем с фотоапарата си, трябва обектите ми да бъдат в ляво...

Можеш да правиш хоризонтален флип в шопа. Не е нужно да кадрираш всичко при самото заснемане.
Освен това има едно правило във фотографията, че погледа върви от ляво на дясно и кадрите при които обектите са позиционирани  в ляво, по-добре се възприемат от зрителя.
Разбира се, всяко правило има изключения и е важно да се нрави най-вече на автора как изглежда работата му  Peace

# 19
  • Мнения: 1 584
Мира, просто в твоя случай момченцето гледа наляво, въдицата гледа на ляво - а празното място стои много празно вдясно Rolling Eyes
Додо е добавила за въдицата.

# 20
  • Мнения: 1 909
Един въпрос до тези, които гледат, а не пускат снимки в темите за фотография :

Какво точно ви интересува в нашите теми? Кои съвети и деи цените и прилагате на практика?
Питам, за да си дадем и ние сметка на какво бихме могли да обърнем внимание - при снимането и коментирането.


Аз лично чета и да си призная половината неща които си "говорите" не ги разбирам  Sad Още съм много боса, така да се каже....
Имам намерение да се сдобия с хубав апарат и искам да се науча на нещо, а не само да си щракам просто така  Hug

Ами ето - даваш ни идея да направим речник на терминологията.
Дай примери - какво не разбираш?  Hug

Лулу, аз бих кадрирала другояче, така дясното ухо ме дразни.
Аз бих заснела наново . Обработка - като начало бих променила баланса на бялото, доста синее.
Имаш хубав модел, заслужава си да го снимаш пак това страхотно хлапе, като отделиш малко повече време на светлината. Опни един чаршав, да светне и тъмната страна на лицето...

Майра, пускайте спокойно снимки, независимо вие на какво ниво се оценявате. Всеки е тръгнал отнякъде, защо се притеснявате?
Аз съм на мнение, че човек от всяка ситуация може да извлече полза, стига да си отвори очите.
Затова зададох въпроса, да можем и ние да обърнем внимание на коментарите и на всичко, което вас, непостващите, ви вълнува.
Много пъти съм виждала никове, които четат темите, а не пишат.
Та мисълта ми е, че тк се обсъждат всякакви снимки, независимо от качеството им или от фотоапарата, с който са заснети.
След като си решил да снимаш, значи нещо те е дръпнало към обекта. Е, защо да не правим по-добри снимки?

Додо
, да си имаме уважението!
Внимавай как критикуваш, че такива като теб тука няма много и ... после няма да ги пуснем да си излезнат от темата  Joy Hug

# 21
  • Мнения: 6 039
Дано не ме биете, че ви оспамвам темата  Mr. Green , но ако на някоя от вас  и се занимава, може да направите един "речник", който да пускате в заглавния постинг  Mr. Green
Като например
Що е бленда?
Що е експозиция?
Що е дефокус? и пр. и пр.
Давам ги като примери просто  Peace
Определено на моменти се чувствам като индианец в пишеща машина  Rolling Eyes Blush Добре, че Лулуто още ме търпи на скайп да ми обяснява  Mr. Green Heart Eyes

тези неща можеш да ги прочетеш на много места в нета  Sunglasses
няма смисъл да се преразказват
по- интересно е как и с какво са снимами различните снимки, техники, обработки, и т.н.

# 22
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мира това ли е целият кадър?
Би било по-добре ако има повече въздух във всички посоки. Въдицата да е цяла и крачето вдясно да не е отрязано. Иначе кадъра е превъзходен.
Би вървял и ч/б. Но нали знаете, че ч/б обработка е по-специфична . Т.е. обръщате в началото кадъра и след това обработвате, а не да я обработите цветна и накрая - хоп, десатурация.
Но тук специално би било хубаво и цветно и ч/б.

Аз влязох в темата ви и егати критикартата се изявих.  Embarassed
Май ще трябва да млъкна за тази вечер, преди да сте ме изгонили.

До до, благодаря! Моля те, не млъквай, поне не тази вечер! Praynig Тъкмо си набрала инерция! Flutter

Отивам да пробвам в черно-бял вариант дали става.../между другото това е една от що годе читавите ми снимки. Рядко ми се случва така да уцеля цветовете.../

Ама, кога и аз ще си публикувам поста, се пита в задачата?!? #2gunfire

# 23
  • Мнения: 6 039
ох, че динамична тема, не сварвам да чета и мисля / за второто съвсем не успявам да го правя/ ooooh!

# 24
  • Мнения: 6 472
geminarius, тя не обича да я снимам и не желае да позира. За чаршафи и темо подобни истории изобщо не може да става въпрос. Почва да се хили и да прави глупави физиономии. Колкото повече и обръщам внимание, толкова по- зле стават нещата, просто не е подходяща за това Grinning И на тази снимка пак си е стиснала устните - прави го всеки път щом види апарата.

Додо, като спомена висок ключ, сподели моля те как го правиш ти?

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

Внимавай как критикуваш, че такива като теб тука няма много и ... после няма да ги пуснем да си излезнат от темата  Joy Hug

Нащрек съм вече Embarassed

А за ухото на лулуто - може да го изтрие дясното без проблем. Не мисля, че трябва чак да преснима. И тъмното може да го светне в шопа.
Казвам това защото зная как трудно е да накараш едно дете да преповтори поза. При децата има само уловони моменти.
А кадъра е много хубав и си заслужава да се пипне Peace

# 26
  • Мнения: 1 584
Майра, пускайте спокойно снимки, независимо вие на какво ниво се оценявате. Всеки е тръгнал отнякъде, защо се притеснявате?

..мииии аз в предната тема бях пуснала едни на дъщеричката и не получих никакъв коментар Sad Даже после попитах дали са толкова зле, че никой нищо не казва Embarassed
Коментарите за снимките от Олдтаймер Галата бяха много полезни

# 27
  • Мнения: 1 909
Дано не ме биете, че ви оспамвам темата  Mr. Green , но ако на някоя от вас  и се занимава, може да направите един "речник", който да пускате в заглавния постинг  Mr. Green
Като например
Що е бленда?
Що е експозиция?
Що е дефокус? и пр. и пр.
Давам ги като примери просто  Peace
Определено на моменти се чувствам като индианец в пишеща машина  Rolling Eyes Blush Добре, че Лулуто още ме търпи на скайп да ми обяснява  Mr. Green Heart Eyes

тези неща можеш да ги прочетеш на много места в нета  Sunglasses
няма смисъл да се преразказват
по- интересно е как и с какво са снимами различните снимки, техники, обработки, и т.н.
Ееее, супер сте! Това се иска, а не "ми аз таковата, няма да пускам снимки, щото мъй срам!"  Hug Joy
Давайте конкретни примери.
Вие също гледате и правите снимки, дайте линкове и питайте конкретни неща! И неконкретни - трябва да има двупосочна обмяна на информация, иначе е скучно!
 Hug

Моля ви се, пуснете ме да постна отговора! Каква е тази търапана - тук мъже няма!  hahaha Joy

# 28
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Да, Малена, идеята за различните начини на снимане и мен ме вълнува. Би ми било от полза след време, когато си купя нов, приличен фотоапарат. Мен ме интересуват и различни начини на обработка на снимката, използвани текстури и филтри.
До до, и ти имаш доста интересни обработени снимки.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт