Топче под мишницата

  • 94 286
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 92
И аз имах същото преди година и също много се страхувах, при мен имаше и обривче няколко пръста под бучицата. Веднага отидох на лекар оказа се че е възпален линфен възел, а обривът е херпес /като тези, които се появяват на устните/. Получава се при настинка, грип, а също и от притеснение или уплаха. Пих антибиотих няколко дни и мазах с кремче. Мина ми бързо и от тогава не съм имала проблем. За твое успокоение по-добре иди на лекар. Спокойно според мен не е нищо страшно. Дано вече ти е минало  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 121
a тия които са ходили на лекар какво точно ви правиха и мене много ме е страх да не е нещо по-страшно

# 17
  • Мнения: 124
Лекарят само ще опипа и ще прецени дали е лимфен възел или запушена потна жлеза. При мен беше второто. Получава се в следствие на често ползване на стикчета против изпотяване. Аз от тогава не съм им фен. Просто с  тези неща се нарушава функцията на потната жлеза....
Но пък това е доказателство, че поне едно от рекламираните неща действа Mr. Green Laughing Mr. Green Laughing

# 18
ами и аз имах възпален лимфен възел, ама като отидох на лекар и се оказа че съм бременна. но н знам дали имаше нещо общо лимфния възел  Simple Smile. Не и скам да  те плаша излишно. Но е вярно че когато нещо в организма не е наред лимфите сигнализират. И сега пак имам но не е под миницата, а от ляво на брадиката и малко ме е страх да отида на лекар LaughingА лато отидеш на лекар  опипват брадичката мишницата и гинеталите, това са местата където най-често се надуват лимфните възли. Не е страшно, а е малко срамно  Rolling Eyes

# 19
Здравейте и от мен. Така като чета писаното мисля, че имам ной-голям опит от всички тук. Аз съм с такива проблеми от както се помня. И съм била при какви ли не доктори. Няма място за притеснение, с такива болки съм всеки месец поне седмица преди да ми дойде и след това отшумяват, но въпреки това си имам нещо като бучка.  Просто отиди на преглед, и не се шашкай!!!

# 20
  • Мнения: 121
абе аз не съм много от притеснителните когато казах на личния тои ми каза че др месец ще ме прати да на кръвни изследвания и аз очаквах нещо да ме пипа че се изкапах сутринта и така отидах и заради пенсионерите стоях наванка че сега съм с цистит и още повече ме наболява

# 21
  • София
  • Мнения: 384
случайно попаднах на тази тема.
Аз имам топче под мишницата,но не ме боли.Имам го от доста време-минимум от една година.
И аз се уплаших,но докторката каза(без да ме преглежда),че може би е мастно образувание.
Сега не знам,да и се доверя ли или да направя някакви изследвания.
На какъв лекар се ходи за това?

# 22
  • софия
  • Мнения: 56
Аз също съвсем наскоро имах такова топче под мишницата. При допир ме болеше. Доста се бях стресирала, но то мина от само себе си, дори не съм разбрала точно кога. Така че предполагам, че не е нищо сериозно. Wink

# 23
  • Мнения: 741
Често ми се образуват такива топчета прпеди цикъл.Понякога дори и от двете страни

# 24
и аз имам такова топче ли и лимфен възел ли е незнам, което много взе да ме боли, боли ми чак и ръката, не че болката е непоносима, но си мисля някакви страшни неща, като рак на личфните възли,аз бях ходила на момограф май  месец и тогава нямаше нищо обезпокоително, дали е възможно рака да се развие за няколко месеца! И друго имах котка, която дадохме, защото започнах да си изривам от нея и получявавах екземи и месец след това всичко ме сърбеше, сега е ок- но дали е възможно примерно някоя токсоплазма от котката да съм хванала и от това да са се надули лимфните възли????

# 25
  • Мнения: 6 164
Сина ми има от ляво на врата, откакто се е родил, тогава педиатърката каза, че се случвало при бебета, не било нищо,
ще си минело... Но е вече на година и 1/2 и си седи, със същия размер... На консултацията забравих да я попитам, а не ми се звъни за това по телефона, неудобно ми е.

Как мислите, има ли от какво да се притеснявам?

# 26
  • Мнения: 820
Тъкмо приключих с лечението на едно топче под мишницата, поду се бързо за няколко часа стана доста голямо и зачервено, беше адски болезнено. Оказа се, че е възпален фоликул на косъм. Мина ми след 6 дневен прием на антибиотик, иначе имаше вероятност да се наложи малък разрез. Прегледа не е нищо особено, лекаря опипва  въпросното топче за да прецени дали е лимфен възел или нещо друго.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 311
От няколко години имам топче под мишницата от загънат косъм който от време на време излиза,но сега се е подуло 4,5 пъти повече и се притеснявам. Моля,ако някои знае нещо да ме посъветва.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 880
и аз съм от вчера с такова newsm78 имах голям стрес тези дни, но не знам от това ли е, от бръсенене ли, от дезодорант ли? досега не ми се е случвало. доста неприятно боли. изобщо не е зачервено и не прилича на пъпка...при вас такова ли беше?
добре, че е тази тема, защото вече си мислех доста гадни неща...а миналият месец имам пълни изследвания, които са ок, та не ми се вярва, ама знае ли човек...

# 29
получава се от сухи дезодоранти запушване пора а също и от стрес при мен минава от йод след като намажа

Общи условия

Активация на акаунт