Диетична "Милка"

  • 3 466
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 717
Цитат на: Шани
През 2-рата си бременност инах гест. диабет и си купувах 2-3 пъти от Милаката за диабетици - отврат  Sick , ама тогава бях съгласна на всичко, само КАТО шоколад да е Wink!


Надявах се това да е спасението, щото сладко не обичам, а само шоколада признавам и зверски обичам. Е, ще си остана само със зверската обич. Laughing

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Именно - калориите са същите, изкуствените подсладители са вредни веднъж заради формалдехида и втори път - с това, че заблуждават организма.
Яденето на нещо сладко предизвиква отделяне на инсулин и разграждане на кръвната захар, излиза, че ядем сладко, а няма кръвна захар, нивото й рязко пада (защото инсулина разгражда наличната), и може да е стигне до състояние на хипогликемия - рязко прилошаване от глад...
Не бива да се ядат храни за диабетици от хора, които нямат диабет!!!
Яжте черен шоколад, или обикновен, просто напр. си поставете условие - днес ядох шоколад, няма да вечерям - и толкоз...
С т.нар. "диетични" сладки неща не се знае каква беля си докарва човек на главата...

# 17
  • Мнения: 3 743
Цитат на: firebird
Именно - калориите са същите, изкуствените подсладители са вредни веднъж заради формалдехида и втори път - с това, че заблуждават организма.
Яденето на нещо сладко предизвиква отделяне на инсулин и разграждане на кръвната захар, излиза, че ядем сладко, а няма кръвна захар, нивото й рязко пада (защото инсулина разгражда наличната), и може да е стигне до състояние на хипогликемия - рязко прилошаване от глад...
Не бива да се ядат храни за диабетици от хора, които нямат диабет!!!
Яжте черен шоколад, или обикновен, просто напр. си поставете условие - днес ядох шоколад, няма да вечерям - и толкоз...
С т.нар. "диетични" сладки неща не се знае каква беля си докарва човек на главата...



Всичко това важи и за диабетиците !

# 18
  • Мнения: 411
Да ви кажа скоро си купих от диетичния щанд в магазина ни шоколад "Милка" с лешници, на него пише "Диет", но предполагам че е за диабетици, да ви кажа не се разочаровах защото много ми хареса но не знам ако е без лешници дали ще е толкова вкусен?

Общи условия

Активация на акаунт