Кога проговориха децата ви?

  • 1 766
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Синът ми на 1 година и 9-10 месеца правеше прости изречения и имаше доста богат речников запас, но всичко си е до дете.

П.П. Пети е реагирала така, защото темата е многократно разисквана  Peace.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моят юнак проговори след второта годинка.

а моят - малко преди 3-тата си година. И сега не е изряден в говора си. На 4г. е
Виж щерката е чудо (т.е беше).
На 10м. си казваше името. На 1г.1м. изречение от 2 думи. На 2г. можеше да ти разкаже всичко.

Споко. Ако не в 1-ви клас, то в средното училище трябва да се научи. Пък някои дори с виШУ пак нищо не знаят.  Wink

# 17
  • Мнения: 2 622
Голямата на 1г.и 7м.ми каза стихчето "мила моя мамо,сладка и добричка...."повтаряйки след баба си,разбира се.На 2г.говореше свободно.
Малката е на 1г.и6м.и казва само 10-тина  думички Hug

# 18
  • Мнения: 7 821
Големия на 2, малкия на година и половина.

# 19
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Имам две момиченца.

Първото на годинка вече оформяше прости изречения и досега не й спира устата нито за минута. Ама от Дева друго не може да се очаква - говори без да спира.

А другото ми е овенче. На година и три месеца знае само три думи /мамааа, какоооо, тате/ и се опитва да казва четвърта, когато се ядоса /пи - идва от "пикла", заслугата е на каката/. Няма изгледи скоро да проговори. Но и не бързам твърде, защото с думите идват и претенциите.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Сравнявах двете си деца и това не доведе до нищо добро. Гого проговори рано, на година и нещо си говореше като човек. Wink Силвия до втората си година само ъкаше и за никакъв диалог не можеше да става дума. ooooh! Предполагам, че е съвпадение но тогава я дадох на ясла и взе та проговори.

# 21
  • Мнения: 834
На 1г и 6м започна с простите изречения. Всяко дете е различно не се притеснявай.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Спокойно, има време. Занимавай се повече - говори, чети приказки. Ще останеш изненадана един ден...
Калина проговори на 1,11 м.

# 23
  • Мнения: 1 044
Синът ми проговори на 2г.  Дотогава казваше само  "мама", "ам", "баба". Сега е на 2г. 10 м. и казва такива дълги изречения, че направо не е вярване колко е порастнал, дори и за мен. Може да брои до 10 на немски /ходи в немска детска градина и не знам кой, защо и как го е учил, ни си брои детето/.

# 24
  • Мнения: 524
Синът ми проговори на 3 год. и 10 месеца, вече се бях побъркала, а малката на 1,6 год. Много е важен контакта с деца.

# 25
  • Мнения: 645
Всяко дете е различно, Боян проговори ясно и разбираемо с цели пълни изречения на около 2 години, но имаше една как в яслата която като я питаха какво правихте днес тя отговаряше " Учихме Боянчо да говори" Laughing

# 26
  • Мнения: 27 524
Моля, моля, синът ми е на 2 години и един месец и засега е само с 4-5 срички,  Laughing така че спокойно  Hug
До 3 годинки, даже 3 и половина, не е изобщо повод за притеснение  Peace

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И двамата малко след две години. Големият, особено, проговори много правилно и почти не е употребявал бебешки думи. А малката за месец два натрупа доста голям речник и сега и песнички пее вече.

# 28
  • Мнения: 419
Моят син е на 1г.9м. засега нищо не говори,само срички,нищо разбираемо.

# 29
  • Мнения: 698
Моят син проговори почти на 3  bowuu  Дотогава не казваше нищо разбираемо, после проговори изведнъж.
Беше ми писнало да отговарям на въпроса "Абе не се ли притесняваш"  Grinning
Сега е почти на 4 и е трудно да му затвориш устата - включително и за дивотии от типа "Мамо, ти пак ми вдигна кръвното" или пък "Ти си толкова очарователна майка"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Не се притеснявай въобще  Hug

Общи условия

Активация на акаунт