Как бихте постъпили Вие...

  • 1 139
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 917
И ние от вчера сме със същият проблем, затова и си позволих да пиша в тази тема, че да не се повтарят. Бабата ми води малката от яслата и ми показва ръчичката - от пръстите до рамото синя, подута, протрита и изпонахапана. И сестрата, ревейки, обяснила на бабата, че не е разбрала как се е случило това, защото малката не била плакала въобще. А днес само като й докосна ръчичката плаче нейстово. И немога да си представя, че вчера, като са я хапали и били, не е. А ние нали и не можем да говорим, сестрите могат да говорят каквото им хрумне. Ходих днес да се разправям с тях и едната, толкова нагло ми заявява, че не знаели как е станало, може и от вкъщи да била дошла така. Е питам ги - аз ли съм я хапала.Направо се чудя те къде са били, защото като си познавам дъщерята, за най-малкото вдига врява, а камо ли да я хапят и бият. Според мен те въобще не са били там, а са зарязали децата на произвола. Утре ще ходим с таткото при старшата сестра, пък да видим. Аз днес използвах, да разпитам едно дете, с което се засякахме на вратата, то уж е годинка по голямо и говори, ама амо вика незнам незнам. Снощи сън не съм спала от притеснение как пак ще оставя детето си на ясла, а така като гледам, май няма и да се успокоя скоро. Тъкмо свикна на яслата и последните седмици ходеше с голям мерак и аз доволна и тя доволна, и сега това на главата. Въобще им нямам доверие вече на тия сестри.

# 16
  • Мнения: 153
Здравейте отново! Както обещах вчера, сега се включвам отново, за да споделя какво се случи. И днес не предприехме разговор с директорката на яслата, по мое настояване. Предполагам, че много ще ме обвинят, че не съм права и че бездействам и с това не помагам на собственото си дете. Поговорихме си сериозно с лелките и от двете смени. Отново им заявих, че от тях искаме единствено отговорно отношение и постоянно присъствие около децата, не специално внимание към нашето дете. Подчертах, че никой не е в състояние да ме убеди, че ако са били наблизо не са могли да предодвратят случилото се. Споменах им също, че нямам причина да съм недоволна от друго, тъй- като детето ми е винаги със сух памперс, с чиста и суха блузка и т.н. Видимо доста бяха притеснени.Извиниха ни се многократно и по мое настояване обещаха да обърнат внимание на родителите на т. нар. "агресорка" Вероника. Ние със съпруга ми съответно ги уверихме, че ако отново има следи от нокти и зъби по лицето на Мартин, ще поискаме среща с директорката, с тях и с родителите на виновното дете. Може би като резултат от този разговор, вечерта като си взимахме Мартин на вратата на яслата имаше бележка, в която родителите най- любезно се приканваха да водят децата си с изрязани нокти. И не на последно място, бих искала да подчертая, че за мен децата не са агресори, побойници и др., тъй- като едва ли съзнават точно какво причиняват, но за това сме ние възрастните и наше задължение да ги научим да различават правилното от грешното, лошото от доброто и т.н. Отново Ви благодаря за съпричастността и подкрепата, която ми оказахте. Пожелавам на всички вас само приятни емоции и положителни преживявания    bouquet


# 17
  • Мнения: 4 668
И аз ти пожелавам да се разрешат нещата и да няма последствия за твоето дете  Hug
Но много ме притеснява обяснението - " има едно агресивно момиченце ... " Все едно това , че са го констатирали решава проблема  Confused
Може би момиченцето не е виновно и има нужда от специализирана помощ , но не виждам защо трябва да е за сметка на друго дете  Sick и не смятам , че случилото се е нормално и има оправдание .
Радвам се , че не се е случило нещо по - сериозно ...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 356
може би все пак сте постреснали лелите и ще се стараят вече. Дано нямате повече проблеми и вече всичко да е наред   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт