Болки в гърба

  • 13 243
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: pandora77
samo gimnastika-nishto drugo ne pomaga!!!!Vzemi si kaseta s gimnastika i pravi sutrin za ukrepvane na muskulaturata

Ssglasna sam s teb. I idi na doktor. aDEKWATNO LECHENIE nawreme. Towa e.

# 16
  • Мнения: 3 926
Честно да кажа парите за Космодиск не са хвърлени "на вятъра". Аз съм с вродено скъсяване - 6 см. и гръбначен стълб навълнен като Стара планина. Имам шипове от опашната кост до последния шиен прешлен. Забременях и ме почнаха болките в гърба - когато са от претоварване си минават с Космодиска - дори да го нося само половин час. Не минава болката от постепенното разширяване на тазовите кости, но се облекчава. При мен болките са циклични и си ги разпознавам. Когато ме боли ниско долу тазът си спя с Космодиска и облекчението е голямо - ако не съм с него не мога дори да се завъртя в леглото си. Да не говорим, че от дългия диск ми изчезна почти плекситна болка в дясната плешка.
Моят съвет - поръчай си Космодиск, при мен подейства почти моментално. Ако не ти действа - можеш да го върнеш. Но не се мъчи да търпиш - знам какво е Simple Smile

# 17
  • u doma
  • Мнения: 170
момиче и аз имам страшни болки в гърба . Лекувайте се докато сте по млади . Аз не мога да се наспя като хората . Децата вече пораснаха никого не нося на ръце , но много ме боли . Живея в малък град и нямаме никакви доктори , вече се чудя при кой да отида и с какво да се намажа.

# 18
  • Мнения: 500
Цитат на: kroha
Цитат на: Medea
Нека се включа и аз защото също съм със старшни болки в гърба. Аз се лекувам с- Анестезел( или още наречен "руски спирт")- това е спирт, който с памук се втрива в гърба и още на следващия ден се усеща разликата. Няколко поредни намазвания- и болката изчезва. Като се появи пак- отново се повтаря процедурата.

medea,az karmia.moga li da se maja pri tozi slu4ai?

нямаш проблем, аз още от времето когато кърмех го ползвах, та и до сега от време на време

# 19
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Аз бях на гости на майка ми за една седмица през август (беба беше на 2 месеца). Там няма асансьор и по два пъти на ден сама с свалях количката от третия етаж и обратно нагоре, да не изпуснем хубавото време за разходки. Наложи се и да пътуваме с автобус по лекари и в крайна сметка направих дископатия. Такъв ужас не бях преживявала. Бебчето реве и аз с него, че не мога да стана да я взема. Не мога да я накърмя, не мога да я изкъпя, дори пишках права, че и сядането на т.чинията беше невъзможно. Изобщо бях АБСОЛЮТНО НЕПОТРЕБНА! Отидох на лекар, който каза: "почивка, не може нищо да се направи докато кърмиш". Лежах на гръб с възглавница под свити колена 10 дни, докато ме поотпусне. Оттогава се пазя и внимавам как вдигам "тежести -  1stroller ".

# 20
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Леле мислех си ,4е само аз имам този проблем.То4но сега ходя по лекари заради болките v гьрба.
Пия болко успокояvаЩи и си se надяvам....да мине болката де.
След като родих се пояvи ужасна болка v горната 4аст на гьрба ми,след vреме из4езна,сега 10 месеца по кьсно ,отноvо се пояжи.
Един лекар ми каза 4е било Шип(пак аз си мислех 4е Шипоvете се пояvяvат само при vьзрастните хора Embarassed )

# 21
  • Мнения: 303
Бях решила да нося детето си, когато то има нужда от това. Не казвам да му ставам роб, но съм на мнение,че близостта ми до него, нежността ми ще го накарат да расте по-спокойно от спартанските методи на възпитание. Дъщеря ми най-много искаше да я нося някъде към 3-3 и половина месеца. После сама й писна и поиска повече да я забавлявам с играчки, говорене, книжки и т.н. Но за тези 2-3 месеца носене ми се разказа играта. Може би това, 4е след като родих станах 45кг (родих 55) допълнително е фактор за "изфорсирването" на тялото ми.
Имам малко облекчение след като понамалих носенето, и особено след като започнах да спя на нормална спалня.
Опасенията ми за шипове обаче остават. Но какво реално са шиповете..Вчера имах няколко свободни минути, поразрових в нета-нищо не открих за симптомите на ошипяването. Това възпаление ли е, прищипване на нерв или какво?

# 22
  • Мнения: 3 091
Това ми е болното място!!! болки в гърба, раменете, шията - схващания! направо е непоносимо! За съжаление при мен нещата не могат да бъдат коригирани Embarassed Какво ми облекчава страданието? МАСАЖ! поне веднъж месечно! само при специалист! много внимавайте да не попаднете на шарлатани! търсете спортни масажисти - винаги имат и частни кабинети - цените са между 10 и 20 лв. за 2 часа.
Съгласна съм за леглото - трябва да е удобно, твърдо.
и наистина е абсолютно забранено да се вдига тежко! може да стане голяма беля! Пазете се - децата ви ще имат нужда от вас! отучете ги от носене на ръце или ги носете само в кенгуру!
ах да - щях да забравя! неврологът ми каза да си сменя дамската чанта и да нося раничка!

# 23
  • Мнения: 404
Аз подновявам много стара тема, но сега я видях.  Питанката ми е към ламята спаска, тя каза за схващания, на врата, шията, раменете, някой път и главата и лицето, на лекар ще ида в БГ януари месец и много ме е страх.  Подобни ли са твоите болки спаске?  Интересно че нощем не ме боли нищо, то не е болка, а по-скоро схващане.  дайде съвет какво може да е и дали някой от вас изпитва такива неща.  Благодаря на всички предварително!

# 24
  • Мнения: 287
Здравейте!
От личен опит знам, колко са неприятни /това е най-слабата дума/ тези болки в различните части на гръбначния стълб.
Учила съм кинезитерапия и това, което мога да обобщя от всичко казано до тук е:
1. След като вече я има болката, да се обърнем към съответния специалист.
2. Натоявайте да ви насочи към физиотерапия или някакви лечебни процедури.
3.След като състоянието ви се нормализира, правенето на упражнения трябва да ви стане като навик, за да не се върнете пак в същото положение
4. Основно внимание трябва да се обърне на разтягането на гръбначния стълб и на засилването на мускулния корсет на гръбначния стълб /гръбните мускули/.
Дано да съм успяла да помогна с нещо Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 091
Аз ходя на иглотерапевт - преди това се прави специален масаж! изключително съм доволна... бях се схванала повече от два месеца, а само за 8 ходения - вече не чувствам болка!

Общи условия

Активация на акаунт