Отговори
# 15
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Здравейте!
Отдавна не съм се вяствала,ама все още сме 2 в 1 с бебата.
Момичета,малкия домъкна някакъв вирус от яслата и вече 8 дни съм като разглобена с хрема/при това ужасна/,зачервено гърло,кашлица.И няма изгледи да ми мине ИЗОБЩО!!!Изпробвах какво ли не-нищо не помага.Имам чуството,че като родя/ако изобщо родя?!/ ще съм в изолатора.
Искам да поздравя всички обебили се мами!Да са живи и здрави и да си радват много на бебоците!
Аз все още не съм измислила име на бебо и както се шегува татито-сигурно затова не иска да излиза.А и багажа си не съм стегнала EmbarassedНо това сигурно е защото не ми е добре и нямам желание за нищо,освен да преподреждам детската стая.

# 16
  • Мнения: 1 896
Lillebi,
Не сме чували такъв пробуем  Mr. Green
Просто някои майки цедят по-трудно, то си зависи от много неща. Но вероятно като ми ги описваш тези зачервявания, имаш свръхпроизводство плюс запушвания и свръхпроизводството не може да се коригира, щото заради буците ти се налага постоянно да се цедиш? Тва жълтото мляко като цедиш след кърмене ли го видя? Щото така или иначе тогава излиза най-гъстото тмляко. А и коластрата нали е жълта, преходното мляко, което идва след нея, си е жълтеникаво на цвят - това при мен продължи май няколко седмици, като жълтото постепенно избледняваше. Те тези цветове са индивидуални - при някои жени е синкава кърмата, понякога може и да й се отразят храните които ядеш. Примерно може да ти стане розова от червено цвекло и т.н.
Но в никакъв случай няма нищо тревожно в цвета де.
Това, с което трябва да се справиш, е да отпушиш каналите, ако наистина имаш запушвания и след като ги отпушиш, да намалиш цеденето и постепенно да го спреш. Я кажи, много ли мляко доизцеждаш след кърмене? Ако е така, предлагам ти да увеличиш малко лецитина и след цедене да слагаш компрес от зелеви листа - намачкват се леко или се разточват с точилка и се слагат върху гърдата, студенички да са - страшно облекчават, леко намаляват производството на мляко. Това се прави само след добро изсукване/изцеждане. И в момента, в който нямаш бучки, не цедиш, защото цеденето увеличава пак производството на мляко и пак ще ескалират нещата.

# 17
  • Мнения: 104
Базилиск цветът е жълт след като Борис изяде колкото пожелае...Когато той се откаже аз почвам с помпата и събирам около 20 милилитра. Правя си студен компрес с лед и въпреки че е толкова студен не го усещам на гърдата си - но се чувствам с него по-добре. Цедя докато спре да тече, но доста бързо се пълнят пак гърдите...след малко пак почвам да цедя. Ама в същото време се притеснявам, като дойде времето за кърмене на Борис, да не остана пък без кърма. Затова засега цедя винаги мъничко преди, за да му е по-лесно на него и след обилното сукане пак. Бленувам за момента, когато всичко ще е наред, сигурно съм съвсем близо, поне тази мисъл ме успокоява.... Mr. Green

Благодаря ти за съветите, мила  Hug Hug Hugще увелича лецитина - до към 3-4, предполагам?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Мила мими добре си си дошла и всичко кофти да е зад гърба ти! Hug
Бързо да се възстановяваш и радваш на дечицата си!

Сам добре завърнала се и на теб с бебка! Hug

Снежи поздрави и цунки на адашката от адашката!  Laughing  Heart Eyes

Лилеби аз не съм чувала за такъв проблем, но и мойта кърма е определено жълта, та към оранжева и е доста мазна Rolling Eyes ... не мисля, че е проблемна обаче.

За будуването/спането  не мога да с е оплача изобщо от бебка... случва се да будува през дена на 2 пъти, като или мрънка, по скоро пушка там нещо, опитвайки се да заспи или си гледка кротко известо време и си заспива. Вечер обикновено като яде към 22.30-23ч. и се буди в 3-3.30ч. .. яде и пак заспива като не винаги е много здрав сън, редуват се ...., но няма ревове, носене и т.н.

В авто столчето и наЩа спи много добре, то тази поза им е много близка до утробната, даже са по разгънати. Simple Smile

Леко раждане на запътилите се и очакване на очакващите!

Някой вещ може ли да сподели за еднократаните 200лв как стоеше въпроса, кога, къде, как newsm78 ... тенк ю!

Абе нещо Хю и Нани ми зачезнаха май newsm78 Thinking...

# 19
  • Мнения: 1 896
Това със студения компрес е хубаво, а защо изобщо цедиш след като се е нахранил?
Щом излизат само 20мл, остави ги вътре, те няма да ти направят проблем, така само се стимулираш допълнително. Можеш да сложиш зеле и с 20 мл останали вътре, пак ще те облекчи и няма да стане проблем.
Изчакай да се напълнят гърдите и тогава изцеди малко, но не до дупка, а само малко да ти олекне (единствено ако има буци се цеди до отпушване). Също така преди хранене не цеди, освен ако не са ти супер на камък гърдите и детето не може да засуче.
Ако тези цеденета ги намалиш, наистина ще е близо моментът на облекчение  Hug

# 20
  • Мнения: 1 745
Лелеее,basilisk,ако не беше ти не знам какво щяхме да правим ние,кърмещите мами.толкова полезни съвети даваш и за всичко имаш отговор  Hug
Забравих да ви се похваля-склоних мъжа ми да вземем втора употреба количка за тия няколко месеца,всъщност 5,до като може да я возим вече в другата.Наистина няма много смисъл да даваме една торба пари за нова,която през зимата няма да се ползва всеки ден,и то за толкова кратко време.Та си намерих една Маг Ингланд за някакви смешни пари и след обед жената ще ми я прати по куриер.Дали ще пристигне утре от Търново?Тя каза утре сутрин,но не ми се вярва...  newsm78 Ако е икономична услуга...Ама няма значение де.Важното е ,че ще ходим на разходка в най-скоро време.  Joy Joy  Peace (нищо,че мъж ми не дава "поне още 10 дена"  #Crazy .Тоя човек е луд.Не знаех,че е толкова зле...)

# 21
Цитат
Мойта щерка не знам какъв режим си прави за през нощта,ама една нощ се буди един път,а друга нощ-3 пъти...
И при нас така. Ади нещо никви режими не пази ( въпреки опитите на майка ми да му ги наложи ) . Нощно време сме ужас будим се уж да ядем цокваме малко и заспиваме и аз в момента в който легна и се отпусна и бебо почва пак да шава и да мрънкоти... та така се кърмим на етапи. Ся съм го забелязала че постоянно иска да си лапа ръцете ( та ща не ща му давам понякога и биба ) .
Не знам вие как сте с кърмата. В аг- то нас ни дохранваха и ми казаха и тук да продължа, ама аз не искам да давам адапте и за сега си се кърмим само. Интересното е, че уж не му стигало млякото, ама като си хапне и заспи след това не се буди ами си е спокоен... та за тва съм решила да не дохранвам.
А аз като бях толкова време в болницата на тоз техния режим и да ме тъпчат с лекарства и сега като съм си в къщи и правя сравнение и направо ми е супер свежарско. Не че го няма момента с недоспиването, но е много по добре отколкото там.
Този пост колко време го пиша вече.... Гушам ви ще се включвам пак Hug Hug Hug...

# 22
  • Мнения: 1 745
бебето,абе мойта калпазанка не се буди често,но всеки път е различно.Примерно миналата нощ като я нахраних след къпането,т.е. към 22, се събуди чак в 3 и нещо,и после в 8 сутринта.А снощи пак яде в 22,но се събуди в 1,после в 5 и накрая -в 8 и 30.  newsm78 Имам впредвид,че всяка нощ е различна,а всички казват,че си правило режим детето.Ми то това ако му е режима  Joy .Колкото до това за болницата-няма съмнение,че вкъщи е най-добре,макар и по-трудно.  Peace При мен никой не ми помага,защото аз и не искам.Само първия ден като ни изписаха етърва ми ми показа кое как,после вечерта я изкъпа тя(аз не посмях  Embarassed ) и това беше!От другия ден-всичко сама.Свекърва ми беше безработна и не почваше работа,за да е вкъщи и да ми помага.Обаче единствено съм я молила да отиде да ми купи хляб веднъж и веднъж я гледа да ходим да си вземем снимките от изписването и да купим ваничка.И така,от вчера тя започна работа  newsm44 .Много се раздвам,щото само слизаше да я види и само ми даваше акъл и ме дразнеше.Да не говорим,че как заплаче малката и тя идва и ми вика: "Ама много реве това дете днеска!!!" Решила съм следващия път да й кажа,че това е бебе и му се случва да реве понякога.АКо мисли всеки път да слиза ...  smile3516

# 23
  • Мнения: 498
Чак не смея да Ви кажа колко е кротка Анди, та да не я урочасам. Колкото до режим - ние нямаме такъв, та аз съм нон стоп на разположение, ама не ми тежи никак. През ноща се буди 2 или 3 пъти, цоква по малко и заспива. Лошо е, че не винаги се уригва, та понякога повръща след като съм я сложила да легне, ама той и синът ми беше така. Момичета, като не Ви спят бебетата нощем задължително си намерете време през деня, когато да почивате. Бабите казват "спи ли бебето, лягай и ти".

Морена, и ние Ви прегръщаме! Нямам как сега да кача снимки ама да ти кажа те си и приличат адашките. Моето раждане беше секцио та не се чуствах много адекватна и изключвах тел., за това съм пропуснала твоето обаждане.

Базилик, стахотни съвети за поощряване на кърменето даваш, поздравления! Аз също изцеждах по малко, когато си усещах гърдите препълнени в първите дни. Сега мисля се урегулират постепенно нещата.

# 24
  • Мнения: 1 896
Много хубаво ви е казала Снежана за почивките. Наистина съвсем друго е като дремнеш малко през деня.
bravy,
Ами то си е супер нормално бебето да суче няколко пъти на кратки интервали и после да поспи по-дълго, така се нахранва добре и после ти дава малко повече време да се занимаваш с нещо друго докато спинка. А и се подготвя за по-дългите паузи по-нататък. Даже си има термин за такива хранения cluster feedings - нещо като грозд от хранения. Това е нормата, а не някакво отклонение, те си правят режим, ама не през равни интервали. Пък и са мънички още, все по-предсказуеми ще стават нещата.
Мисля си също, че 2-3 будения нощем са супер нормални, няма как да няма такива нощи и то доста, просто трябва човек да си организира така нещата, че минимално да се разсънва и да му е възможно най-лесно. Интересно, че моят син точно нощем сучеше много спокойно и не повръщаше, докато денем ела го виж, особено вечер се уливаше яко, хем го оригвах, пък нощем не съм. Ама всяко дете е различно разбира се. Не мога по него да правя обобщения.
А специално за нощните будения, там много варират нещата и много често се променят. Имам чувството че там режим се получава най-бавно или хич, щото всякакви събития се отразяват на нощното поведение на бебетата - ако през деня са се хранили по-малко, през нощта си наваксват. Ако денят е бил по-нервен, може да искат повече да се гушкат и да сучат през нощта, абе въобще един куп работи. Като малко по-големи ако мама ги е оставила с някой друг през деня, може да се будят повече нощем за да си наваксат откъм нейно присъствие и т.н. Вие ще си им научите номерата.
Момичета, страшно ми е интересно как се промениха нещата тук във форума и как толкова много от нас вече са други хора с нощни грижи по бебоци и т.н. Много ви прегръщам и ви се радвам и на мен почва да ми се иска да се връщам в отбора на новообебените мами вече  Grinning Не е лесно ама пък е тооолкова удовлетворяващо.  Hug

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 20:13 от basilisk

# 25
  • Мнения: 1 425
Да се запиша и аз в новата темичка. Laughing
При нас нищо ново.Още сме си комплект и чакаме. PraynigУтре съм на доктор да видим какво ще каже.А иначе нито болки ,нито контракции нищооооооооооо ................... Thinking Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 129
Базилискче ти последна ли ще чакаш мацко ? При нас Иван яде на 4 часа и въобще не си нарушава режима ама само шише -милото нямаше късмет да опита мамино мляко а мен ми тръгна още в спешната кардиология та се чудеха и там кво да ме правят-не стига всички други проблеми -ама ще си кара така бебока-мама пие 12 вида лекарства всичко минава през кърмата   #Crazy
Пебс мойте съчувствия но моторджиите са така -много мрънкат уж нищо не щат да знаят ама му връчи бебока да видиш какво става опа хванаха ме чао до утре   Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 1 433
Привет момичета Hug
Ние с бебе Калоян вече сме в къщи Hug
Не знам кога пак ще мога да се включа. У нас в момента е голяма веселба #Crazy
Кати е проходила съвсем уверено и трамбова из цялата къща, а с бебо се опитваме да се храним ако не по цял ден, поне по половин #Crazy #Crazy
Понякога суче по 45 мин. и след половин час пак иска да яде, направо ми събира очите #Crazy #Crazy
А гърдите ме болят ужасно, не самите зърна, а някъде нагоре, все едно по самите канали, направо ми излизат сълзи.
Ще се опитам по-нататък да прочета за вашите опитности с кърменето, та дано и аз се оправя
Много ви прегръщам всички Hug    

# 28
  • Мнения: 497
Здравейте и от мен момичета  Hug Hug Hug

Ние с малкия Пресиян вече сме си в нас!

Секциото мина нормално, аз съм добре, а бебо е едно малко съкровище!!!

За първа страница - родихме се на 12.09. ; 51см; 3400кг.

Целувки и от двама ни   bouquet Hug  bouquet

# 29
  • Мнения: 405
Урааааа,днес бяхме на консултация за да видим дали са наддали от изписването като са само на кърма....и ДА.Много съм доволна и щастлива.Явно кърмата им стига ,а аз излишно се тревожа.Но питесненията ми остават,особено вечер,когато са адски неспокойни.Ама май трябва да се примиря....сладурете са си просто ревливи и неспокойни.Не е от глад.Просто имат нужда от мама да ги гушка ,както е казала Базилиск

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на всички за съветите и подкрепата  bouquet

Моренка,и на мен не ми е ясно за тези 200лв,но като си вземем акта за раждане ще питам в общината

Общи условия

Активация на акаунт