Хранене на две годишни

  • 7 182
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 242
Ето как се храни Иво (обикновено):
сутрин: попара-3 сухара, обезсолено сирене (бучка около 2 кибритени кутийки ), масло и чай или 3 сухара и прясно мляко или козунак
обяд: супата от кухнята с 1 натрошен сухар и основното ядене от кухнята
следобедна закуска: кремчето от кухнята, а ако не го хареса-2 Данон йогурт (но да не е от тези с парченцата плодове)
вечеря: 1 бурканче млечна супа + един натрошен сухар или почти цяла кофичка кисело мляко Елена 2%.

Иво е много скаран с плодовете и зеленчуците Sad Много рядко успявам да му натикам в устата по някой банан или плодово пюре. Сокове отказва да пие въобще. Налита на кренвирши и кашкавал, ако вечеряме спагети-омита половината ми порция и естествено-неговата супа не я яде.  Като цяло интересът му към "общата храна" клони към 0. На последната консултация-когато беше на 1г. и 8м.- беше 82см. и 11,750кг. Не е нито кльощав, нито закръглен. По-скоро е строен Grinning

# 46
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: cheta
Цитат на: Liorena
да кажа и аз, въпреки, че се чудех дали се вписваме, че сме малко по-големи Embarassed ама...да напиша ли? знам ли?
ами да напиша.....

Мерсаж!  Simple Smile
Нищо, че е по-голама - тя мацка  Wink
Храната от кухнята предполагам, че е бурканче 190г.


да, бурканче 190.

и последно като резултат от плюскане и хрантутене, Ади на 10 март беше 96см, 15.500кг.

толкова от мен.

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 831
Като си казваме, да кажа и аз Мая какво яде горе-долу.

Закуска
Най-често каша от овесени ядки с или без сирене / козунак с мляко / мюсли или опити за вкарване на просена каша или такава от амарант / готова каша безмлечна / макарони (кус-кус) със сирене

Втора закуска ако изяви желание
Плод (най-често банан или ябълка)

Обяд
От нашата храна - обикновено манджа, по-рядко супа; ако позволява яденето - с хляб / готово пюре, ако няма домашно готвено

Следобедна закуска
Плодово пюре или суров плод

Вечеря
Като обяда + салата.

От всичките обикновено с охота изяжда закуската и втората и следобедната закуска. Обяда и вечерята - на настроения. Едно от яденетата е месно, почти нямаме ден без месо. Сок давам само чист ябълков без захар и добавки (Ганчев) - 200 мл на 2-3 дена. Иначе пие вода и мляко (собствено производство).

# 48
  • Мнения: 18 542
Цитат на: boo
просена каша или такава от амарант / готова каша безмлечна /

Какви са тези каши? Кой е роизводителя?
Дай, моля те, повече инфо.

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 831
Аз съм производителя, кашата - домашна  Laughing
Просо и амарант от диетичните магазини, сурови, на зърна. Амарантът го открих наскоро, по-рано нямаше. Виж в Кърмене, пусках тема там.
И двете са безглутенови, което за Борис не е от значение, но по принцип да кажа.
Просото се вари малко като кус-кус и после с масло, сирене или каквото ти дойде на ум.
Амарантът се вари 18-20 минути, после трябва да се пасира, иначе излиза цял. Пак се подправя с каквото искаш, или се смесва с друго (овес, просо, друго нещо) - като хранителна добавка.

# 50
  • Мнения: 18 542
Ясно! Благодаря! Ще потърся при нас дали го има това чудо. За пръв път го чувам  Simple Smile

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: cheta
Цитат на: tedi_b
Кашкавалът "Балкан" е овчи, има го в Била, за Фантастико не съм сигурна.
Киселото мляко е на "Пършевица", сиренцето е "Маджаров".
Много стискам палци да мине успешно - хем ще ти се развържат ръцете, хем Бо ще хапва по-разнообразни неща!  Grinning

Била е чудесно! Ще я посещаваме и без това скоро.
Я кажи с кашкавала или със сиренето да започна?


Чета, ние с овче сирене започнахме, в момента яде и овчи кашкавал и овче мляко - всъщност това са единствените млечни неща, които яде - адаптираното категорично го отказа, а краве педиатърката още не ни дава - каза да стане на 2 год и тогава.

# 52
  • Мнения: 4 358
Цитат на: mam4e
Чета, ние с овче сирене започнахме.....
Схемата е изпитана няколко пъти  Wink
Морски, специални поздрави от нас Grinning

# 53
  • Мнения: 18 542
Цитат на: mam4e

Чета, ние с овче сирене започнахме, в момента яде и овчи кашкавал и овче мляко - всъщност това са единствените млечни неща, които яде - адаптираното категорично го отказа, а краве педиатърката още не ни дава - каза да стане на 2 год и тогава.

И аз имам подозрение, че поприключваме с адаптираното мляко. Бо отдавна не пие чисто мляко. Слагам единствено в кашите, но до кога...

# 54
  • Мнения: 597
ЗДравейте и от мен.Много готина тема.
Моят Влади яде следните неща:

Закуска:
1.попара бисквити с мляко-4,5 бисквити Закуска и прясно мляко Данон-пълномаслено-мисля че е около 180 грама
2.филия с масло и лютеница и саламче или кашкавалче

Обяд:
Домашно приготвена манджа от мен-много зеленчуци-картоф,морков,чушка,лук,броколи,брюкселско зеле,карфиол...Може и постно,но повече го правя с месце-пилешко,телешко,свинско,риба;много обича и супа топчета,понякога му дробя хляб,но избягвам,защото слагам фиде в манджите и мисля че е достатъчно.Понякога яде и от нашите манджи,ако са подходящи.Мисля,че приблизителното количество е около 200-250 грама.

Следобяд:
1.Плодово пюре с извара на Хаме или плодово мляко Данон и вафла или бискити или мини кексче
2.Крем нишесте-200-250 грама
3.Мляко с грис-същото количество
4.понякога и филийка като сутринта

Вечеря:
1. кисело мляко с 2 бисквити Закуска
2. Крем нишесте
3.Плодово мляко с бисквити
4.Лека нощ на Хип
и после като седнем да вечеряме и ние,хапва нещо от нашето ядене
много обича саламче-за десерт:)))
От плодовете признава ябълките и понякога банани,сокчета пие по-рядко...
Не сме ходили от 6 месеца да го мерят Embarassed
но на домашния кантар показва 12 килца,а на височина незнам честно казано,но гледам че дръпна изведнъж нагоре.

# 55
  • Мнения: 6 390
ние сме все още на 13 месеца  Wink но доста добри идей намерих тук  Wink който и на нас ще ни вършат работа  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт