Купувате ли полуфабрикати?

  • 4 063
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Oтговорих с 'Не' преди да прочета цялата тема.
Обаче верният отговор е 'Да, понякога', защото не купувам полуфабрикати, но пък купувам понякога топено, или крема сирене, също и пушени, или сушени меса.
Шпек салами, наденици, кренвирши, майонеза не купувам. Но пък горните, дето ги купувам са доволно вредни Embarassed

# 16
  • Мнения: 9 903
установих, че през зимата съм много по-склонна да купя добавки, сухи супи, бульони - изобщо продукти, които би трябвало да "обогатят" моята си манджа.
Щом се стопли, минавам на възможно най-естествени храни.

# 17
  • Мнения: 2 534
Гласувах с втора опция , но много скоро ще съм за първа . След като се върна на работа ще ми е много по-лесно с полуфабрикати , че времето ще ми е кът

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Milena B.
Просто не знам как да отговоря. За мене полуфабрикати са и замразените зеленчукови миксове, които са за бързо приготвяне. Ако те са полуфабрикати, значи купуван често, защото много ползвам замразени зеленчуци. Ако полуфабрикати са разни пици, спагети, готови храни за микровълнова печка, готови картофени пюрета и други от този род - то такива изобщо не купувам. Приготвям си тези храни сама. А за колбасите не знам какво да кажа. Да, купуваме филета и сухи колбаси.


всъщност през зимата замразените зеленчуци са по-полезни от пресните, защото са расли и зрели когато им е бил сезона, а замразяването (стига да е правилно, разбира се) запазва до голяма степен витамините.

# 19
  • Мнения: 431
Ами аз май съм единствената дето купува такива буламачи.  Cry Но стават бързо, а когато няма време...А и готварското изкуство хич не ме тегли, та по-често сме на аламинути разни. Да идва по-бързо лятото, че тогава наблягаме на плодове и салатки.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Щом е така- ясно.  Grinning

Кремвирши, салами, майонези, топени сирена...още какво...шунки, филета...Да, купувам.

Не купувам: бланширани картофи, замръзени зеленчуци, сухи супи(бульони купувам обаче), пици, разни такива картофени кюфтета, ноазети и от сорта също Не.

# 21
  • Мнения: 3 927
Нещо пак задълбахме по темата Wink

Честно казано и аз не съм сигурна кое е полуфабрикат, но не мога да приема замразените зеленчуци и салами за такива.

За мен полуфабрикат е това, което е в замразена форма и е необходимо само да се извади от опаковката и да се мушне във фурната или микровелето. Например: замразени пици, пелмени, бутер-неща; готови опечени и пак замразени пилешки/свински пържоли, кебапчета и прочие; разтворими във вода или друго картофени пюрета, пудинги и др.; ми това се сещам Thinking ..........

# 22
  • Мнения: 1 512
Цитат на: Taneto
Нещо пак задълбахме по темата Wink

Честно казано и аз не съм сигурна кое е полуфабрикат, но не мога да приема замразените зеленчуци и салами за такива.

За мен полуфабрикат е това, което е в замразена форма и е необходимо само да се извади от опаковката и да се мушне във фурната или микровелето. Например: замразени пици, пелмени, бутер-неща; готови опечени и пак замразени пилешки/свински пържоли, кебапчета и прочие; разтворими във вода или друго картофени пюрета, пудинги и др.; ми това се сещам Thinking ..........


... Готови замразени пилешки хапки, полуготови китайски спагети с вкус на нещо си, сухи супи, равиоли...

пп. Айде стига с тия салами... Embarassed  Wink

Общи условия

Активация на акаунт