Как се пере пухенка

  • 19 253
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 138
 Hug
Ще ходи на химическол
Благодаря на всички!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 701
А, топките за тенис действат много добре. Аз имам 5, само за пране и сушене ги ползвам. Имам и едно нещо, от Щатите ми го донесоха, sneaker пише, върши работата на топките, едно такова тежичко кръгло, но отвън е гумено и меко, май е сърцевина от метал, обвита в гума. Пера, пускам допълнително плакнене и центрофугата на макс (1400об) и после суша в сушилнята. Важно е, също така, когато сушиш пух да не е много пълна сушилнята.

# 17
  • Мнения: 180
Пера в пералнята  на 30 градуса и силна центрофуга. След като изсъхне само го поотупвам с ръци и е супер. Никакви петна не остават. Може да има значение съотношението пух/пера.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
Пера пухени якета само на 30 градуса, до сега не съм имала проблеми.

# 19
  • Мнения: 2 136
Много важно е да не се слага омекотител. От него стават петната.Може да го пуснеш 2 пъти един след друг за да се изпере омекотителя напълно.

# 20
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Аз и мъжа ми имаме пухени якета и от този форум научих, че трябва да се перат на ниска температура, ниски обороти на центрофугата и без омекотител, за да не се налага няколко пъти след това да се изплакват. Тази година пробвах това и са си изпрани без проблем. Не станаха на бучки

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Не използвам никакви топки, но пък съм нямала и никакви проблеми. Пера на ниска Т, без омекотител, даже понякога не плакна допълнително.

# 22
  • Мнения: 171
Здравейте!Аз също си съсипах якето EmbarassedВ момента пухът на места липсва на други е на топки  #Cussing outРЕЗИЛ.... Embarassed Embarassed EmbarassedМоля ви кажете ми в кое хим.чистене има "феи вълшебници",които ще поправят нанесените от мен щети върху любимото ми яке Praynig

# 23
  • Мнения: 1 734
Пухенки давам само на химическо и не съм имала никакви проблеми, до сега не съм пробвала да ги пера в пералня  Peace

# 24
  • Мнения: 415
И аз пера пухените якета у дома на ниска температура, без центрофуга, с допълнително изплакване и с тенис топки.
Но ... миналата година, в Лондон в Музея на науката видях специални "бодливи" топки за пране на пухени якета ! И сега ме яд , че не дадох 15 лири за тях !

# 25
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Пухенки давам само на химическо и не съм имала никакви проблеми, до сега не съм пробвала да ги пера в пералня  Peace
Peace

# 26
  • Мнения: 399
stefany, не се ядосвай - просто разбухай, разчепкай пуха и го разнеси равномерно из якето.
Най-добре е това да се прави в процеса на съхнене, но и сега не е късно. Ако имаш сушилня, става още по-добре.
По тази технология пера и суша и пухените завивки.

# 27
  • Мнения: 108
Пухенки давам само на химическо и не съм имала никакви проблеми, до сега не съм пробвала да ги пера в пералня  Peace

И аз Simple Smile

# 28
  • Мнения: 392
Още един вариант за пране на пухенка:
Както вече са казали доста момичета - в пералнята, на ниска температура, има препарати за пране на пух, продават ги в магазините за спортни и туристически стоки. В България май само Nikwax има.
Центрофугирам си ги нормално - на 900 оборота, после суша в легнало положение докато позасъхнат, а вече когато са почти сухи ги слагам на стол пред радиатора за още ден-два. И накрая идва най-веселото - взимам една точилка (само за това я използвам) и БОЙ по пухенката докато се разпухи идеално. Това последното може и дете да го свърши Wink
Относно това, че естественият пух е алегрен - да, така е, но производителите на детски пухенки явно се съобразяват и слагат добре обработен (почистен) пух, от който не стават проблеми. Пък и по-топло нещо от естествен пух, надали има на поносима цена.

# 29
  • Мнения: 171
Здравейте момичета  bouquetБлагодаря ви за съчувствието и за съветите HugДнес дадох якето в едно хим.чистене на ул."Ангел Кънчев".Жената,която работи там беше много мила и ми даде надежда,но за съжаление не ми гарантира на 100%.Мили дами стискайте палци  Praynigда "бухне" отново моето якенце,че ми е много трудно да го прежаля Rolling EyesУтре ще ви напиша крайният резултат.Надявам се той да е положителен Hug

Общи условия

Активация на акаунт