Растат си нашите кореми,в тях живеят ФЕВРУАРЧЕТА засмени!

  • 14 105
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5
Благодаря момичета!
Ще видим какво ще каже днес след прегледа зъболекарката и ако не иска да работи ще потърся друга! Защото аз предпочитам да оправя всичко сега, а не да чакам докато родя!
Тя като чу, че съм бременна каза, ами то понякога става случайно (зачеването), а аз и казах, че при мен не било случайно, а целенасочено, при което тя се възмути защо тогава не съм си оправила зъбите предварително! Аз съм си виновна, че не съм ги оправила, ама пусти страх, направо се ужасявам...сега съм се настроила максимално позитивно и не мисля за страх и болка, а че това е за доброто на мен и на бебка!

# 61
  • Мнения: 69
Здравейте,
На мен пълни изследвания на кръв и урина до сега са ми правили 1 път. Вземаха ми кръв и за още какви ли не изследвания, общо около 5-6 пъти(и от вената и от пръста), всеки път изрично питам и лекари и лаборанти има ли значение че съм яла, отговорът на всички без изключение "Не няма никакво значение" и аз оставах много озадачена, но ....!?
За зъболекар, аз още не съм го посетила, не само че никак не ги обичам, но покрай другите лекари не остана време и за него. Но другата седмица вече ще си запиша час, знам че не трябва да се отлага, а и венците ми са доста зле. Започнах да вземам флуорин за моите и за зъбките на бебчето.
Приятен макар и дъждовен ден.

# 62
  • Мнения: 17
на мен кръв и урина ми вземат всеки месец,но това е заради кръвната група/АБ-

# 63
И аз мога да се включа относно зъболекаря. Още в първите месеци ми се появи абцес на венеца, без да има зъбобол.По това време си бях в България и моята зъболекарка категорично отказа да ме лекува,препоръча гаргара с тетра и Sandrin. След като се върнах в Англия положението вече се беше влошило-част от зъба,над който беше абцеса,се клатеше,а самият абцес се беше разпространил по венеца.Зъболекарят тук дори и не ме попита,веднага сложи упойка и извади клатещата се част от зъба.Сега ще ми прави и корона,за да запазим зъба.По принцип ми каза,че ако се наложи може дори да се прави снимка и пие антибиотик,стига да е след 4-ти месец.А най-хубавото е,че тук зъболекарските услуги са безплатни за бременни и майки с деца до 1 година!Въпреки всичко,изобщо не е приятно и стреса е голям,едва ли някой с удоволствие ходи на зъболекар,но ако има нещо неотложно,по-добре да не се чака.Поздрави и лек ден на всички мами!

# 64
  • Мнения: 668
А за изследванията - на мен ми взеха кръв и урина 2 пъти досега, първия път когато си регистрирах бременността, а втория път преди месец. И двата пъти мисля че бяха пълни изследвания, кръв от пръста и на гладно. Други не са ми правили засега. А за зъболекаря - мисля този месец да отида.

# 65
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Сега се прибирам от курс и след малко ще тръгвам за прегледа. Стискайте палци да има с какво да се похваля.
По въпроса за кошарките - на платнените не им се слага обиколник. Моята е доста стабилна и здрава, всяка седмица се сгъва и разгъва по 2 пъти, защото дребчо ходи и при двете си баби и досега не се е счупила (обещавам да напиша марката довечера). Иначе в къщи съм му взела дървено креватче с 4 нива и чекмадже. Креватчето е много малко (120/60) и сега ще мине за другото бебе. Тогава при нас това беше единствената възможност да вместим креватчето до спалнята. Дървено е, с решетки от всички страни, като отпред се махат 2 пръчки от решетката и се отваря дупка, откъдето детето може да излиза. Това сега ми е много удобно, защото Благун се научи да си излиза оттам, а не да се прехвърля през решетките Wink .Иначе съм сложила обиколници от всички страни, най вече защото ме беше страх, че ще му духа (откакто се е родил спи на отворен прозорец). Не съм привърженик детето да спи в леглото на родителите, Благовест от първия ден си спи в неговото легло, а на 8 месеца го отделихме сам в стая. Е, сутрин го взимам да си поиграе между нас с мъжа ми, но той вече си знае, че всеки си има легло за спане.
За зъболекаря - миналият път ходих 3 пъти на преглед и в 6 месец имах 2 кариесчета, които ми направи. Сега пак ще ходя, само чакам да ми мине още малко гаденето. Дори по ЗК се поемат повече прегледи, когато жената е бременна! След раждането на бебето хич не ти е до това да си оправяш зъбите.
Изследвания на кръв и урина ми правят всеки месец по настояване на Нина, досега 3 пъти. Но всеки път трябва да им казва изрично в консултацията, че държи да ми ги пускат. Иначе и аз хич не обичам да ме боцкат, ама няма как  Tired.
Галадриел, как си? Това за детските градини е много неприятно Twisted Evil! Особено сега, като имаш нужда от повече почивка и спокойствие! Hug

# 66
  • Мнения: 384
Евелинар, аз от два дни съм се отворила на въпроси, ама нали съм си любознателна Embarassed. Искам да питам и за стерилизатора. Заплюла съм си парния на Avent, продава се в комплект с две шишета. Та въпросчето ми е в този стерилизатор какво друго може да се слага освен шишетата - гризалки, залъгалки, а помпа ако ми потрябва дали и тя се стерилизира вътре? И тези стерилизатори стават ли и и за други марки шишета или ще си ги чукам в главата, както ме предупреди, между другото. Crazy
И за анатомичната ваничка искам да питам дали е удобна и каква марка е твоята.
Много въпроси, много нещо, но през ноември чакам един хонорар, който сме си изработили с бебчето и ще го отделя изцяло за него (това му е първата заплата, така да се каже), та редя списъка и по марки и цени, за да се вместим.
Никой ли няма количка на Cangaroo? Моя приятелка си взе такава и е много доволна от нея, но ако тези на "Маг Ингланд" са по-добри, да се ориентираме към тях тогава. На мен единственото ми изискване е да е с големи гуми, тежестта не ми пречи, от малка съм като Пипи.

# 67
  • Мнения: 419
Галадриел, как си? Това за детските градини е много неприятно Twisted Evil! Особено сега, като имаш нужда от повече почивка и спокойствие! Hug

Добре съм за момента. Евелинар,ще стискам палци да ти каже че бебо е добре, а после и да те зарадва за пола, ако може.
Аз си записах час за д-р Марков на 5 октомври. Малко съм се развълнувала, нищо че има много време.
Пухка, аз не съм ползвала стерилизатор, на мен лично не ми беше удобен, въпреки че ми го подариха. В тенджера - всичко преварявах в нея.

Jimmy_H , добре дошла и от мен.  bouquet

        СРЕЩА

Дата: 20 Септември- ДНЕС Е
 smile3532
Час: 19 часа
Място: Мистър Пица на ул. Неофит Рилски 44
Мами: galadriel, alina_si, zuzulina, evelinar и БЛАГУН (може би), cattt, GoldenEyeful, denil, zvezdebroyka, ephrossina, gotika80, zitta
Резервацията е на Галина Крилчева

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 12:51 от GALADRIEL

# 68
  • Мнения: 672
Благодаря Галадриел!  bouquet Ще настоявам да ми правят зъбите!
Мама Нат, на мен името Максим много ми харесва! Ние също си мислим за име на бебето, направила съм списък, но нищо с тези букви не ми грабва сърцето! (буквите са С или Р)
Може би София или Рая?

И двете имена са много хубави. Но лично на мен Рая по ми допада.

Ако имаме момиче, ще се казва РАЯ. Така че, мисля да не ти казвам колко ми харесва името, защото е ясно. Ние имаме от точно две имена РАЯ и КИРИЛ да избираме. Да видим само пола ни остава.
МАКСИМ ми харесва, на галено как ще му викате...МАКС ли?

П.С Отива да ме боцнат по дупето, до скоро.  bouquet

Докато е малък ще му викаме Макси, а като порасне Макс. Grinning

Евелинка,
това дето се махат пръчките на креватчето е много хитро и смятам да го взаимствам. Така или иначе креватчето ще е поръчка и ще ми го направят както искам. Мислех да е от бяло ПДЧ, но дърводелеца като чу и  #Cussing out Вика - знаеш ли, че докато го работим този материал и сме с маски и въпреки това ни текат сълзи. Било отровно и не знам какво си. Затова се спряхме на естествено дърво, което ще боядисат в бяло с някакви специални бои, които можели да се ядат. #Crazy Исках да те питам за повивалника или както там се казва - удобен ли е и дали си струва да го купувам.

# 69
  • Мнения: 1 671
Хайде преди да излизам набързо:
Пухка, в стерилизатора съм слагала всичко - помпа, шишета, залъгалки, силиконови зърна за гърди, контейнери за кърма, лъжички, абе всичко, което е трябвало някога да стерилизирам. Много ми е удобен - измивам и слагам всичко вътре, после микровълновата си върши работата, а аз си поспивам  Embarassed Гризалките не се стерилизират - пише го изрично на опаковките, а от други мами знам, че после ставали само за боклука. Тях измивам с топла вода и сапун. По въпроса за съвместимостта - не мога да ти кажа - имаше такива теми във форума, но ако не ти се търси, пусни си ти една, в която да питаш мамите ползвали различни марки стерилизатор и шишета, с някои номерът се получава  Wink.
За ваничката - имам анатомична на  "Чиполино" с поставка (за да не се навеждаме). Беше ни много удобна, има и тапа за изцеждане и понеже къпем от самото начало дребчо в банята - после дърпахме тапата и след половин час мъжът ми изплакваше ваничката, не се е налагало да вдига пълната с вода вана и да я изсипва. Оцених го много когато започнах да къпя понякога дребчо сама. Иначе вече не я ползваме - шило в торба не стои - сега влизаме с мъжа ми в банята и единият държи зверчето, докато другият го къпе и ставаме на мокри кокошки.
За повивалника - много ми е удобен, досега го ползвам, макар че Благовест се върти постоянно като сменям пампата. Не съм го прикрепила към леглото и го махам като свърша с "изтезанието" (сиреч смяната на пампата). Моят сега се скъса и ще си купя нов за новото бебе, а този ще си остане на Благун.
Ще взема утре да се опитам да снимам някои неща и ще ги кача в албумчето.

# 70
  • Мнения: 663

За ваничката - имам анатомична на  "Чиполино" с поставка (за да не се навеждаме). Беше ни много удобна, има и тапа за изцеждане и понеже къпем от самото начало дребчо в банята - после дърпахме тапата и след половин час мъжът ми изплакваше ваничката, не се е налагало да вдига пълната с вода вана и да я изсипва.   
И ние бяхме с такава ваничка, много сме доволни. Сега брата на мъжа ми са взели обикновена ваничка с такава  хавлиена подложка  , която според мен е много неудобна-бебето постоянно се свлича по нея, а и след това съхне доста време, особено пък за зимата хич не ми се вижда подходяща.

# 71
  • Мнения: 136
Да се изкажа и аз за зъбите.Непременно да ги оправите , страх, нестрах.Още в първите месеци ми паднаха две пломби(от най-старите) и зъболекаря ми каза че ,след четвъртия месец може да се лекуват зъби , като се работи по-внимателно.Аз съм много доволна ,че си ги оправих,въпреки ,че втория път много ми се гадеше и прекъсвахме почти на всеки 5-10 мин.,даже ме изчака и прегледа и други пациенти през това време.
Иначе , как се чувствате?Аз не съм много добре ,но предполагам ,че е от залежаването.Снощи не спах изобщо.Сякаш нещо ме душеше ,  сърцебиене от време на време , а бебчето се смля да рита и шава.Но днес съм добре Simple Smile.
Така се радвам ,че не сме много с рискова бременност ,като мен.Много е трудно да се лежи с месеци , но в името на бебче, на всичко съм готова!!! Sunglasses
На всички момичета от София : Приятно изкарване на днешната среща!Забавлявайте се много и утре да разказвате!
Много целувки на всички! Heart Eyes

# 72
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте мами много се надявах да съм добре и да се видим довечера , но няма да мога защото и другата ръка ми изтръпна днес и не се чувствам добре.
Пожелавам ви приятно изкарване .

# 73
  • Мнения: 419
Хайде и аз да дам мнение за повивалника. Ще кажете вероятно, че съм луда, но наистина това за мен е поредното неизползваемо нещо, което имаме. Говоря за себе си, аз съм повивала Петър точно няколко пъти, за което сега малко или много страдам в болки в гърба и кръста. Видимо изглежда адски практично и мои приятелки са страшно доволни. Но Петър много се въртеше насам-натам, беше ме страх да го оставя на толкова високо и за секунда. Моя повивалник беше с нещо като дръжки-крачета отдолу,слага се върху дървената кошара и после се маха. На Петър кошарата е на две нива, с решетки, като предната вече сме махнали. Нищо че понякога вечер го намирам да спи на земята. Отдолу има две чекмеджета. Кошарата с обиколника и спалното бельо е подарък от моя татко Петър, аз не бях я виждала преди да родя. Но много си я харесвам и с нея ще отгледаме и бебо. Аз също мога да кача снимки по-късно.

Здравейте мами много се надявах да съм добре и да се видим довечера , но няма да мога защото и другата ръка ми изтръпна днес и не се чувствам добре.
Пожелавам ви приятно изкарване .

tedi_ig, защо така изтръпваш, пита ли лекар нормално ли е? На какво се дължи?

# 74
  • София
  • Мнения: 76
Моя доктор каза че е нормално и да пия мента глог и валериан
Отидох на доктор в неделя защото бях изтръпнала до рамото и докторката ми каза че според нея плодът е застанал тъка че притиска нерв но никакви изследвания не могат да ми направят тя каза че може да се разбере на скенер но след като съм бременна не мога да се подложа на скенер . Другия вариант е да пия НЕУРОБЕКС , но в моя случай заради щитовидната жлеза не мога да го приемам . Така че не знам вече какво да правя доктора ли да сменя или да се подложа на изследванията въпреки че не е добре

Общи условия

Активация на акаунт