27 причини да отворим нова Американска тема!

  • 19 247
  • 284
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 884
Я уточни за недоразбралите като мен, моля.Къде точно на ръчичката и няма ли да се отмие до другия ден, трябва да се пази от вода ли мястото?
Изкъпи мъника първо и после натрий малко посредата между китката и лакътя от вътрешната страна. Като миеш ръчички няма да мокриш чак до там.А ко се зачерви по-добре не давай и направи алергичен мед. тест първо.

# 106
  • Мнения: 16 028
От книгата можете да научите за много от вредните съставки в храните. Най-простия съвет е подробно да четете етикетите, въпреки, че се оказва, че има около 300 вредни вещества, които не са задължени дори да ги пишат на етикета. За млечните продукти казват, че също са много вредни. Това го знам и от моя хомеопат. Аз започнах да купувам бадемово мляко...

Аталанта, моля, разкажи за млечните - цял живот съм унищожавала несметни количества кисело мляко и сирена, чак като дойдох тук установих, че от кисело мляко можело и да се дебелее и да тисе разстройва стомаха, а сиренето отива директно на д-то Sad
Бадемовото мляко не би ли трябвало да е калорична бомба?!?

Първите ми посещения тук бяха забележителни с разнообразието от впечатления и неизменните 4-5 кг за 1!!! месец престой Sad(( Но аз съм късметлия, че половинката обича да готви и прави всичко от нулата...

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 408
момичета ЗНАМ, че едва ли ви е до това но все пак ако някой може да съдейства...
Страшно много се влюбих в точно този модел http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=5223220
но за съжаление те нямат доставки до България  Cry

няма ли някой който скоро да си идва от САЩ с не много багаж??? ако не излиза скъпо ще си платя и свръх багажа! С UPS  ми искат 485 евро за доставката !?!?!?! и това е най-евтиния вариянт! при все че количката и столчето струват 280 лева!!!
 

# 108
  • Мнения: X
Само като идея...
Потърси количката някъде из Европа. Има доста магазини, които доставят до Бг на прилични цени. Например от Германия или Австрия доставката би била около 25-30 евро.

# 109
  • Мнения: 7 091
Munieca, аз пък ще те посъветвам да си избереш модела столче за кола според това как се е представило на тестовете за сигурност в колата, а не по красота.
И недей забравя, че това как изглежда на снимката, въобще не е както изглежда в действителност. Аз лично съм виждала този травъл систем в магазина и трябва да ти кажа, че мен ми прилича на 2-ра употреба, с едни избеляли цветове.
ПО-добре си купи нещо, което можеш да пробваш като лекота, подвижност, да видиш самите цветове, да пробваш колко е лесно сгъване, разгъване и т.н.  Peace

# 110
  • Мнения: 948
Страшно много се влюбих в точно този модел http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=5223220

Не съжалявай: тези колички са правени за американския масов пазар; яка пластмаса, груб дизайн, тежки са. Стават да ги метнеш в багажника на колата, и да ги буташ из мола. По разкъртените софийски улици ще те изкара два дни. Евтини са, защото са правени в Китай, и ги продават в боклучав магазин.

Харесай си нещо европейско, потърси потребителски мнения, око да види/ръка да пипне на живо, и не се тормози Simple Smile

Тандури ме изпреварила  Simple Smile

# 111
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ето го млякото

Идеята е, че човек пие краве мляко не защото е подходящо за нас, а защото е най-евтино. Иначе и маймунското би ни свършило работа. Като оставим настрана хормоните и всичко, с което тъпчат кравите, за да дават по-дълго време, включително кръвта на умрели животни, остава казеина и другите протеини, които човешкия организъм просто не може да преработи. Млякото кара тялото да изхвърля желязото, а за жените това никак не е добре. Калции, магнезии, хром, селениум има в много плодове и зеленчуци - fortified grains, kale, collard greens, mustard greens, cabbage, kelp, seaweed, watercress, chickpeas, broccoli, red beans, tofu, sesame seeds ( най-вече в тях ) raw nuts.

Indiana007, и ние сме млечни човечета вкъщи, до такава степен, че аз от много мляко развих непоносимост към млечните продукти и сега искам не искам се замислям какво слагам в устата.

# 112
  • Мнения: 7 837
Доколкото знам Грако-то е много тачена марка в БГ, цената стига до над 1000 лв. за някои травел системи  Crazy

Няколко пъти купувах бадемово мляко, не можах да му свикна. Даже соево не пия, за разлика от мъжа ми. За органик кравето четох какво ли не  Tired Даже Horizon май още ги съдят, но си стоят по органик щандовете...
USDA не са ли саморегулаторен орган? Така е най-лесно да имат вратички...

# 113
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Забравих да кажа за алергиите. Снощи бях на женско парти и се оказа, че на една приятелка децата са алергични към какво ли не - мляко, яйца, глутен...  Шегувахме се снощи, че ще живеят дълго, защото са алегрични към всичко вредно.
Шегата настрана, тествайте децата при съмнения. Моята позната няма алергии в семейството и също не е очаквала да и дойде до главата такова чудо. Аз съм смела с мойте деца и всичко давам, но и никога не съм имала съмнения, а май трябва в ранна възраст много да се внимава.

# 114
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Horizon са най-големия скам. Органик никога не е съвсем органик.

Аз ще бягам на дестко парти. За USDA имам много да разказвам.

# 115
  • Мнения: 650
Kakъв е теста за алергии? Доколкото знам за всяка алергия като започнеш от домашния прах до фъстъченото масло има различен тест или греша.  newsm78 И се взема кръв от вена  или не newsm78.

Относно желязото-доколкото си спомням за възрастни не се препоръчва и затова витамините за възрастни-имам предвид след 55-60 няма желязо, но не мога да си спомня защо newsm78 А калция който е нужен на жените идва и от млечните продукти. То човек специалист трябва да бъде и 8 часа на ден да мисли какво ще му е менюто Laughing мисля че Джи беше казала в някои от предишните теми-от всичко по малко Peace

Аз нямам намерения да спирам млякото-всяко нещо в умерени количества не мисля че е вредно - по добре мляко отколкото сок на детето. Човек ще каже че ние сме знаели преди какво сме си слагали в устата Laughing Селяните си блъскаха с химикали марулите и доматите и бяха на пазара и ги дъвкахме, включително и чернобилските. Или айде сега да си правим градини-но по тази логика ще трябва да са оранжерии защото откъде знаем какъв е дъжда newsm78 Спомням си като бях малка че моите родители се смееха че японските туристи искали да си купуват ябълки с червеи-мдааа сега маи не е толкова смешно Wink Макар че червеите може да мутират и пак да си мислим че е супер органик.

# 116
  • Мнения: 1 783
Айде сега пък и вие, лоши били Грейко. Аз имам такава количка, супер е за разходки из паркове, такъв майлидж сме и направили, много е здрава и изобщо не мога да се оплача. Детето спа, яде, зима, лято в тази количка. Тежка е и не става за летене в самолет например и заема много място, но е супер styrdy. Столчето го взех втора ръка, супер беше и сега някой друг го ползва. Така че мнения всякакви.
За Уолмарт, няма какво да коментирам, ние я взехме от Бейбис ар Ъс

Сигурно си права Аталанта за млечните, ама аз без тях не мога и нямам и намерение да се отказвам. Нищо прекалено не е добро. А за соевите продукти не ми говорете, толкова са бухани с естрогени, че изобщо не са полезни, ни за мъже, ни за жени. От време не време може, ама да замениш краве мляко със соево, м-м. И колко и вярвате на тази органика, ама пак не е ясно колко е и колко не е органично. Най-добре е да познаваш производителя, да е местен, и да е в сезон, а не ягоди през януари долетели от Колумбия или Чили. Който иска извън сезона да замразява или затваря в буркани.

# 117
  • Мнения: 1 393
За млякото не знам, спорно е, но за мен е в пъти по- добре да се дава краве мляко, отколкото соево, което е много по- вредно, мисля; пълно безумие ми се струва как някои бебета от малки ги започват на соева формула и после соево мляко "за по- сигурно". За бадемовото не съм чела достатъчно, така че мнения няма да предлагам.
За млякото има едно много просто разрешение за избягване на алергии, хормони и т.н.- варете го.
За нас все пак това не би трябвало да е толкова необичайно- повечето от нас са отгледани на варено, а не сурово мляко, нали така?
Факт е, че Америка е една от държавите с най- висок процент на нетолерантност към млечни продукти (горе долу 1 на всеки 10), но пък и това идва и от големия процент афро американци, азиатци и т.н.
За киселото мляко- първо, към него нетолерантност почти няма (само при наистина много тежките случаи), защото там няма истинска лактоза, а галактоза и глюкоза и второ нищо, ама нищо не може да замени всичките тези шест "добри" бактерии, които ги има в киселото мляко и бенефитите, които идват с тях.


Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 18:12 от MrsG

# 118
  • Мнения: 1 393
Само да добавя за кис. мляко- не всички марки са "истински". Най- доброто от гледна точка на съдържание е това:


Госпожицата от аватара ми изяжда поне по две- три от бебешките органични млекца от същата марка, плюс и в шише често пие от горното от картинката за "следобеден снак".  Peace

# 119
  • Мнения: 2 381
В някои изкуствени подсладители има дори арсеник! .....
 За това защо тук не тестват животните за болести, включително за луда крава и как болните живатни отиват за храна в училищата.

Atalanta, от къде имаш тази информация? Една приятелка се опитва да ме убеди, че яденето на риба (отгледана във ферми) и на неорганик храна е същото като да пушиш. Самата тя пие само дестилирана вода.
 Аз съм привърженик на здравословното ядене, но никога не стигам до крайности. Според мен правилното хранене не би трябвало да доведе до излишества или недостиг на витамини. Млякото може да отнема желязо, но дава калций (мъж с остеопороза (извинете ако думата не се пише така) е по- рядко да се срещне, отколкото жена). Спанакът дава достатъчно желязо. Витамин А е вреден за едно в по- големи количества, но липсата му предизвиква куп други заболявания.
Купувам напоследък wild caught fish, защото определено има съвсем друг вкус, но да си купувам само и единствено органик храна, която не се знае колко е органик едва ли ще направя скоро.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 18:35 от Niki1

Общи условия

Активация на акаунт