ПЪРВОКЛАСНИЦИ /8/

  • 22 407
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 804
Добро утро и от мен.
Хванала съм се в чистене,децата са разформировани в училище,мъжа по задачи,така че съм обърнала къщата наопаки.
А още не ми е добре,но съм се убедила,че такова чистене изкарва всички гадории от тялото. Така че ви оставям,че времето няма да ми стигне,мили мои. Hug Hug Hug

# 226
  • Бургас
  • Мнения: 225
Добро утро и от мен! /то май вече стана за добър ден Laughing/
Днес госпожата каза, че ще стачкуват и другата седмица 3 дни няма да ходят на училище. Но уведомителна декларация не ни е дала. Дали е законно?  newsm78

# 227
  • Мнения: 6 029
най-накрая изгледах клипчето.. и се разревах. много ми слаби ангилите...

# 228
  • Мнения: 4 473
Добро утро!  Grinning

Тетрадки няма да показвам, защото не съм доволна от написаното. Sad На въпросът ми защо е допуснала да поправя грешки, Гергана ми отговори, че се била разсеяла. Не знам как ще се справим с този въпрос, нар. концентрация. Аз какъвто съм педант, много го преживявах това коригиране. И то на първа страница. ooooh!

Вечер ляга в 21.30ч., сутрин става в 6.30ч.

Стачката не са я коментирали до вчера. ще видим днес като я взема, какво ще кажат за понеделник. Rolling Eyes

# 229
  • Мнения: 1 400
Тетрадки няма да показвам, защото не съм доволна от написаното. Sad На въпросът ми защо е допуснала да поправя грешки, Гергана ми отговори, че се била разсеяла. Не знам как ще се справим с този въпрос, нар. концентрация. Аз какъвто съм педант, много го преживявах това коригиране. И то на първа страница. ooooh!

Не се тормози - ще влезе в час детето, а и ти Wink. Не бъди много педантична  Hug

Стачка? Казаха ни да се ослушваме днес...можело да се размине Tired

# 230
  • Мнения: 616
Добър ден и от мен .Ученика е заведен на училище дребния нахранен ни спи но и двамата са хремави и ще трябва да ги водя на доктор .Как няма да е хремав баткото като вчера се изпотил и си съблякъл по потник нищо че  и той е мокър и стоял така в час Twisted Evil

# 231
  • Варна
  • Мнения: 2 378
...Тя работи в къщи на тази програма на Министерство на образованието от 2 години и сега е логично да й е скучно в час...

За каква програма става въпрос? За ивформационните технологии говориш, нали? Ако може, дай малко разяснения. Hug

За стачката -по всяка вероятност ще водим нашите деца на у-ще в понеделник. Зависи днес как ще се развият нещата с преговорите. Praynig

Добър ден и от мен .Ученика е заведен на училище дребния нахранен ни спи но и двамата са хремави и ще трябва да ги водя на доктор .Как няма да е хремав баткото като вчера се изпотил и си съблякъл по потник нищо че  и той е мокър и стоял така в час Twisted Evil

Малкият от онзиден е с хрема, баткото вчера се разхремави, че снощи се опитваше и Т да ми вдига... ooooh!

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите деца стават в 6.15. Наталия в 7.15 трябва да е заковала в училище, а Крисо в 7.30. Понеже закусват, докато се облекат и докато отидат... и то става време.

Крисо вчера имаше осем страници домашна само по математика. Аз се опулих, баба му също. Тя по едно време взела да го увещава да спре, че може и да не са разбрали правилно, но той отказал категорично. Баба му вика, че ръчичката по едно време започнала да му трепери, чак тогава той решил да спре. Но точно тогава аз дойдох да го взема. Беше 19.30.  Embarassed Бяха му останали страница и половина от тетрадката по математика. Вкъщи дописва. Баща му му каза, ако много се е изморил да спре, а той го погледна сякаш е тих идиот и му вика "как да спирам!!! Ти знаеш ли какво ще стане, ако отида без домашна???", ние викаме "е, какво?", "ама вие знаете ли какво ще стане?" повтаря той още по-възмутен от нашия тапигьозлук, "е кажи какво ще стане де!", "ами не мога да ида без домашна!". Ние с баща му се спогледахме и млъкнахме. Изумени сме всички. Крисо е глезен, безотговорен и мързелив, все гледа да се скатае и Наталка да свърши всичко, а сега не можем да го откъснем от домашните. Що за госпожа сме намерили!

Иначе пише много красиво, спретнато и чисто. Той ми е трети първокласник, но толкова старателно написани и чисти домашни не съм виждала. И никога не съм очаквала да ги видя написани точно от мега разглезения ми мързелив син!

При нас още нищо не се знае за стачката. Днес щяли да решат и да ни кажат за понеделник. От цялото училище само една учителка не стачкува и тя ще си води часовете със сигурност - класната на дъщеря ми.  Simple Smile Всички останали са стачници. Аз лично предпочитам да си водят занятията, но кой ме пита мен!

# 233
  • Мнения: 1 608
Крисо вчера имаше осем страници домашна само по математика. 
#Crazy #Crazy #Crazy
Той е първи клас нали? Що за безумие е това?

# 234
  • София
  • Мнения: 1 256
Ние не пишем домашни в къщи и чантата я взимаме само в петък.Другата седмица учителите и при нас ще стачкуват,но от двете ни учителки едната няма за да може да учат децата и да не изпускат материал. Peace

# 235
  • Карлово
  • Мнения: 4 709
Днес госпожата каза, че ще стачкуват и другата седмица 3 дни няма да ходят на училище. Но уведомителна декларация не ни е дала. Дали е законно?  newsm78
E не!
Стачка при първокласници не го разбирам. Тъкмо се настроиха, тъкмо влязоха в ритъм и пауза, пауза.
Иначе моята е каталясала. Добре, че има почивни дни.
Снощи искаше да и помагам да ДОВЪРШИ къщичката на Червената шапчица. Гледам рисунката една полянка и няколко черни черти нагоре. Питам що за къщичка е това, Тя казва, че било само оградата. Поляната и отнела много време и не могла да подхване къщичката. Днес ще видим каква къща ще нарисува, дано не я скрие зад буйна градина.

# 236
  • Карлово
  • Мнения: 4 709
Какви са тези 8 станици бе?  #Crazy
Много амбициозна учителка!!!
Иначе браво на отговорното момче.  bouquet

# 237
  • София
  • Мнения: 3 421
За каква програма става въпрос? За ивформационните технологии говориш, нали? Ако може, дай малко разяснения. Hug

Срам не срам да си кажа - не знам точно как се казва(или съм знаела , а съм забравила) Embarassed. Води се за предучилищна и начална училищна възраст на децата.
Програмистът в училището на мама й я е записал на един диск и сме я качили вкъщи - има игри с оцветяване, за логично мислене, задачи и много други неща - много е хубава. Има и част, която още е трудна за Креми.
Довечера като се прибера ще погледна и мога да пиша по-подробно.


Леле, 8 страници това е нечовешко. Още повече започвам да се радвам на нашата госпожа - жената каза, че натоварването ще става постепенно.

# 238
  • Мнения: 2 241
Добро утро и от мен!  Simple Smile

Ученикът и таткото тръгнаха отдавна, а ние с бебка си доспахме, та сега ставаме.

И нашите в понеделник ще стачкуват, днес ще кажат окончателно кога какво. Добре, че съм вкъщи по майчинство, ами ако не бях?  newsm78

Най-сетне се вредихме и днес ще направят на Ники манту. Другите ваксини ги има.

Програма също от вчера получихме, поне да не влачи целия набор учебници. Днес имат за първи път Домашен бит и техника (не разбирам какво пречи толкова да се казва пак трудово обучение, чудят се какви засукани имена да им измислят на тези предмети), но не разбрах нещо допълнително да трябва да се носи и го пратих само с учебника. Вашите носят ли някакви помощни средства за този предмет - ножици, лепила и прочее? newsm78

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Да, осем. Тетрадаката с моделите от началото до единицата. И баба му беше шашардисана, но ми показа какво е преписала от бележката на госпожата за домашните /при нас бележка с домашните се лепи на стъклото и родителите преписват, в случай, че децата не са разбрали или забравят/. И понеже тя се е усъмнила му предложила да спрат. Той, обаче, също отчаяно твърдял, че е до единицата домашната и си я написа до там.

Общи условия

Активация на акаунт