Ред на въвеждане...

  • 1 745
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
А не е ли по-добре първоначално пюретата да са купешки - знам ли какво има в купешките зелнчуци и плодове, а и са по-добре хомогенизирани newsm78.
Аз лично предпочитам сама да си ги приготвям, поне в началото. Имам късмета, че свеки отглежда екологично чисти продукти на село, та готвя на бебка от тях.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Абсолютно по същата последователност захраних.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз бих ги подредила така: зеленчуково пюре, плодово пюре, каша, месно пюре, сок.
Плодовото бих въвела преди кашата, защото-в нашия случай-Иво не харесваше кашите чисти, но с добавено пюре ги ядеше с апетит. И други майки са писали за бебета, които не харесват каша-сменят марки, вкусове, но не става. От друга страна-много майки смесват каша с пюре. Така че, ако бебето е захранено с плодово пюре преди кашата, спокойно могат да се смесват.

Аз храних Иво само с домашни пюрета. Ако продукитте са добре сварени, се пасират много добре. Но и на мен продуктите ми ги доставяха двете баби.

# 18
  • Мнения: 2 677
Аз захраних така: плодово пюре, зеленчуково пюре (което той отказа), каша, месно пюре.

# 19
  • Мнения: 1 672
аз почнах със плодово пюре след това зеленчуково пюре и сега следва кашата и като направи 5 месеца и месни пюрета ще включим

# 20
  • Мнения: 27 524
зеленчуково пюре, каша, плодово пюре, сок.

За мен правилното е: плодово пюре, каша, зеленчуково пюре.
Сокът не е за захранване.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Не е ли зеленчуковото по-лесноусвоимо? И няма ли опасност след сладкото плодово да не хареса зеленчуковото? а кашата не е ли най-засищаща от всички 8затова я слагам накрая/?

# 22
  • Мнения: 4 111
Лекси, аз също захраних с плод. Прочетох много неща и реших да захраня със зеленчук. Тук, във форума има педиатър Birdie, на когото имам основание да имам доверие. Един ден се занимавах и извадих всичките му мнения за захранването, той препоръча захранване с плод. Попитах го каква е причината, обясни ми. Ако те интересува мога да ти пратя цялата информация на лични.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси  bouquet Ако не те затруднява, пусни на лични.

# 24
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз захраних с плодово пюре,каша,зеленчуково пюре и местно накрая.

# 25
  • София
  • Мнения: 15 219
И няма ли опасност след сладкото плодово да не хареса зеленчуковото?

Много майки са се оплаквали тук точно от такъв проблем-след плодовете бебетата им много трудно приемат зеленчуците.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 679
Захраних така:сок, плодово,зеленчуково,каша,месно пюре

# 27
  • Мнения: 7
Лекси, аз също захраних с плод. Прочетох много неща и реших да захраня със зеленчук. Тук, във форума има педиатър Birdie, на когото имам основание да имам доверие. Един ден се занимавах и извадих всичките му мнения за захранването, той препоръча захранване с плод. Попитах го каква е причината, обясни ми. Ако те интересува мога да ти пратя цялата информация на лични.

Ако не е много нахално и не те затуднявам би ли  пратила и на мен тази информация.
Благодаря  Hug

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Лекси, аз също захраних с плод. Прочетох много неща и реших да захраня със зеленчук. Тук, във форума има педиатър Birdie, на когото имам основание да имам доверие. Един ден се занимавах и извадих всичките му мнения за захранването, той препоръча захранване с плод. Попитах го каква е причината, обясни ми. Ако те интересува мога да ти пратя цялата информация на лични.
може ли и на мен да я пратиш,като благодаря предварително.

И искам да ви питам,колко време захранвате с плодово,после колко време с каша, и т.н

# 29
  • Мнения: 4 111
И искам да ви питам,колко време захранвате с плодово,после колко време с каша, и т.н

Захраних с ябълка - 1 седмица, втората седмица ябълка+круша и след това зеленчуково пюре на обед (започнах с картоф), като плодовото си остана за 16 часа.

Общи условия

Активация на акаунт