Тийнейджърите ІV

  • 18 638
  • 343
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 380
Моят мъж години на ред се бръснеше само с електрическа и не искаше да чуе за нищо друго. Лесно, бързо, няма сапунисване и няма дразнене.

Но и въпрос на брада, май. Поне моят твърди, че с електрическа нищо не може да постигне - брадата му е много гъста и твърда.  newsm78

Предполагам че зависи по-скоро от мощността на самобръсначката. newsm78 Там има и различни видове, които работят на различен принцип с различно ниво на ефективност. newsm78

# 316
  • Мнения: 60
И моят син от скоро се бръсне и му купих електрическа. И той е доволен , и аз - няма как да си накълца лицето. 

# 317
  • Мнения: 3 740
Майка ми подари на големия ми син електрическа самобръсначка, но той си предпочита обикновената. Не че я ползва повече от 2 пъти седмично, де. Малкият, и той тази пролет се подкастри - на 15. Повече от любопитство, отколкото от необходимост. Баща им беше мното покрусен, че са изпреварили неговите ръководящи указания.

# 318
  • Мнения: 2 724
Отдавна не съм писала в темата.
Въздържам се ,защото се вълнувам много от това, което се случва в България в момента.
Имам предвид стачката на учителите.
Знам, че има такава тема ,но не ми се пише там.
Просто споделям със сродни души.
По принцип подкрепям учителите или по- точно подкрепях ги/ с известни резерви /.
С голямо облекчение реагирах на новината за споразумението между стачници и правителство.
Какво става сега обаче...
Струва ми се, че всичко се политизира.
Струва ми се, че синдикатите се надяваха на пореден отказ от правителството,колкото и парадоксално да звучи.
Дано греша, но целта на някои кръгове е да се дестабилизира страната ,с цел сваляне на правителството.
Вие какво мислите по въпроса ?
И според вас, справедливи ли са новите искания на стачниците?
Как се отрази всичко това върху децата ви ?
Те какво мислят по въпроса?

# 319
  • Мнения: 4 380
Аз нищо не знам. До какво споразумение стигнаха и какво искат синдикатите сега?

# 320
  • Мнения: 2 724
Ксения ,ето тук може да прочетеш :
  http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=388183

# 321
  • София
  • Мнения: 943
Вие какво мислите по въпроса ?
И според вас, справедливи ли са новите искания на стачниците?


aleks, исканията изобщо не са нови, това са исканията от преди- 648 лв. средна БРУТНА заплата в ОБРАЗОВАНИЕТО, което означава средно за педагогическия и непедагогическия персонал, а не както вчера се опитаха да ги изпързалят- средна заплата само на учителите.
Отново отвратителна манипулация, ето как и медиите настройват обществото против учителите, видите ли, даскалите ескалират исканията си, няма угодия. #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 322
  • Мнения: 1 437
Днес от малкия чух "няма да се мия аз СТАЧКУВАМ ". #Cussing out

# 323
  • Мнения: 2 724
Ива, може би си права, но нали за това са синдикатите ,да представят ясно исканията, а не да се оправдават, че не били направени правилно разчетите.
В тази статия пише за непедагогическия персонал -420 лева...
Тоест ,една чистачка да получава два пъти повече от една медицинска сестра ,например.
Нека всички да получават и по 1000 лева, но ако има от къде да се взмат тези пари .
И за медици ,и за социални работници...
И друго ме притеснява ,говори се само за заплати, всичко останало е на заден ,ама много заден план.
Пак повтарям ,подкрепям исканията на учителите за по достоен живот.
Но Naughty си имам известни резерви.
Може би съм сериозно притеснена за децата си .
За това, че материалът ще бъде сбит ,че няма да има време да се усвоят важни уроци ...
То и до сега времето все не стигаше и се налагаше да се наваксва извън училище .
Ох ,темата обширна и болезнена....

# 324
  • София
  • Мнения: 943

И друго ме притеснява ,говори се само за заплати, всичко останало е на заден ,ама много заден план.

Абсолютно си права, но това , според мен твърдо е преднамерено представяне по медиите, а на места и от некомпетентност на отразяващите #2gunfire

В другата тема за учителите Zanda Ksurik добре го е обяснила.

Иначе, и аз се тревожа за децата, не ми харесва това положение, най-вече затова, че децата съвсем ще деградират. Моят вчера половин ден е изкарал в някакво кафене (дотогава не беше стъпвал),  дойде си опушен, вмирисан...  Sick #2gunfire #2gunfire

# 325
  • Мнения: 2 724
И до колкото разбирам, до 1 юли средната заплата на педагогическия персонал ще стигне 650 лева ,а на непедагогическия ще се увеличава пропорционално.
Това не е ли разграничаване?
И как ви се струва реакцията на много ученици ,че и те ще стачкуват, защото искат по- интересни часове, по- добро отношение, по- адекватни преподаватели.....?
И защо наистина учениците предпочитат кафенетата, дали само защото са лоши ,мързеливи...?
Дано не звуча язвително ,но картинката в училище не е в розови краски.
Не веднъж е ставало въпрос за лошото поведение на децата в училище.
Защо обаче при едни преподаватели дисциплината е дефицит, а при други нама такъв проблем?
Не говоря празни приказки, а изхождам от лични впечатления.
Точно за това са ми резервите.
Ива, учители като Занда има, слава богу ,но все повече се натъквам на други  Sad...

# 326
  • София
  • Мнения: 943
aleks , съгласна съм с това, което казваш. Но това е тема за много дълъг разговор от рода кое е първостепенно - яйцето, или кокошката. Струва ми се, че трябва да се тръгне отнякъде, а то е- от финансирането, защото доброто обучение не е никак "безплатно", както се мъчеха доскоро да ни насаждат. И това разнообразяване на учебните часове не става с финансиране от джоба на учителя (както прави моя приятелка учителка, но и нейните възможности не са безкрай).
Нещата взаимосвързани и сложни и би трябвало да са обект на общо национално съгласие, което уви, едва ли ще се случи.  Sad

# 327
  • София
  • Мнения: 900
От миналия петък не съм влизала
и си наложих да се въздържам от коментар  Praynig Praynig Praynig

Днес обаче съм БЯСНА!!!
От днес половината в нашето училище стачкуват.
Решили - ОК ........
Обаче
дъщеря ми звъни преди половин час,
че и се налага да ходи пеша около 4км.
40 трамвая дремят в отсечката Ц.гара - НДК,
както по Ботев, така и по Мария Луиза ...........
Звъня чинно на учителката и я информирам,
че заради УЧИТЕЛСКАТА стачка,
няколко деца ще закъснеят - просто НЯМА как да стигнат,
а тя ме "успокои", че може и да не ходят - вече им писала отсъствия  ooooh! ooooh! ooooh!

Е, просто не е истина КАКВО ГИ ОЧАКВА  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

А за стачката - думи нямам!!!
Единствено, не мога да повярвам,
че толкова много хора,
не осъзнават понятието МВФ  ooooh! ooooh! ooooh!

# 328
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
По принцип подкрепям вси4ки хора ,които са решили да се борят за достоен живот,.
Лекари
мед.сестри
пенсионери ,вклю4ително и ние майките ,които полу4аваме 18лв детски. #Cussing out
Но не вси4ки у4ители да взимат 1000лв заплата.
Да се отсеят кадърните от некадърните.Уроците на децата да бъдат интересни и занимателни.
А не да про4ете урока от у4ебника.Да се търсят допълнителни материали по съответния урок.
Ама за тази работа трябва да имаш компютърна грамотност и желание.
Те такава НЯМАТ  Tired
Не можеш да изискваш ,а пък в замяна едно голямо НИЩО.
Дъщеря ми е в 6 клас.У4ебния материал за миналата година и аз не успях да го разбера ,камо ли едно 11г хлапе.
Записах я на 4астна занималня.
Сега е в 6 клас и направо не ми се мисли.Толкова изпусна ,4е едвам ,ще навакса.И пак ще търся 4астни занимални
Кой ИДИОТ е написал тези у4ебници. #2gunfire

# 329
  • Мнения: 2 829
Сложна стана ситуацията! Sad
Дано днес се разберат най-накрая,защото--ГОРките ни деца! Praynig
Иначе Алекс-и аз мисля като теб-че стачката се политизира,,че нарочно се протакват преговорите с тази цел,
дали като им се увеличет заплатите на 100% -труда който влагаж и желанието им за работа също ще се увеличи?
и това че няма  млади кадри -е така,защото по-възрастните учителки напускат само при пенсиониране Wink
Дали ще се приключи с тази пародия--учебниците--едва ли!
ето това са и моите притеснения

Общи условия

Активация на акаунт