Възможно ли е епидуралната упойка да не подейства?

  • 5 371
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
Аз също раждах с епидурална и секцио и не усетих грам никаква болка,успех и не им се шашкай толкова на глупостите.

# 16
  • Мнения: 22 436
В Плевен практиката е да слагат единствено пълна упойка при секцио. Но където и да си от огромно значение е кой е анестезиолога и дали е достатъчно добър.
Аз раждах с пълна упойка и съм страшно доволна. Не съм имала никакви оплаквания след излизането от упойка, а и то такова понятие няма. Ти се събуждаш почти веднага след като приключат с манипулациите.

# 17
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Според мен на приятелката ти просто й липсва внимание  WinkАко знаеш още колко ужасии ще ти разкажат за раждането.Странно е,но всеки като види бременна жена и държи да й разкаже колко ужасно,тежко,грозно,абе  държи да й представи раждането в най-черните краски.Аз като бях бременна се запознах в детайли с шокиращите раждания на мноого жени.Как така никой не ми каза "Абе няма нищо страшно,преживява се!"...Та затова бързам да ти кажа,че раждането не е страшно,че е най-прекрасното нещо на света!!!В Бс има добри анестезиолози както и добри акушери,гинеколози,болницата не е "къщата на ужасите" както ще побързат да ти я представят и всичко зависи от твоята нагласа  HugЖелая ти лека бременност и те съветвам да не слушаш ужасните истории за раждането-слушай,но не вярвай! Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 10 331
Мила, рано ти е още да се шашкаш така, какво ще парвиш в девети месец?  Hug
Споко, няма да те режат на живо, ако ще е секцио, това е сигурно.

# 19
  • Мнения: 254
Ох, бре, хора!  #Cussing out За бургаските анестезиолози не мога да се изкажа, но хайде да направим проста разлика между спинална и епидурална.
А преди това само да успокоя бъдещата мама - не може да те режат, ако усещаш!Няма как да стане, кой лекар ще си достави тоя кеф  Laughing стига с тия градски легенди!
Принципната упойка за секцио е спинална - еднократна анестезия, която се бие в гърба. На мен са ми я правили и за друга операция преди това, правиха ми я и за секциото преди 4 месеца. От нея ти изтръпват корема,  краката и т.н. и се прави основното обезболяване, необходимо за операцията. Пуска след няколко часа постепенно.
Отделно ми поставиха и епидурална - поставя се малък катетър в област ДО гръбначния мозък и постепенно от "система" се влива през катетъра. Така ме обезболяваха 24 часа след раждането.
До колкото знам така обезболяват и при нормално раждане.

# 20
  • Мнения: 104
При спинална  упойка жената чувства допир ,но не усеща болка.След поставянето на упойката лекарите бодват с игла краката за да проверят дали пациентката чувства нещо.Повечето жени чувстват изпадат в паника ,защото чувстват допир и си мислят ,че не ги е хванала упойката.Но след един Диазепам нещата се оправят. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 183
Аз раждах с епидурална упойка.
Имаше усложнения и доктора каза, 4е ми слагат Епидурал, за да могат да ме срежат, ако се наложи. Тук определено правят секцио И с епидурална.

# 22
  • Мнения: 660
А ти защо още от сега си се настроила да раждаш с някаква упойка въобще? Може да си родиш съвсем нормално, без дори да усетиш!?

Ако приятелката ти действително не е била обезболена изобщо, щеше да развие травматичен шок от болката. По-вероятно е да не е била добре седирана и психиката й да е реагирала прекалено бурно на слаби стимули. При локорегионалните техники по принцип е възмоно и допустимо да има всякакви усещания - допир, натиск, бутане, дърпане, затопляне. Няма болка. Ако по някаква причина блокът не е станал и има болка, се преминава към обща анестезия (приспиване).

Секцио може да се прави и с епидурална, и със спинална, и с обща. Преимуществено се предпочита спиналната.

Teamea, простата разлика между пери (епи) дуралния и субарахноидалния (спинален) блок е в мястото на приложение на анестетика - в първия случай "около" dura mater (най-външната обвивка на гръбначния мозък), а във втория - под нея. По тази причина при първата има само сетивен блок, а при втората - и моторен. И при двете достъпът е откъм гърба, и при двете лекарството се въвежда "в област ДО гръбначния мозък",  и двете могат да се направят еднократно или да се сложи катетър.

# 23
  • Мнения: 411
 newsm78 Не съм казала,че ще раждам секцио.Още не сме определили това.Казват,че за предпочитане била епидуралната,визирам нормално раждане.И става въпрос за това дали има добър анестезиолог въобще,защото с жените с които съм говорила твърдят обратното... накратко много било зле положението в родилното в Бургас...И стига с това секцио!

# 24
  • Мнения: 9 903
не каза и че ще раждаш нормално Simple Smile успокой топката и питай в темата на бургаските майки за анестезиолог, защото може би не всички четат тук.

# 25
  • Мнения: 9 050
newsm78 Не съм казала,че ще раждам секцио.Още не сме определили това.Казват,че за предпочитане била епидуралната,визирам нормално раждане.И става въпрос за това дали има добър анестезиолог въобще,защото с жените с които съм говорила твърдят обратното... накратко много било зле положението в родилното в Бургас...И стига с това секцио!

Еми говорим за секцио, защото ти обясняваше за приятелката ти, която започнали да я режат без да я хване упойката. Като не искаш да говорим за секцио, не си формулирай въпроса така... Да, при нормално раждане се слага епидурална, а не спинална упойка. В Бургас има прекрасни анестезиолози. Това, което всички до тук се опитахме да ти обясним, е че разказа на приятелката ти е абсурден и неверен и вероятно анестезиолога си е бил добър, просто тя или е била прекалено емоционална, или си измисля.

# 26
  • Мнения: 411
Добре...ясно ми е...като родя(живот и здраве)...щото явно само на Господ ще разчитам,ще разкажа на всички....

# 27
  • Мнения: 9 973
мацко,кротни  малко!
Аз преди 20 дни,уплашена до смърт от приказки ,че ще припадна от болка на магарето и няма да чуя като изплаче бебето...............ставам,взимам пари за ТАКСИ и УПОЙКА,отивам с болки и се държа във вид,но превита на две,лягам на магарето и текат сълзи,но си трая и казвам искам упойка...жената се хили и казва,че на 8см.разритие няма луд да ми сложи упойка и че може би докато мине клизмата и отида до родилна зала сигурно ще му галя главата(майтапеха се!!!).Легнах,пукнаха водите,3 напъна,отидох на магарето-3напъна и пълна упойка по мое желание за шевовете.Нямах време да разбера дали боли раждането.Така,че мацко дай го кротко и се радвай на бременността си.Като тръгнеш да раждаш,ще видиш че не е чак такъв кошмар!!!!!!!!! Mr. Green

# 28
  • Мнения: 3 376
Абе момиче,я не се пали толкова!Всяко раждане е различно,ама ти имаш още бая време дотогава.Преди това помисли за това как да се пазиш и наблегни на това какво да правиш докато си бременна,за да мине всичко без проблеми и чак тогава мисли за раждането.Ти от главата за краката май.
Ако нямаше добър анестезиолог в Бургас,нямаше да ражда никой там,нали така?Стига си слушала тоз и онзи,ами гледай себе си и пази бебето.

Лека бременност и Господ да те пази.

# 29
  • Мнения: 411
Благодаря за съветите от всички!Не съм се панирала все още,имам доста време до тогава.Както казах и по-рано - след като прилючи всичко ще споделя преживяното...

Общи условия

Активация на акаунт