Къде/как да си вложа парите

  • 13 559
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
Да, но имотът има данък всяка година и ако се предположи, че ще трябва и да се отремонтира преди да се отдаде под наем, а и да се обзаведе....- доста парички ще са нужни. И ако реши да го продаде до пет години от придобиването му, ще има данък върху горницата.
Аз съм за ценни книжа, фондове.

# 16
  • Мнения: 685
акции или ценни книжа???

# 17
  • София
  • Мнения: 3 160
Застраховка със спестовен характер е добра възможност. Аз направих такава на детето си и като навърши 18 ще има нещо в джоба за начало.
И моите родители така са правили доста време. При навършване на пълнолетие се оказах със стопени от инфлация, деноминация и какво ли още не 72 лева по-богата.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И ако реши да го продаде до пет години от придобиването му, ще има данък върху горницата.

Това сигурно ли е?
Дайте линк, към доказателството!

# 19
  • Мнения: 4 300
И ако реши да го продаде до пет години от придобиването му, ще има данък върху горницата.

Това сигурно ли е?
Дайте линк, към доказателството!
Бившия Закон за облагане на доходите на физическите лица, сега Закон за данъците върху доходите на физическите лица. Линк не мога да дам, защото ползвам Апис. В новия закон е чл. 13 ако не се лъжа. В стария годините бяха 2.
Аз съм го казвала и друг път, но по моите скромни изчисления в момента инвестиция в недвижим имот далеч не е толкова доходна.

# 20
  • Мнения: 9 095
Да, но имотът има данък всяка година и ако се предположи, че ще трябва и да се отремонтира преди да се отдаде под наем, а и да се обзаведе....- доста парички ще са нужни. И ако реши да го продаде до пет години от придобиването му, ще има данък върху горницата.
Аз съм за ценни книжа, фондове.

да ама ако нали като изтегли кредит, за да купи имота, като направи повторна данъчна оценка след ремонта пак ще се облекчи Thinking


а мен ме интереува момента с придобиването на имот и продажбата му след това, каква в стойността на данъка?

# 21
  • Мнения: 4 300
А кой твърди че данъкът е върху горницата newsm78

# 22
  • Мнения: 9 095
А кой твърди че данъкът е върху горницата newsm78

ей обърках се, значи не се плаща върху горницата, а върху цялата стойност на имота, но се плаща данък на данъчната оценка нали?

# 23
  • Мнения: 2 641
Покупката на имот е най добрата и сигурна инвестиция според мен,

# 24
  • Мнения: 4 300
Покупката на имот е най добрата и сигурна инвестиция според мен,
Абе хора, не разбрахте ли че колкото е по сигурно едно нещо толкова по малко се печели? Какво значи най добра инвестиция?
Може и да е сигурна, не споря, зависи от критериите за сигурност, ама доколко е печеливша? Повече от 4% не могат да се спечелят от апартамент под наем и да се съдереш. И това е максимума. Еми то лихвите по депозитите са пак толкова newsm78 Кое му е чак толкова доброто тогава? Освен ако не си скътал аргумента " да има апартамент за детето" Sick.

# 25
  • Мнения: 9 095
ами да има сигурност и минимален риск затова и печапбата е такава, иначе ако е ценни книжа или акции, доходността е по- голяма, но и риска смятам Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 303
Покупката на имот е най добрата и сигурна инвестиция според мен,
Абе хора, не разбрахте ли че колкото е по сигурно едно нещо толкова по малко се печели? Какво значи най добра инвестиция?
Може и да е сигурна, не споря, зависи от критериите за сигурност, ама доколко е печеливша? Повече от 4% не могат да се спечелят от апартамент под наем и да се съдереш. И това е максимума. Еми то лихвите по депозитите са пак толкова newsm78 Кое му е чак толкова доброто тогава? Освен ако не си скътал аргумента " да има апартамент за детето" Sick.

Имаш и нарастване на капитала, а при депозита не, щом вече си сметнала лихвата и наема като доходност. Това значи че депозита е по-губещата инвестиция.

# 27
  • Мнения: 2 401
Покупката на имот е най добрата и сигурна инвестиция според мен,
Абе хора, не разбрахте ли че колкото е по сигурно едно нещо толкова по малко се печели? Какво значи най добра инвестиция?
Може и да е сигурна, не споря, зависи от критериите за сигурност, ама доколко е печеливша? Повече от 4% не могат да се спечелят от апартамент под наем и да се съдереш. И това е максимума. Еми то лихвите по депозитите са пак толкова newsm78 Кое му е чак толкова доброто тогава? Освен ако не си скътал аргумента " да има апартамент за детето" Sick.

Няма смисъл да ги убеждаваш, всичко зависи от човека - какъв тип инвеститор е.  Аз никога не бих инвестирала в имот, но аз съм много рискова личност. Повечето хора не са, нека купуват жилища, да има за децата  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 9 095
добре де, какво лошо в това да има за децата? Rolling Eyes е нашите родители не са мислили така и затова сега ние купуваме, докато други семейни приятели никога не са имали този проблем и от опит казвам че е истинско облекчение Peace Минзухар наистина има значение от типа инвеститор и аз бих предпочела сигурна инвестиция, макар и с минимална печалба, освен ако не съм на ти с останалите методи н инвестиране Peace

# 29
  • Мнения: 2 401
Точно затова написах, че няма смисъл от навиване и убеждаване, защото хората са различни и търсят различни неща.
Няма лошо да оставиш нещо за децата, обаче тоя огромен капитал ако го завъртиш както трябва, вместо да го загробваш, после ще можеш да оставиш повече за децата  Simple Smile. Спирам,  да не излезе, че  правя "агитки" - не искам да го правя.

Общи условия

Активация на акаунт