Дайте рецепта за "столска" мусака и шницели

  • 4 315
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 416
Тази тема ме накара да извадя рецептурника за ресторанти и столове. В рецептите там няма никаква друга подправка, освен магданоз.
По технологията - нищо различно от това, което сте писали. Със запържване са мусаките. Единствената разлика е, че се заливат с бешамелов сос от прясно мляко, масло, брашно и яйца. (колко го правят е друг въпрос  Crazy)
и все пак,ако може по-подробно дай рецептата

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
МОже, ама утре  Laughing , че сега не ми се пише толкова много.

# 17
  • София
  • Мнения: 60
Опитай тези шницели,аз ги правя така от години и много се харесват.Замесваме кайма като за кюфтета(с по-малко хляб),правим топки,които овалваме в галета и задължително трябва да престоят в хладилника поне час за да се овлажнят  галетата.Вземаш две или три топки и ги натискаш(сплескваш)една върху друга(става на пластове),преди да потопиш в разбитите яйца,правиш лек разрез с ножа в средата по дължина(за да не се огънат) и пържиш.Внимавай с температурата на пържене.Аз пържа на 7-8ма степен на котлона.Опитай може да ти харесат. Оформените шницели можеш да прибереш във фризера,поне седмица изкарват и да ги приготвиш при нужда.Дано съм обяснила като хората!



# 18
  • Мнения: 533
Слага се тарос / естрагон /и чубрица - това е тайната. Всичко се пържи с изключение на картофите и каймата .Каймата се разрежза с вода или прясно мляко да стане на каша и се залива ред картофи и зеленчущи ред от кашата от кайма . Слага се и бучка масло . Пече се докато остане само на мазнина и тогава се слага заливката.

# 19
  • Мнения: 375
   Пробвайте тези шницели - винаги стават.
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176633.0

# 20
  • Мнения: 5 183
Разликата в столската мусака и домашната е,че при столската дълго време я варят в тенджерата - в смисъл като се запържат картофите,каймата и другите подправки - наливат вода и тя ври почти до готовност в тенджерата
чак след това я слагат в тава  да се пече

И аз така я правя в пове4ето слу4аи. Моите мъже много я харесват.

# 21
  • Мнения: 468
Изчетох и другата тема за мусаката и не открих моята рецепта, затова ще я споделя. Само бих искала да уточня за протокола, че според моите източници традиционната мусака е с патладжан и е турско ястие. Задушавам лука с мазнина и малко вода за да не се зачерви, защото не ми харесва миризмата- много е агресивна, след това добавям каймата и я надребнявам с дървена лъжица,  слагам един домат (пресен или от консерва- настърган, без ципа и семки) и сол. Оставям 15-20 мин на бавен огън, след това изсипвам сместа в тава, добавям картофите на кубчета, малко червен пипер и вода. Като се опече правя заливка от кисело мляко, яйце, брашно и сол.

# 22
  • Мнения: 2 126
За мусаката и аз се чудя,ама шницелите на Лео са супер - няколко пъти ги правя вече Peace

# 23
  • Мнения: 3 034
ще пробвам днес шницелите на Тина-Рина, а и тези на Лео ще ги потърся  newsm78 дано станат!  Praynig

# 24
  • Мнения: 3 416
и аз ще пробвам да я сваря до полуготовност мусаката и тогава ще я запека със заливката

# 25
  • Мнения: 143
Моята мусака я правя много вкусна. Слагам кимион, черен пипер, чубрица и обелен и настърган по-голям домат в нея. Запържвам нарязаният картоф и останалите неща, по-скоро ги задушавам до почти пълно омекване. Заливката я правя с кофичка кисело мляко, две яйца и една лъжица брашно в нея, както и мъничко сол за вкус. Става много вкусно наистина  Simple Smile
 

# 26
  • Мнения: 3 034
направих снощи шницелите на Лео, че фамилията искаше панирани. станаха ми  Hug обаче направих някои грешки пак  Sad много ми бяха дебелички и като се надуха станаха кат кюфтета  newsm78 а по-тънички ми се разпадаха... и ги пържих в началот на 3, но много бавно им беше, после увеличих на 4 и нещата се оправиха  Peace важното е обаче, че са вкууусни   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 397
Мусаката в стола не се пържи-говоря за ученически столове.Абсолютно всички продукти се ръчкат в голямата тава и направо се пече.Подправки -чубрица и чер пипер,някъде слагат и дафинов лист.

# 28
  • Мнения: 4 435
Такива дето се слагат сурови директно в тавата никога не са ми харесвали.Иначе за подправки аз слагам червен пипер като сложа картофите-2-3ч.л. от сладкия.А в началото като слагам каймата слагам черен пипер ,чубрица и малко кимионче.Винаги става супер.

# 29
  • Мнения: 3 034
аз винаги съм ги слагала сурови за по-бързо, обаче не става като онази столската мусака  Crossing Arms трябва нещо по-така да й правят...  newsm78 сега съм решила да я позапържа, както са подсказали тук момичетата и да видим как ще стане   chef

Общи условия

Активация на акаунт