Паднала тапа

  • 6 873
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 8 769
Ох, тази вечер ми падна запушалката., Дотук-нищо страшно, може би...
Искам да питам, знае ли някой или къде мога да намеря инфо, падането на тази прословута тапа може ли да бъде предизвикано или то винаги става от самосебе си?  Rolling Eyes
Това ми притеснение е предизвикано от факта, че събитието се случи, когато си правех вагинална промивка (заради шибаните гъби #Splat  Embarassed ). И сега се чудя и мая-аз ли предизвиках това, или просто е било време да се случи? На всичкото отгоре се чудя дали с изтичането на "промивните" води може да са изтекли и малко от "онези"-важните води? #Silly
Знам,че тапата принципно пада няколко дни до седмици преди раждането.....но все пак имам насрочено секцио за края на седмицата....и не мисе ще да се изненадвам, както стана предния път Neutral Face
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 3 550
Моята тапа също падна при вагиналната промивка в болницата. Секциото ми беше планувано за следващата сутрин и аз също се тревожех, че раждането може да започне неочаквано през нощта. Лекарката каза, че не е опасно. До края на седмицата не остана много време. Вярвам, че ще устискаш. Успех и бързо възстановяване!

# 2
  • Мнения: 558
Не се притеснявай Туфи, на мен тапата ми падна в 8мия месец (към края) а родих 3 дни СЛЕД ТЕРМИНА- така 4е не винаги е признак за скорошно раждане или поне при мен беше така;)

# 3
  • Мнения: 2 274
Ами не може без емоции!
Пожелавам ти всичко да мине, както  е запланувано!  Grinning

# 4
  • Мнения: 1 032
Моята пък като започна да пада от сутринта (точи се цял ден Imp ) и на другата сутрин вече бях родила. Така че не е ли най- добре да се консултираш с лекаря си и ако може да те прегледа? Thinking
Леко раждане и едно прекрасно бебче ти пожелавам! Heart Eyes

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Туфче - случаи всякакви...  Thinking
Искам да си почиваш и да не рискуваш с нищо!   Praynig
Познавам майки с паднали тапи, дето си дочакват спокойно датата на секциото, но пак то казвам - пази се откъм рискови фактори!
Поздрави  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 39 761
при мен стана бързо, води, тапа, след няколко часа раждане
пожелавам ти всичко да е наред Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 042
Туфи, дръж се, малко остана! Стискам палци всичко да е по план - твой и на доктора! Целувки по тумбака!

# 8
  • Мнения: 684
Ами моята тапа падна след вагинален преглед за проверяване на разкритието-така че може да падне от какво ли не!Незнам дали промивките предизвикват и това Thinking Но споко!
ПОжелавам ти леко раждане-независимо че е секцио(и ние сме така)а лятото може да се засичаме из морската градина  grinning039

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Почивай повечко! Обади се и на доктора да е в течение, че не се знае, знае ли се.
Стискаме ти палци!

# 10
  • Мнения: 7 821
Стискам ти палци, всичко да мине добре  Simple Smile !

# 11
  • Мнения: 1 517
Леко раждане Туфи
Аз имах планувано секцио,но няколко дена преди това ми падна "тапата",започнаха контракциите и след 4 часа се роди Никера.
Стискам ти палци!

# 12
  • Мнения: 1 250
Аз също имах гъбички, ама като казах на гинеколога за вагинални промивки щеше да ме убие (бях 6ти месец) - не се правело докато си бременна (вероятно да не предизвика контракции).

Моята тапа падна първия път в 8мия месец, а родих 10 дена след термина, с предизвикани контракции.
Втория път падна 2 часа преди да родя, ама контракциите бяха регулярни през цялата нощ на 1 час, на сутринта зачестиха и родих в 12.

Споко, почивай и чакай, да не тръгнеш да раждаш от притеснение. Ако пък тръгнеш....успех!
То на една моя позната и направиха секцио след като и изтекоха водите, не планирано, така че...имало и непланово секцио в България!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 728
Туфи , по-добре се обади на лекаря. На мен ми падна тапата сутринта а през ноща родих. По-добре се подготви, пък ако не още по-добре! Стискам палци всичко да мине по план и без много изненади!

# 14
  • Мнения: 3 634
Туфи, все едно беше оня ден като ни каза, че си бременна... Честито ти отпушване... сега се облегни спокойно на зад, сърфирай си из форумите и чакай, че то много време не е останало вече.

Пък и една визита до чичо доктор няма да навреди... А контракции имаш ли?

Стискам палци!!!

# 15
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз тук бях чела, че раждането най-често започва 3-4 дена след падането на запушалката. Моята падна в събота и още чакам, и разкритие си имам от миналата седмица 3 см. Всички ми казват да се обадя на доктора, а аз не виждам защо. Сега тук чета за раждане след повече от месец... Съвсем се обърках вече...

# 16
  • Мнения: 285
Мила Туфи, наистина при всеки е различно. Моята тапа пада малко по малко в продължение на седмица. Първоначално беше много гъста слуз, почти като пластелин, часове преди да родя и минути преди да ми изтекат водите, беше значително по-рядка и сива на цвят/извинявам се за описателното обяснение/.
Ани, за теб е същото! Simple Smile
От сърце ви пожелаваме леко раждане и слънчеви бебоци!:)

# 17
  • София
  • Мнения: 15 219
Ехеее, работата е ясна вече Grinning Има нова тема "Туфи има син!" #Milti  #Milti  #Milti

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Скоро ще раждаш споко не можеш самичка да си го направиш. Но не е ли опасно да си правиш вътрешни промивки??? И аз имах гъбички 1 седмица преди да родя, но ми дадоха само вагинални хапчета.

# 19
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Моята тапа падна 2 часа преди да родя.По добре се обади на лекаря си.

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Снежка
Моята тапа падна 2 часа преди да родя.По добре се обади на лекаря си.


ами обадила се е Stuck Out Tongue

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22536

# 21
  • Мнения: 128
Съжалявам, обаче един малко тъп въпрос Embarassed Как да разпозная тази тапа от обикновенното бяло течение? Щото при мене течението, въпреки опитите за лечение, си стои и си тече. Thinking

# 22
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Цитат на: eli_nikol
Съжалявам, обаче един малко тъп въпрос Embarassed Как да разпозная тази тапа от обикновенното бяло течение? Щото при мене течението, въпреки опитите за лечение, си стои и си тече. Thinking


Не е фатално и да не я разпознаеш, на мен водите ми изтекоха и аз включих след един час какво е станало  Embarassed ти се притесняваш за тапа. През нощта ставах по сто пъти до тоалетна и не светках лампа, за да не се разсънвам...е да де, ама след поредното ходене започнах да усещам лигава слуз и така се усъмних.Може би бавно загрях, защото до термина имаше един месец. После почнаха и леки болки и контракции и така.
А за течението, аз откакто се помня лекувам някакви течения, някакви гъби просто кошмар. След като родих - направо прекрасно - няма нищо, ако знаех, щях да родя по-рано Wink
Даже в деня на раждането имах час за лекар, именно да лекуваме някакви гъби- така и не ги лекувах

# 23
  • Мнения: 119
Здравейте мами,
Днес ми е термина и през ноща ми падна тапата (абе бая кръв си имаше) и малко ме понаболва корема ниско долу като менструални болки - пих два но-шпа ама нещо взех да се шашкам, че май е време да тръгваме за болницата #Shocked Ако някоя от вас е била в подобна ситуация нека даде съвет People Angel  Да чакам ли контракции на 7 мин. или вече е време?

# 24
  • Мнения: 3 926
Ами разходи се до болницата Wink и УСПЕХ!!!
Да знаеш, че може и да не ти изтекат водите - дори така е по-хубаво - да изтекат по време на раждането. Отиди, пък ако лелите ти се смеят Close абе поне едни тонове трябва да ти чуят. Поизлъжи ги за контракциите, за да ти обърнат повече внимание.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 707
Според мен е дошъл момента!Оправи се,вземи си душ и иди до болницата.По-добре е да те върнат отколкото да чакаш и да се притесняваш. Но мисля,че няма да те върнат!Много късмет и леко раждане ти желая!

# 26
  • Мнения: 1 101
На мен тапата ми падна за около 2 дни. Започна в събота, през нощта срещу неделя почти цялата изпадна. В неделя целия ден имах болки, като тези които ти описваш. Вечерта в 20 ч ми изтекоха водите, нямах абсолютно никакви родилни контракции. Чак след прегледа за разкритие в болницата започнаха контракциите, и след 3-4 часа си имах синче Stuck Out Tongue Според мен, до утре ще си гушкаш бебето Laughing Моята лекарка като и се обадих, че ми пада тапата ми каза, че за мое успокоение мога да отида до болницата,защото може покрай тапата да изтичат и водите по малко(това е ако тапата изпада постепенно, както беше при мен). Но иначе не е симптом за започващо раждане, а само за наближаващо Wink . Стискам палци!Леко раждане!!!

# 27
  • Мнения: 138
Отивай в болницата. Трябва да те прегледат, ще видят имаш ли разкритие и ще преценят, но най-вероятно е настъпил момента.
Стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно.Успех!

# 28
  • Мнения: 119
Благодаря много за ценните съвети и добрите пожелания  People Angel  Сега чакам мъжо да дойде и тръгваме към Шейново. По-добре да ме върнат, отколкото да седя тука и да се притеснявам. Много искам вече да си гушкам бебата  Grinning

# 29
  • Мнения: 7 821
Местя темата на мястото и.
Леко раждане  Simple Smile .

# 30
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Около час след като ми падна тапата ми изтекоха и водите.

Леко раждане ти желая и скоро да се похвалиш с Добрата новина!!!  Laughing  
 newsm30

# 31
  • Мнения: 46 516
Леко раждане  Grinning
Наистина иди в болницата и кажи, че контракциите са ти по-начесто  Wink

# 32
  • Мнения: 5 228
Освен да ти пожелая късмет и леко раждане, друго не се сещам  Wink .

# 33
  • София
  • Мнения: 8 280
Леко раждане и да гушкаш здраво бебе Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 006
А възможно ли е да не разбера кога ми е паднала тапата? Примерно в тоалетната или в банята да падне и аз да не видя?
Сигурно ви звучи тъпо, ама колкото по-наближава, толкова по-ме тресе простотията и нервата вече...........

# 35
  • Мнения: 824
Цитат на: georgievag
А възможно ли е да не разбера кога ми е паднала тапата? Примерно в тоалетната или в банята да падне и аз да не видя?
Сигурно ви звучи тъпо, ама колкото по-наближава, толкова по-ме тресе простотията и нервата вече...........

няма как да не разбереш.усеща се . на мен при второто раждане ми пада 2 дена Shocked хем 2 раждане а ходих 3 пъти за 1 седмица да раждам. а си мислех че всичко знам. да ама не .всяко раждане различно .при първото раждане ме хванаха болките отидох в болницата и след 6 часа гушках бебчо .а 2 път уж опитна Wink та накрая се наложи да ми предизвикат раждане въпреки, че ми падна запушалката

# 36
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
леко раждане и скоро да пуснеш тема, че се е родило още едно бебче

# 37
  • София
  • Мнения: 2 190
Цитат на: georgievag
А възможно ли е да не разбера кога ми е паднала тапата? Примерно в тоалетната или в банята да падне и аз да не видя?


Да не я видиш е невъзможно Grinning !
Ама може и да не ти падне преди раждането. Аз бях така при първото си раждане - никаква тапа, направо си почнаха контракциите. Явно при самото раждане си е паднала.
Ама ака падне - няма начин да не я видиш, тя си е бая голямо парче слуз, повечето пъти примесена с кръв.

Общи условия

Активация на акаунт