Само ние ли сме извънредни?!

  • 1 668
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 412
Нищо ивънредно няма в детето ти.Успокой се и следвай неговия ритъм , за да не стане наистина "извънредно поведение" от налагане на много нови изисквания.
няма как да има инстинк за съхранение на тази възраст спрямо колите.СПОКО
Съгласна съм, но не и с ппредпазването от колите. Моят син е на  2г. и 1 м. и се пази по-добре от мен. И винаги, когато тръгнем да вървим по улицата, той започва трескаво да ме избутва на тротоара и ми се кара, по неговия си детски начин.
Към авторката на темата: Мисля, че трябва да не го насилваш за нищо, но лека-полека му показвай и обяснявай, че е вече голям за количка, че трябва да се движи, ходете на кратки разходки около дома ви. И така малко, по малко разширявай периметъра. За кърменето и идея си нямам какво да ти кажа, защото аз кърмих доста за кратко и нямам и познати в подобна ситуация.
И последно, но не по важност, може би детето не иска да спи в яслата, защот не му е комфортно. Просто помоли жените за малко по-специално отношение към детето, просто за да го предразположат. Уфф, не ти бях полезна, но толкова мога....
Успех!

# 16
  • Мнения: 8 999
Единственото извънредно при детето ти е, че е още много мъничко. Малко повече търпение - ще свикне с яслата, ще слезе от количката.... Всичко с времето си.

# 17
  • Мнения: 6 164
Че тука има 2 майки с деца по 2-2.5 г. и си ходят с количките. Като ги мързи да ходят пеш по-дълго и врекнат, че искат на ръце, къде ти да го мъкнеш 2 километра. Crazy , ако не разполагаш с кола.

За спането - доста не спят. Ама е рядкост де, не ежедневие.

За кърменето - щом детето ти иска, какво ти пука какво ще кажат другите? Те ли са по-важни?

В Щатите и Европа децата ги возят в колички, с памперси и биберони в устата до 4 години..  Mr. Green
На морето се нагледах на чука си децата в колички. ooooh!

# 18
  • Мнения: 658
Моят синковец също до 2години и половина ходеше с количката, беше ми по-удобно.Тръгна на градина и вече не я иска. З  спането в яслата - на третия ден остана да спи , но също като твоето детенце спа половин час и ми се обадиха да ида да го взема, за да не буди другите. Така беше няколко днидокато започна да се успокоява и спи нормално до 15 часа. За кърменето няма нищо по-хубаво от това. Аз и двете си деца не можах да кърмя и се укорявам за това винаги когато са болни Cry

# 19
  • Мнения: 1 311
Не мисля, че детето ти е извънредно. Съвсем нормално си е. Просто си е то.

Горе-долу на тази възраст сменихме количката с колело, което се бута от родителя. Но ми се е случвало веднъж да се затръшка, че иска с количката навън - на 2 и нещо беше. Голяма работа - това си е твоето дете, какво те интересуват околните. За спането - мисля, че ще свикне. Просто му трябват няколко дни за адаптация. Успех.

# 20
  • Мнения: 5 790
За яслата - не знам. Но за количката - Виктория е на 2 години и 10 месеца почти и още я возя. И не ми пука, какво казват хората. Като ме пита някой защо я возя толкова голяма - отговарям: елате вие да я носите и й обяснете, че трябва да ходи. Не обръщай внимание, кърми си детето, щом иска и ви харесва и на двамата.

# 21
  • Мнения: 2 082
четвърти ден и искате детето да се адаптира...дъщеря ми ходи почти месец до обяд.първите дни му е било интересно,но после вече е осъзнал за какво става въпрос.ще започне да спи,но му дайте време да свикне...

# 22
  • Мнения: 4 668
Извънредни ли  Rolling Eyes Защо така смяташ ?
Много ми е непонятно това , винаги другите да те гледат в ръцете и да си натрапват мнението / имам предвид обкръжението и съседите ти ...  Sick / Аман от специалисти - детето им проходило на 8 месеца , махнали памперса на 6 месеца . Ами добре ! Теб не те интересува .
Моят син е доста по - голям от твоя и още си ползвам количката понякога - първо ми е невъзможно да напазарувам без нея , второ аз 14 кг. не мога да нося ...
Също не иска да спи в яслата - нормално е - нова среда , стрес ... друго си е в къщи .
Спи с биба  Wink О ужас , сега някоя съседка ще припадне ...
За кърменето - щом теб не те притеснява , какво значение има другите какво мислят ?
Гледай си детенцето както ти е удобно .

Аз имам братовчедка холандка / 3 то поколение / . Синът и е на 4.5 г. и се вози в количка  Grinning И какво от това , щом им е удобно ...

# 23
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
И според мен детето не е извънредно!Не се шашкай,просто недей да слушаш хората т обкръжението си,а прави това което ти подсказва майчиния инстинкт. Hug

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Изобщо не сте извънредни, има и други като вас. Дъщеря ми е на 1г и 10 м още си я бутам в количка. Не мога да я мъкна на ръце на дълги разстояния,когато се умори или да пазарувам без количката. За мое удобство я ползвам  непрекъснато и смятам да продължавам,докато имам нужда,така че изобщо не ме интересува мнението на хората в случая.
И ние се къпмим още и нямам намерение да отбивам.Суче на поискване и денем и нощем,според случая.Децата са много адаптивни, така че не се притеснявай. Когато ми се налага да отсъствам през деня от къщи, не суче,когато съм там суче.
За яслата не мога да дам мнение, защото решихме този период да го прескочим и да тръгне направо на градина. Ние също понякога не спим в къщи. И всеки ден е различно.Според мен госпожите в яслата ще се справят със ситуацията,нали за това са там, а и имат опит.Веднъж ще спи с дрехите,после седнал и накрая ще легне като другите деца. Ще свикне и ще се научи, не се притеснявай.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 297
Аз мога да те успокоя по отношение на кърменето - моят син го отбих на 1г10м почти (наложи се заради втората бременност). Ако не бях забременяла може би още щеше да суче. Wink Даже сега обяснява как от едната гърда ще суче бебето, а другата била за него. Laughing Ще се отбие когато му дойде времето, а ако те притеснява мнението на околните, не е нужно те да знаят. Wink Влез в Кърмене, има тема за Дългокърмещите майки, ще видиш, че има доста майки с кърмачета около и над 2 год.

# 26
  • Мнения: 439
Присъединявам се към всички преди мен, защото хич не обичам категоризациите  Naughty Изобщо да не ти пука!!! Аз така гледам моето бебче, на собствени инстинкти и по моя преценка. Кърмя го вече близо 14 месеца на поискване и не смятам да спирам, на 18 месеца тръгва на ясла и сигурно и той в началото няма да иска да спи, вкъщи заспива само на гърда, а за количката - тук, във Виена, съм виждала и огромни пораснали деца в колички, ама на кой му пука, бе? Гледай си твоя живот и твоето дете, както намериш за добре   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт